Czy dopuszczalne jest ustalenie konkretnego terminu szkolenia będącego przedmiotem zamówienia, mieszczącego się w maksymalnym terminie realizacji umowy, i zawarcie umowy z oznaczeniem tego konkretnego terminu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Eger Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 1 lipca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pytanie dotyczy przetargu w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 n.p.z.p. na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia grupowego dla 10 osób bezrobotnych. W SWZ Zamawiający określa termin wykonania zamówienia np. najpóźniej do 30 czerwca br. Wszyscy Wykonawcy składając oferty akceptują wszystkie warunki zawarte w SWZ. Zgodnie z określonymi w przedmiotowym dokumencie kryteriami oceny ofert (cena oferty, kwalifikacje kadry, doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia), zostaje wyłoniony Wykonawca. Na podstawie rozdziału 3 SWZ Opis przedmiotu zamówienia, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia Wykonawca ma obowiązek dostarczyć harmonogram planowanych do realizacji zajęć. Wyłoniony Wykonawca określa w nim termin zamknięty np. od 15 maja do 15 czerwca (zgodnie z liczbą godzin szkolenia określoną w SWZ) zrealizowania szkolenia. Umowa zawierana jest na podstawie powyższego harmonogramu na ten okres (tj. 15.06.), a nie do 30 czerwca jak określono w SWZ. Z terminem realizacji szkolenia wiąże się również wydanie skierowań osobom bezrobotnym na szkolenie, w których to zawarta jest informacja od kiedy do kiedy trwa szkolenie, wypłata stypendium (na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy). Wcześniejsze zrealizowanie zamówienia nie jest punktowane i nie wpływa na wybór Wykonawcy.

Czy w związku z powyższym prawidłowym jest działanie, że w SWZ określamy termin wykonania zamówienia najpóźniej do 30 czerwca, a umowa z wyłonionym Wykonawcą zawierana jest zgodnie z przedłożonym przez niego harmonogramem realizacji szkolenia czyli do 15 czerwca?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX