Czy podanie informacji w uproszczonych planach urządzenia lasów na temat powierzchni gruntów przeznaczonych do zalesienia powinno wynikać z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 10 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Jerzy Janusz
Odpowiedzi udzielono: 25 marca 2014 r.

PYTANIE

Zgodnie z § 7 ust. 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz. U. z 2012 r. poz. 1302) – dalej r.w.t.p.i.l., tryb sporządzania uproszczonego planu urządzenia lasu obejmuje sporządzenie w szczególności m.in. skrócony opis lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia, zawierający informację o powierzchni poszczególnych drzewostanów, a także gruntów przeznaczonych do zalesienia. Brzmienie ww. artykułu w poprzednio obowiązującym rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 grudnia 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz. U. Nr 256, poz. 2151) – dalej r.w.t.p.i.l. z 2005 r. było takie, iż ww. plan powinien zawierać informację na temat powierzchni gruntów przeznaczonych do zalesienia, wynikającą z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Czy podanie informacji w uproszczonych planach urządzenia lasów na temat powierzchni gruntów przeznaczonych do zalesienia powinno nadal wynikać z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego?

Czy w takiej sytuacji uproszczone plany urządzenia lasów powinny być poddane strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko pod kątem gruntów przeznaczonych do zalesienia, mimo że miejscowy plan takiej ocenie był już poddawany?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX