Czy budowa ogólnodostępnej stacji tankowania wodorem z wykorzystaniem naziemnych zbiorników na wodór kwalifikuje się jako przedsięwzięcie mogące potencjalnie oddziaływać na środowisko?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomaszkiewicz Joanna
Odpowiedzi udzielono: 20 lutego 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy budowa ogólnodostępnej stacji tankowania wodorem (z wykorzystaniem naziemnych zbiorników na wodór) kwalifikuje się jako przedsięwzięcie mogące potencjalnie oddziaływać na środowisko?

Czy wodór należy traktować jako substancję lub mieszaninę (w rozumieniu odpowiednio art. 3 pkt 1 i 2 rozporządzenia nr 1907/2006, niebędącą produktem spożywczym) i na tej podstawie należy kwalifikować przedsięwzięcie do § 3 ust. 1 pkt 34 lit. c i § 3 ust. 1 pkt 37 lit. c rozporządzenia Rady Ministrów z 10.09.2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko - dalej r.p.z.o.ś.?

Czy jednak - w zależności od tego, w jakim stanie skupienia będzie magazynowany (gaz sprężony) - należy kwalifikować przedsięwzięcie do § 3 ust. 1 pkt 37 r.p.z.o.ś. i brać pod uwagę wyłączenie w zakresie stacji paliw gazu płynnego lub sprężonego wynikające z § 3 ust. 1 pkt 34 r.p.z.o.ś.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX