Czy można zmienić sposób użytkowania części budynku usługowego na budynek zamieszkania zbiorowego z przeznaczeniem na noclegi pracownicze na terenie UT?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Grecki Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 10 września 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor planuje wykonać zmianę sposobu użytkowania części I piętra istniejącego budynku usługowego na budynek zamieszkania zbiorowego z przeznaczeniem na noclegi pracownicze. Z zapisów obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że teren, na którym zlokalizowany jest przedmiotowy budynek, oznaczony jest symbolem: "UT" – obszar usług technicznych. 1. Dla obszaru usług technicznych "UT", ustala się podstawowe przeznaczenie terenu pod zakłady produkcyjne, rzemieślnicze, bazy, składy i magazyny. 2. Dopuszcza się: 2.1. dotychczasowe użytkowanie terenu i budynków do czasu realizacji obiektów wymienionych w ust. 1, 2.2. remonty, modernizację oraz rozbudowę istniejącej zabudowy, zgodnej z przeznaczeniem wymienionym w ust. 1, 2.3. zadrzewienia i zakrzewienia, 2.4. lokalizację sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, 2.5. lokalizację tras i urządzeń komunikacyjnych. 3. Uciążliwość działalności prowadzonej w obiektach wymienionych w ust. 1, nie może wykraczać poza granice obszaru "UT". 4. Warunkiem dopuszczenia realizacji nowych obiektów i urządzeń, o których mowa w ust. 1, jest wyposażenie terenu w urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne oraz – w miarę potrzeby – w urządzenia do neutralizacji i odprowadzania chemicznie aktywnych ścieków. 5. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się zakaz: 5.1. realizacji obiektów powodujących degradację środowiska, a także urządzeń wodochłonnych, jeśli ich zapotrzebowanie na wodę mogłoby naruszyć równowagę lokalnych zasobów wodnych, 5.2. realizacji obiektów budowlanych przeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Czy planowana przez inwestora zmiana sposobu użytkowania części budynku będzie zgodna z zapisami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX