Czy dla projektowanej tymczasowej platformy na czas budowy jest konieczność zgłaszania robót budowlanych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Suchy Jonasz
Odpowiedzi udzielono: 29 listopada 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Proszę o zajęcie stanowiska dla opisanej poniżej sytuacji: Opracowuję projekt budowy drogi rowerowej na wale przeciwpowodziowym rzeki. W ramach zadania przewidziana jest budowa kładki rowerowej pomiędzy wałami przeciwpowodziowymi na rzece. Na przedmiotową kładkę zaprojektowano najazdy wraz z doszczelnieniem wału od strony odpowietrznej za pomocą grodzic stalowych wbijanych. Zgodnie z uzyskaną decyzją zwalniającą z zakazów art. 176 ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2020 r. poz. 310) – dalej pr. wod., a także decyzją pozwolenia wodnoprawnego, konieczne jest, by podczas zabicia grodzic stalowych wykonać tymczasową platformę od strony odpowietrznej. Założono, że miałaby ona następujące parametry: 2.00 m wysokości (wykonanie tymczasowych nasypów od terenu istniejącego), szerokość 5.00 m, długość równa doszczelnieniu wału za pomocą grodzic. Tymczasowa platforma byłaby zlokalizowana również na działkach (użytek RII) wychodzących poza zakres wniosku pozwolenia na budowę na projektowaną kładkę oraz uzyskanej decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego tj. kładki rowerowej.

Proszę o informację, czy dla projektowanej tymczasowej platformy na czas budowy jest konieczność zgłaszania robót budowlanych?

Czy dla projektowanej tymczasowej platformy na czas budowy jest konieczności odrolnienia działek (poza ULICP), które posiadają użytek RII?

Czy wystarczające byłoby uzyskanie na etapie wykonania kładki rowerowej zgód właścicieli ww. działek na wejście w teren na czas budowy przy założeniu, że po zakończeniu robót obiekt tymczasowy zostanie zlikwidowany, a teren na działkach prywatnych rolnych zostanie przywrócony do stanu istniejącego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX