Czy na podstawie art. 2 ust. 3a i 3b u.d.w., pozostawić wniosek o dodatek węglowy bez rozpoznania?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 16 listopada 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dwa gospodarstwa domowe pod jednym adresem nr 4, jedno z tych gospodarstw domowych X (3 osobowe) otrzymało dodatek węglowy. Drugie gospodarstwo Y (4 osoby), wniosek o dodatek węglowy z 26 września 2022 r. i wniosek nie został rozpatrzony przed wejściem nowelizacji z dnia 3 listopada 2022 r. Na wniosku gospodarstwa Y jest taki sam adres (4) jak we wniosku pierwszego gospodarstwa X (4), które już otrzymało dodatek węglowy.

Gospodarstwo Y złożyło deklarację do CEEB (28.04.2022), z zaznaczeniem budynek wielorodzinny - 3 lokale, zaś deklaracja dotyczy adresu 4/2, kocioł na paliwo stałe, węgiel i paliwa węglopochodne. Deklaracja śmieciowa dla gospodarstwa Y (4 osobowego), złożona na adres 4 i dla 4 osób - osoby te same, co we wniosku o dodatek węglowy z dnia 26.09.2022 r. Starostwo powiatowe potwierdziło, że nie było wydane zaświadczenie o samodzielności lokalu na adres 4/2.

Które przepisy w tym konkretnym przypadku, należy zastosować, czy ogólne przepisy, tj. art. 2 ust. 3a i 3b u.d.w., pozostawiając wniosek bez rozpoznania?

Czy z nowelizacji, czyli art. 2 ust. 3c i 3d ustawy o dodatku węglowym i dlaczego?

Przedłożenia jakich dokumentów należy żądać od wnioskodawcy Y, w przypadku przyznania dodatku na nowy adres?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX