Czy instalacja do przeróbki okrywy torfowej służącej jako półprodukt do produkcji podłoża pod uprawę pieczarek oraz do konfekcjonowania okrywy i załadunku produktu na pojazdy wyczerpuje definicję zawartą w § 3 ust. 1 pkt 39 r.p.z.o.ś.?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomaszkiewicz Joanna
Odpowiedzi udzielono: 25 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Przedsięwzięcie, o którym mowa, nie jest zlokalizowane na obszarze kopalni ani kamieniołomu. Przedsiębiorstwo zajmuje się wyłącznie otrzymywaniem okrywy torfowej z dostarczonych produktów. Przedsiębiorca kupuje torfy różnych rodzajów - niskie, przejściowe oraz wysokie. Magazynuje je oddzielnie od siebie w boksach na placu. Następnie różnego typu torfy w odpowiednich proporcjach trafiają do instalacji służącej do ujednolicania (zapewnienie jednorodności) ich struktury, przy jednoczesnym nawodnieniu (regulacja wilgotności) i mieszaniu z wapnem defekacyjnym, celem uzyskania sparametryzowanej okrywy torfowej służącej jako półprodukt do produkcji podłoża pod uprawę pieczarek. Instalacja służy również do konfekcjonowania okrywy oraz załadunku produktu na pojazdy. Produkt jest sprzedawany innym przedsiębiorcom.

Czy opisana powyżej instalacja wyczerpuje definicję zawartą w § 3 ust. 1 pkt 39 rozporządzenia Rady Ministrów z 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko - dalej r.p.z.o.ś. instalacja do przerobu kopalin inne niż wymienione w § 2 ust. 1 pkt 26?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX