Czy firma produkująca łodzie podlega przepisom ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 4 października 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma zajmuje się produkcją łodzi. W celu ich wyposażenia montujemy elementy elektryczne i elektroniczne takie jak: wiązki, przewody, kable, dach elektryczny, gniazda elektryczne, gniazda USB, panel sterowników, panel przełączników, płyty kuchenne, agregaty chłodnicze, głośniki, komputery, klimatyzatory, lampki, piloty, podgrzewacze wody, radary, silniki, taśmy LED, wyświetlacze. Elementy elektryczne i elektroniczne stanowią finalne wyposażenie łodzi jako ich element składowy. Należy również podkreślić, że elementy te zaprojektowane zostały wyłącznie do użytku w naszych łodziach. Zatem nie jest możliwe używanie ich do innych celów niż powyżej wymienione. W związku z powyższym, proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe moje pytania, które uzależnione są od okoliczności zakupu lub powierzenia elementów składowych łodzi oraz sprzedaży gotowych łodzi.

1.

Łodzie zostają wprowadzone na rynek krajowy.

2.

Zakup elementów elektrycznych i elektronicznych poza terenem kraju oraz sprzedaż łodzi poza teren kraju.

3.

Elementy elektryczne i elektroniczne powierzone przez klienta spoza terenu kraju oraz wprowadzenie do sprzedaży łodzi poza teren kraju.

4.

Elementy elektryczne i elektroniczne powierzone przez klienta spoza terenu kraju oraz wprowadzeniu do sprzedaży łodzi na terenie kraju.

5.

Elementy elektryczne i elektroniczne powierzone przez klienta spoza terenu kraju oraz sprzedaż łodzi temu samemu klientowi, który następnie sprzedaje łodzie poza teren kraju.

Czy w poszczególnych przypadkach podlegamy przepisom ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX