Czy nie przekraczając limitu 2.000.000 zł należy ustalić rzeczywistego odbiorcę? - OpenLEX

Czy nie przekraczając limitu 2.000.000 zł należy ustalić rzeczywistego odbiorcę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 24 czerwca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy do płatności za usługi marketingowe (marketing fee) stosuje się przepisy art. 21 ust. 1 CIT, a jeżeli tak to czy dokonywanie tych płatności do rezydenta Wielkiej Brytanii, gdzie zastosowanie ma umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią, podlega po spełnieniu warunków formalnych zwolnieniu z podatku u źródła, czy też tego typu płatności nigdy nie podlegają zwolnieniu?

Podmiot z Wielkiej Brytanii twierdzi, że otrzymane z polskiej spółki "Marketing fee" przekazuje dalej do spółki z siedzibą w USA. Przypominam, że polska spółka otrzymuje faktury od podmiotu z Wielkiej Brytanii i z NIP brytyjskim.

Czy interesuje nas w takiej sytuacji Beneficial Owner (którym wg informacji od spółki z Wielkiej Brytanii jest podmiot z USA), czy też nie musimy tutaj badać Beneficial Owner (w szczególności posiadać oświadczenia o Beneficial Owner, itd.)?

Wartość wypłacanych należności nie przekracza rocznie 2.000.000 zł.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?