Nowość Czy podczas obliczania sumy całkowitej nominalnej mocy cieplnej instalacji energetycznej w zakładzie należy uwzględnić również pompę do zasilania instalacji tryskaczowej oraz agregat prądotwórczy, które są urządzeniami awaryjnymi?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 24 kwietnia 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Na terenie zakładu zlokalizowana jest instalacja energetyczna obejmująca: kotłownię kontenerową, która ogrzewa budynek magazynowy oraz piec gazowy, który ogrzewa powierzchnie biurowe i wodę użytkową. Suma nominalnej mocy cieplnej dla tych dwóch instalacji nie przekracza 1 MW. Jednakże na terenie zakładu znajduje się również pompa do zasilania instalacji tryskaczowej oraz agregat prądotwórczy o nominalnej mocy cieplnej odpowiednio 0,83 i 0,103 MW. Są to urządzenia uruchamiane jedynie w przypadku awarii instalacji elektrycznej lub w sytuacji pożaru. W ramach codziennej pracy zakładu, zarówno agregat prądotwórczy, jak i pompa tryskaczowa są uruchamiane wyłącznie w celu utrzymania ich sprawności (tj. uruchomienie serwisowe), co odbywa się bez ich obciążenia nominalnego, a ich ewentualne wliczenie powoduje przekroczenie 1MW.

Czy podczas obliczania sumy całkowitej nominalnej mocy cieplnej instalacji energetycznej w zakładzie należy uwzględnić również pompę do zasilania instalacji tryskaczowej oraz agregat prądotwórczy, które są urządzeniami awaryjnymi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX