PYTANIE
Czy dla rozeznania się, czy instalacja wytwarzająca pola elektromagnetyczne zalicza się do mogących zawsze lub mogących potencjalnie oddziaływać na środowisko wystarczy wysokość środków elektrycznych anten nad poziomem terenu i równoważne moce promieniowane izotropowo, które podawane są w zgłoszeniu instalacji?
W zgłoszeniu nie podaje się odległości miejsc dostępnych dla ludności od środka elektrycznego w osi głównej wiązki promieniowania anteny.
Czy zatem samo podanie wysokości środków elektrycznych anten nad poziomem terenu oraz EIRP jest wystarczające do zakwalifikowania instalacji zgodnie z rozporządzeniem w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko?
Wnioskodawca w zgłoszeniu instalacji podaje jedynie, że wzdłuż osi głównych wiązek promieniowania anten, nie występują miejsca dostępne dla ludności.
W jaki sposób organ przyjmujący zgłoszenie ma dokonać weryfikacji z w/w rozporządzeniem?
Który organ jest właściwy do przyjęcia zgłoszenia, jeżeli instalacja zalicza się do mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, a który do mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko?
Jaka jest różnica w informacjach tj. w "wysokości środków elektrycznych anten nad poziomem terenu" a "miejsca dostępne dla ludności znajdujące się w odległości od środka elektrycznego, w osi głównej wiązki promieniowania anteny"?
ODPOWIEDŹ
Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?