Czy powierzchnia istniejącego parkingu powinna podlegać zsumowaniu wraz z planowanym do realizacji parkingiem podziemnym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 12 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Tomaszkiewicz Joanna
Odpowiedzi udzielono: 21 grudnia 2022 r.

PYTANIE

Planowane przedsięwzięcie polega na rozbudowie istniejącego sanatorium o dwa dodatkowe budynki wraz z parkingiem podziemnym i budowę ciągów pieszych i pieszo-jezdnych łączącą istniejący obiekt z planowanymi do realizacji. Teren inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz objęty jest formami ochrony przyrody. Istniejący przed budynkiem parking, tworzący jedną całość i posiadający jeden dojazd położony jest na kilku działkach ewidencyjnych, należących do różnych podmiotów: sanatorium, Gmina, Spółka Wodociągi Miejskie. Planowana rozbudowa sanatorium nie przekroczy progów wskazanych w § 3 ust. 1 pkt 57 lit. a rozporządzenia Rady Ministrów z 10.09.2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko - dalej r.p.z.o.ś. Natomiast wątpliwości budzi kwestia kwalifikacji do § 3 ust. 1 pkt 58 r.p.z.o.ś. w związku z § 3 ust. 2 pkt 3 r.p.z.o.ś.

Czy powierzchnia istniejącego parkingu (w całości, w części) powinna podlegać zsumowaniu wraz z planowanym do realizacji parkingiem podziemnym (który sam w sobie nie spełnia progu 0,2 ha)?

Czy należy do tej powierzchni doliczyć drogę dojazdową łączącą istniejący parking z planowanymi nowymi budynkami i znajdującym się w nim parkingiem podziemnym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX