Czy należy wypłacić różnicę, jeżeli zgodnie z regulaminem pracownikowi przysługiwało świadczenie urlopowe w wyższej kwocie niż ta, która została wypłacona?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 26 marca 2008 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W naszym zakładzie pracy wypłacamy świadczenie urlopowe pracownikom korzystającym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 dni kalendarzowych. Zatrudniamy 22 osoby i świadczenie to nie jest wypłacane na podstawie przepisów o ZFŚS, ale na podstawie zapisów zawartych w regulaminie wynagradzania. Wysokość świadczenia jest równa wysokości kwoty odpisu podstawowego określonego w art. 5 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

W styczniu 2008 r. nie znaliśmy jeszcze wysokości tego odpisu na 2008 r., więc pracownicy wykorzystującej urlop wypoczynkowy wypłaciliśmy to świadczenie w wysokości obowiązującej w 2007 r. Z końcem stycznia umowa o pracę z tą pracownicą została rozwiązana. W lutym, już po wystawieniu dokumentu PIT-11, okazało się że w 2008 r. kwota świadczenia jest wyższa.

Czy w tej sytuacji, już po rozwiązaniu umowy, powinniśmy wypłacić pracownicy różnicę i wystawić korektę dokumentu PIT-11?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX