Czy pracę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej polegającą na wspieraniu i udzielaniu porad rodzinom zastępczym można zaliczyć do doświadczenia w poradnictwie rodzinnym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Maczyński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 19 lutego 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej pracujący kilka lat na tym stanowisku wraz z dziećmi i rodzinami zastępczymi, obecnie ma zakończone studia magisterskie psychologiczne. Obecnie ww. koordynator będzie zatrudniony na stanowisku psychologa w PCPR.

Czy psycholog ten będzie mógł sporządzać zgodnie z art. 42 ust. 1 pkt 5 lit. b ustawy z 9.06.2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej "opinię o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka wystawioną przez psychologa, który posiada wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologa oraz 2-letnie doświadczenie w poradnictwie rodzinnym? Czy pracę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej polegającą na wspieraniu i udzielaniu porad rodzinom zastępczym można zaliczyć do doświadczenia w poradnictwie rodzinnym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX