Czy istnieje możliwość rozbudowy istniejącego budynku mieszkalnego na dwóch działkach podzielonych w MPZP na dwa tereny o różnym przeznaczeniu - B34MU i B35U?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Oziemska Sara
Odpowiedzi udzielono: 20 lipca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dwie działki podzielone w MPZP na dwa tereny o różnym przeznaczeniu (B34MU i B35U - oba umożliwiające zabudowę), rozdzielone linią rozgraniczającą - czy na takiej nieruchomości istnieje możliwość rozbudowy istniejącego budynku mieszkalnego (rozbudowa tylko jako mieszkalny)?

Budynek mieszkalny zlokalizowany na granicy działki, granica działki jest również linią rozgraniczającą tereny. B34MU - teren zabudowy mieszkalno–usługowej. Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa. Przeznaczenie uzupełniające: usługi nieuciążliwe realizowane jako wbudowane lub w osobnym budynku. Istniejąca zabudowa adaptowana. Zasady i warunki podziału: minimalna powierzchnia działki – 700 m2. Maksymalna wysokość zabudowy: 3 kondygnacje nadziemne, w tym użytkowe poddasze. Nieprzekraczalna linia zabudowy – zgodnie z oznaczeniami na rysunku planu. Dachy dwuspadowe lub wielospadowe, o symetrycznym nachyleniu połaci głównych nie większym niż 45 stopni, kryte dachówką ceramiczną lub materiałem dachówkopodobnym w odcieniach czerwieni, dla dachów płaskich dopuszcza się inny rodzaj pokrycia dachu. Wskaźnik zabudowy nie większy niż 0,50. Obowiązuje zachowanie nie mniej niż 20% powierzchni działki budowlanej jako biologicznie czynnej. Miejsca postojowe w granicach własnych działki w ilości w ilości nie mniejszej niż 1 miejsce postojowe na 1 lokal mieszkalny plus 1 miejsce postojowe na 30 m2 powierzchni użytkowej usług. Dopuszcza się lokalizację sieci i urządzeń infrastruktury technicznej. B35U - teren usług nieuciążliwych. Ustala się wysokość projektowanej zabudowy do 2-óch kondygnacji z podwyższonym dachem, kąt nachylenia połaci dachowych 15º(±5º). Dachy dwuspadowe kryte blachodachówką bądź materiałem zbliżonym do niej wyglądem. Powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 40% ogólnej powierzchni działki, a powierzchnia biologicznie czynna nie może być mniejsza jak 30% powierzchni działki.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX