Czy do projektu zamiennego należy przedłożyć aktualną mapę do celów projektowych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 30 lipca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Bursztynowicz Michał
Odpowiedzi udzielono: 12 czerwca 2019 r.

PYTANIE

Inwestor wystąpił z wnioskiem o zmianę decyzji pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz zbiornika na ścieki, polegającej na zmianie w zakresie projektu zagospodarowania działki tj. rezygnacja z bezodpływowego zbiornika na ścieki, planowana realizacja przydomowej oczyszczalni ścieków (w myśl art. 36a ust. 5 pkt 1 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2018 r. poz. 1202) – dalej pr. bud.). Budowa budynku mieszkalnego nie została zakończona – inwestycja w trakcie realizacji. Zgodnie z art. 34 ust. 3 pkt 1 pr. bud. projekt zagospodarowania terenu winien być sporządzony na aktualnej mapie. Ponadto zgodnie z § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25.04.2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2018 r. poz. 1935) - dalej r.z.f.p.b. projekt zagospodarowania terenu należy sporządzić na mapie do celów projektowych.

W związku z powyższym, czy do projektu zamiennego należy przedłożyć aktualną mapę do celów projektowych?

Czy organ może przyjąć mapę sytuacyjno-wysokościową (mapa stanowiła załącznik do pierwszej wydanej decyzji na budynek mieszkalny jednorodzinny wraz ze zbiornikiem na ścieki - przyjęta do zasobu geodezyjnego 4.07.2006 r.)?

Brak jest aktów prawnych wprowadzających czasookres ważności mapy do celów projektowych. Mapa tak długo jest ważna, dopóki nic się nie zmieni na przedmiotowej działce.

Czy należy uznać, że nastąpiła zmiana na działce w związku z realizowana budową budynku mieszkalnego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX