Czy brak podziału na części, eliminuje możliwość udostępnienia informacji o kwotach składowych kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w sytuacji, gdy cena najkorzystniejszej oferty, przekroczy kwotę przeznaczoną na sfinansowanie danego zakresu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Szczęsny Daniel
Odpowiedzi udzielono: 10 marca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w sytuacji, gdy zamawiający prowadzi jedno postępowanie bez podziału na części na roboty budowlane, obejmujące swoim zakresem przebudowę pomieszczeń, wykonanie instalacji klimatyzacji oraz dostawę stałego wyposażenia pomieszczeń - regałów jezdnych (osobne zadania sklasyfikowane w różnych paragrafach budżetu), dopuszczalne jest wskazanie w informacji publikowanej na stronie internetowej prowadzonego postępowania zgodnie z art. 222 pkt 4 p.z.p. trzech osobnych kwot na każdy z tych zakresów (zgodnie z odpowiednimi paragrafami w budżecie), a następnie porównanie tych kwot do ceny ofertowej (z analogicznym podziałem na 3 ww. zakresy) i unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 p.z.p. w sytuacji, gdy co najmniej jedna z tych składowych przekroczy kwotę z budżetu przeznaczoną na ten zakres (zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty – przesunięcia środków budżetowych pomiędzy paragrafami), a jednocześnie cena całkowita oferty zmieści się w łącznej kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia?

Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe - czy możliwe jest w takiej sytuacji rozbicie ceny całkowitej oferty na 3 zakresy znajdujące odzwierciedlenie w budżecie?

Wydaje się, iż będą one stanowiły elementy składające się na cenę oferty, lecz nie będą stanowiły ceny oferty w rozumieniu p.z.p. (cena całkowita).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX