Czy instalacja przeznaczona do degradacji katalitycznej tworzyw sztucznych przy braku dostępu powietrza i w podwyższonej temperaturze zalicza się do instalacji termicznego przetwarzania odpadów?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 9 lipca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma planuje budowę instalacji przeznaczoną do degradacji katalitycznej tworzyw sztucznych przy braku dostępu powietrza i w podwyższonej temperaturze. Instalacja w ciągu roku nie będzie przetwarzać (w ramach procesu R3) więcej niż 3 000 Mg odpadów. W wyniku procesu technologicznego powstają następujące produkty: parafina, olej frakcji średniej, olej frakcji lekkiej, stała masa bitumiczna i mieszanina węglowodorów w formie gazowej. Produkty główne i uboczne będą sprzedawane na zewnątrz, za wyjątkiem gazu, który miałby być wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej w agregatach prądotwórczych o mocy do 200 kW.

Czy w takim przypadku instalacja zalicza się do instalacji termicznego przetwarzania odpadów?

Zakładamy, że tak.

Co natomiast w przypadku gdy produkt gazowy byłby przekazywany/sprzedawany na zewnątrz do innego podmiotu posiadającego swój agregat prawotwórczy - czy nadal mamy do czynienia z instalacją do termicznego przetwarzania odpadów?

Czy istnieją inne przesłanki by uznać instalację do przetwarzania odpadów za instalację do termicznego przetwarzania odpadów?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX