Czy dokonać korekty wystawionych już informacji za I i II kwartał, czy też fakt retencjonowania wody na nieruchomości powinien zostać uwzględniony dopiero przy wystawianiu informacji za kolejne kwartały?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Antoniak Joanna
Odpowiedzi udzielono: 10 września 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Na podstawie oświadczenia podmiotu obowiązanego do ponoszenia opłaty za usługi wodne z tytułu zmniejszenia naturalnej retencji terenowej, prezydent miasta wystawił informację w sprawie ustalenia wysokości tej opłaty za I i II kwartał 2023 r.

W złożonych oświadczeniach podmiot każdorazowo oświadczał, że na nieruchomości nie znajdują się urządzenia do retencjonowania wody. Podmiot obowiązany do ponoszenia opłaty dokonał jej wpłaty, po czym prezydent miasta, na podstawie obowiązujących przepisów, 90% kwoty tej opłaty przekazał do Wód Polskich. Po tym fakcie, podmiot obowiązany do ponoszenia opłaty za usługi wodne zgłosił prezydentowi miasta, że na swojej nieruchomości posiada jednak urządzenia do retencjonowania wody, co ma wpływ na wysokość opłaty za usługi wodne.

Czy w związku z powyższym, prezydent miasta powinien dokonać korekty wystawionych już informacji za I i II kwartał 2023 r., czy też fakt retencjonowania wody na nieruchomości powinien zostać uwzględniony dopiero przy wystawianiu informacji za kolejne kwartały 2023 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX