Czy podwyższając wynagrodzenie pracowników podmiotów leczniczych należy się odnieść do kwalifikacji wymaganych czy faktycznie przez nich posiadanych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 4 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Kociemba Alicja
Odpowiedzi udzielono: 24 czerwca 2021 r.

PYTANIE

Który współczynnik pracy w rozumieniu u.s.u.n.w. należy zastosować podwyższając wynagrodzenie następujących pracowników: 1) psycholog z wyższym wykształceniem na kierunku psychologia; 2) logopeda z wyższym wykształceniem 3) neurologopeda 4) oligofrenopedagod 5) pedagog z wyższym wykształceniem 6) surdopedagog 7) magister pedagogiki specjalnej 8) rejestratorka medyczna z wyższym wykształceniem?

Podmiot zatrudniający jest podmiotem leczniczym – stowarzyszeniem zatrudniających ww. pracowników do realizacji kontraktu z zakresu rehabilitacji leczniczej prowadzonej w warunkach ośrodka dziennego. Załącznik do u.s.u.n.w. posługuje się sformułowaniem "wymagający wyższego wykształcenia".

Czy wobec takiego zapisu, ustalając współczynnik pracy, należy odnieść się do wymagań dotyczących wykształcenia personelu określonego np. w przepisach dot. świadczeń gwarantowanych w zakresu rehabilitacji leczniczej czy do faktycznego wykształcenia posiadanego przez pracownika?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX