Czy można zrównać opłatę za centralne ogrzewanie występującą w wspólnocie mieszkaniowej do wysokości opłaty obowiązującej w zasobie gminnym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sanakiewicz Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 22 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Proszę o udzielenie informacji, w jaki sposób należy stosować art. 6 ust. 6 pkt 2 ustawy z 21.06.2001 r. o dodatkach mieszkaniowych – dalej u.d.m.: Jeżeli osoba ubiegająca się o dodatek mieszkaniowy zamieszkuje w lokalu mieszkalnym lub domu niewchodzącym w skład mieszkaniowego zasobu gminy, do wydatków przyjmowanych dla celów obliczenia dodatku mieszkaniowego zalicza się: 2) opłaty, poza czynszem, które obowiązywałyby w zasobie mieszkaniowym gminy, gdyby lokal ten wchodził w skład tego zasobu:

Czy jeśli w zasobie gminnym maksymalna opłata za centralne ogrzewanie wynosi 5,31 zł za m2, a w wspólnocie mieszkaniowej 13 zł za m2, to można zrównać opłatę za centralne ogrzewanie występującą w wspólnocie mieszkaniowej do wysokości opłaty obowiązującej w zasobie gminnym?

Na jakiej podstawie możliwe jest zrównywanie innych opłat, poza czynszem, do stawki gminnej - czy należy wprowadzić maksymalne stawki obowiązujące w zasobie gminy zarządzeniem, czy też zrównanie następuje na podstawie art. 6 ust. 6 pkt 2 u.d.m., po otrzymaniu pisma ze spółki zarządzającej zasobem gminnym, w którym wskazana jest maksymalna opłata występująca w zasobie gminnym np. za centralne ogrzewanie i podgrzanie wody?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX