Czy należy przez to rozumieć, że warunki i wielkości emisji ustalamy także dla źródeł o nominalnej mocy cieplnej poniżej 1 MW?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 26 lipca 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Na terenie Zakładu zlokalizowana jest instalacja spalania paliw, składająca się z kilku kotłów i agregatów o mocy poniżej 1MW i 2 kotłów o nominalnej mocy cieplnej powyżej 1MW i mniejszej niż 50 MW.

Zgodnie z art. 154 ust. 1a ustawy z 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska – dalej p.o.ś., w przypadku instalacji wymagającej zgłoszenia, o którym mowa w art. 152 ust. 1, której częścią jest źródło spalania paliw o nominalnej mocy cieplnej nie mniejszej niż 1 MW i mniejszej niż 50 MW, ustalonej z uwzględnieniem trzeciej zasady łączenia, dla którego standardy emisyjne są określone w przepisach wydanych na podstawie art. 146 ust. 3, organ właściwy do przyjęcia zgłoszenia ustala, w drodze decyzji, wymagania w zakresie ochrony środowiska dotyczące eksploatacji tej instalacji, w szczególności warunki i wielkości emisji.

Czy należy przez to rozumieć, że warunki i wielkości emisji ustalamy także dla źródeł o nominalnej mocy cieplnej poniżej 1 MW?

A co w przypadku ewentualnego ponownego zgłoszenia w skutek dodania kilku źródeł spalania paliw - każdego o mocy cieplnej poniżej 1 MW dla instalacji, dla której została już wydana decyzja eksploatacyjna?

Czy należałoby obowiązującą decyzję eksploatacyjną wygasić i wydać nową, uwzględniającą także nowe źródła spalania paliw?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX