Czy kwalifikując instalację malarni proszkowej całkowitą objętość wanien należy sumować jedynie dla dwóch wanien nazwanych przez autora jako procesowe, czy należy brać pod uwagę wszystkie wanny „biorące udział” w tym procesie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Producent stolarki okiennej PVC złożył do Starosty wniosek o wydanie pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza dla instalacji malarni proszkowej. Proces technologiczny rozpoczyna się od przygotowania powierzchni obrabianych elementów poprzez odtłuszczanie z trawieniem metodą zanurzeniową, w wannie procesowej. Następnie obrabiane elementy są płukane i kończą w wannie z kąpielą do pasywacji. Linia do przygotowania powierzchni w lakierni GWO-MAL wyposażona jest w 6 sztuk wanien o pojemności 7m3 każda, w tym dwie wanny procesowe o łącznej pojemności 14 m3, oraz cztery wanny z wodą do płukania detali o łącznej pojemności 28 m3. Po myciu elementy są suszone w wannowej suszarce elektrycznej, po czym przetransportowywane na stanowisko malowania.

Jak właściwie zakwalifikować ww. instalację w odniesieniu do rozporządzenia Rady Ministrów z 10.09.2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na śro-dowisko - dalej r.p.z.o.ś.?

Czy kwalifikując instalację malarni proszkowej w świetle § 2 r.p.z.o.ś. całkowitą objętość wanien należy sumować jedynie dla dwóch wanien nazwanych przez autora dokumentacji jako procesowe, czy należy brać pod uwagę wszystkie wanny "biorące udział" w tym procesie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX