Czy organ dokonujący zmiany decyzji pozwolenia zintegrowanego winien wystąpić do wnioskodawców tj. nowego prowadzącego instalację o dostarczenie pisemnej zgody na zmianę pozwolenia od poprzedniego prowadzącego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 12 lutego 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Małżeństwo prowadzące gospodarstwo rolne nabyło umową darowizny instalację hodowli kur objętą pozwoleniem zintegrowanym. Zgodnie z art. 189 ust. 2 ustawy z 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska – dalej p.o.ś. wystąpiło o zmianę pozwolenia w zakresie oznaczenia prowadzącego. Do wniosku załączyli akt notarialny umowy darowizny oraz dowód wniesienia opłaty skarbowej za zmianę pozwolenia (10 zł).

Czy w związku z art. 155 ustawy z 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - dalej k.p.a. organ administracji publicznej dokonujący zmiany decyzji o wydaniu pozwolenia zintegrowanego, o której mowa w art. 189 ust. 2 p.o.ś. winien wystąpić do wnioskodawców tj. nowego prowadzącego instalację o dostarczenie pisemnej zgody na zmianę pozwolenia od poprzedniego prowadzącego czy wystąpić bezpośrednio do niego?

Czy organ winien wezwać wnioskodawcę tj. małżeństwo obejmujące instalację o przedstawienie zaświadczeń o niekaralności prowadzącego instalację za przestępstwa przeciwko środowisku, o których mowa w art. 184 ust. 4 pkt 7 p.o.ś.?

Czy wydanie decyzji o zmianie pozwolenia zintegrowanego w zakresie oznaczenia prowadzącego instalację, o której mowa w art. 189 ust. 2 p.o.ś. podlega wniesieniu opłaty skarbowej?

Jeżeli tak, to jakiej wysokości winna być ta opłata?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX