Czy brak otworu wiertniczego stanowi podstawę do odmowy udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Schwarz Hubert
Odpowiedzi udzielono: 28 stycznia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy brak otworu wiertniczego stanowi podstawę do odmowy udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego (ujęcie wody i pobór wody na cele socjalno-bytowe zakładu)?

Wnioskodawca wystąpił z wnioskiem o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie ujęcia wód podziemnych (otworu wiertniczego o głębokości 25 m, osprzętu i obudowy studni) oraz poboru wody na cele socjalno-bytowe zakładu w ilości: maksymalne sekundowe Qmaxs = 0,000556 m3/sekundę (zakładana wydajność pompy Q=0,000556 m3/s, tj. 2 m3/h), średnie dobowe Qśrd = 0,027 m3/dobę, dopuszczalne roczne Qdop/rok = 10 m3/rok. Na podstawie archiwalnych danych hydrogeologicznych wydajność planowego ujęcia wody (zasób eksploatacyjny) oszacowano na 5 m3/h (Q=0,001389 m3/s). Dla planowanej inwestycji wydana została decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. W decyzji przewidziano budowę ujęcia wód podziemnych (studni) do 30 m głębokości i poborze <5 m3/dobę do czerpania wody na cele socjalno-bytowe.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX