Czy plandeka może być przykryciem dachu, aby uznać, że projektowany obiekt jest budynkiem?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 5 lipca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy plandeka może być przykryciem dachu, aby uznać, że projektowany obiekt jest budynkiem?

Czy hala namiotowa o konstrukcji stalowej, posadowiona na fundamencie, ściany z blachy trapezowej oraz dach przykryty plandeką niepalną, może zostać uznana za budynek?

Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku inwentarskiego. Do wniosku dołączył projekt budowlany, w którym w branży konstrukcyjnej określa ten obiekt jako hala namiotowa. Inwestor został zobowiązany do doprowadzenia nazwy w projekcie branży konstrukcyjnej do zgodności z wnioskiem oraz z dwz, a więc do nazwania hali namiotowej budynkiem inwentarskim. Jednak z informacji docierających do urzędu od inwestora wynika, że projektanci nie mają zamiaru zmieniać tej nazwy.

Czy urząd słusznie każe zmienić nazwę obiektu na nazwę zgodną z wnioskiem, dwz oraz z innymi branżami (we wszystkich innych branżach obiekt nazywa się budynkiem inwentarskim)?

Czy hala namiotowa (dach przykryty plandeką) może być uznana za budynek, zgodnie z definicją art. 3 ust. 2 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333) – dalej pr. bud.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX