Czy jeśli spółka zobowiązała się do zakupu i przekazania szkole żywności w zamian za umieszczenie banera reklamowego, to... - OpenLEX

Czy jeśli spółka zobowiązała się do zakupu i przekazania szkole żywności w zamian za umieszczenie banera reklamowego, to przekazanie powinno być opodatkowane?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 czerwca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 25 czerwca 2018 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. będąca czynnym podatnikiem podatku VAT zajmująca się dostawą lodowisk oraz remontami boisk sportowych na prośbę szkoły podstawowej zakupiła kiełbasę grillową w zamian za umieszczenie banera reklamowego podczas organizowanego przez szkołę festynu, szkoła wysłała oficjalne pismo do spółki "prośba o sponsoring" w piśmie tym zobowiązuje się w zamian za wsparcie ekspozycję logo firmy oraz promocję na oficjalnej stronie internetowej szkoły, umieszczenie logo firmy na materiałach promocyjnych i dyplomach, podziękowanie wygłoszone w trakcie wręczania nagród, możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych z tytułem sponsor w trakcie zawodów, informację o sponsoringu w mediach lokalnych. Szkoła nie wystawi faktury za wykonane usługi reklamowe, brak jest podpisanej umowy sponsoringowej, na odwrocie faktury za zakupiony towar (kiełbasę grillową) potwierdzono podpisem odbiór towaru przez dyrektora szkoły.

Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT od dokonanego zakupu kiełbasy grillowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?