Czy obowiązek posiadania pozwolenia dotyczy tylko inwestycji, która w żaden sposób nie zbiera wód opadowych i roztopowych, ponieważ nie są one ujęte w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 22 listopada 2019 r.
Autor odpowiedzi: Cybulska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 22 lutego 2018 r.

PYTANIE

Inwestor planuje wykonanie obiektów budowlanych na działce powyżej 35 arów, przez co około 85 % powierzchni całej działki zostanie wyłączone z powierzchni biologicznie czynnej. Wody opadowe i roztopowe z tych powierzchni będą zbierane przez projektowaną sieć kanalizacji zamkniętej. Wody opadowe i roztopowe wprowadzane będą do projektowanego stawu o funkcji infiltracyjno-odpracowującej o powierzchni powyżej 500 m2 na tej samej działce, a przed wprowadzeniem oczyszczane w separatorze ropopochodnym.

Czy z związku z tym na wykonywanie na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie naturalnej retencji terenowej przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej?

W ustawie z 20.07.2017 r. Prawo wodne - dalej pr. wod. mamy tylko definicję systemu kanalizacji zbiorczej - sieć w rozumieniu art. 2 pkt 7 ustawy z 7.06.2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, zakończoną oczyszczalnią ścieków albo końcowym punktem zrzutu ścieków.

Czy obowiązek posiadania takiego pozwolenia dotyczy tylko inwestycji, która w żaden sposób nie zbiera wód opadowych i roztopowych, ponieważ nie są one ujęte w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej?

Inwestor wystąpi z wnioskiem na wykonanie stawu oraz wylotu do stawu.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX