Czy dodatek do dokumentacji powinien zawierać dowód istnienia prawa do wykorzystania informacji geologicznej zawartej w dokumentacji geologicznej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 27 października 2023 r.
Autor odpowiedzi: Schwarz Hubert
Odpowiedzi udzielono: 12 lutego 2020 r.

PYTANIE

Przedsiębiorstwo wodociągowe złożyło wniosek o zatwierdzenie dodatku do dokumentacji hydrogeologicznej ustalającej zasoby eksploatacyjne ujęcia wód podziemnych w m. X. Finansującym w 1999 r. wykonanie ww. dokumentacji hydrogeologicznej była gmina. Ww. dodatek dotyczy ustanowienia strefy ochronnej ujęcia wód podziemnych obejmującej teren ochrony pośredniej ujęcia wody w m. X. Co do zasady prawo do informacji geologicznej przysługuje Skarbowi Państwa.

Czy dodatek do dokumentacji powinien zawierać dowód istnienia prawa do wykorzystania informacji geologicznej zawartej w dokumentacji geologicznej?

W dodatku wykonawca ujmuje znaczne fragmenty tekstu pochodzące z pierwotnej dokumentacji hydrogeologicznej. Dokumentacja jest w zasobach organów administracji geologicznej. Przepis § 6 pkt 12 rozporządzenia Ministra Środowiska z 18.11.2016 r. w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz.U. z 2016 r. poz. 2033) wymaga dołączenia kopii dokumentu potwierdzającego istnienie prawa do korzystania z informacji geologicznej, jeżeli takową wykorzystano przy sporządzaniu bieżącej dokumentacji.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX