Czy określona metoda odzysku odpadu o kodzie 17 03 02 jest prawidłowa?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 15 stycznia 2021 r.

PYTANIE

Do organu wpłynął wniosek na przetwarzanie odpadu o kodzie 17 03 02 mieszanki bitumiczne inne niż wymienione w 17 03 01 z zastosowaniem metody odzysku R5. Świadczący usługę zamierza przeprowadzać remonty nawierzchni polegające na zebraniu uszkodzonego destruktu (frezowanie), umieszczeniu go w przewoźnym recyklerze (zestaw do przerobu zerwanych nawierzchni asfaltowych MAGMA ZPN-800), gdzie następuje rozgrzanie masy, dodanie do niego nowych składników (asfaltu, kruszywa, dodatków adhezyjnych itd.), wymieszanie do jednorodnej masy, a następnie rozłożeniu na ubytkach w nawierzchni i walcowaniu. Z wniosku wynika, iż ilość odpadów poddawanych przetworzeniu w okresie roku to 200 Mg, nie będą powstawały odpady po przetworzeniu, nie będą magazynowane.

Czy określona metoda odzysku jest prawidłowa?

Czy przewoźny recykler jest instalacją?

Czy każdorazowo firma ma informować organ o przystąpieniu do prac przy przetwarzaniu i przedkładać tytuł prawny do terenu (np. umowa użyczenia, dzierżawy)?

Co z procesem wytwarzania nowej mieszanki w recyklerze?

Czy nowo wytworzona mieszanka mineralno-asfaltowa będzie produktem ubocznym i organ ma prosić o odpowiednie dokumenty (decyzja marszałka) czy odpad straci swój statut i stanie się materiałem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX