Co powinno być ujęte w decyzji wydanej na podstawie art. 363 ustawy Prawo ochrony środowiska dotyczącej nakazania rolnikowi usunięcia obornika składowanego bezpośrednio na gruncie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 4 września 2014 r.
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 26 sierpnia 2014 r.

PYTANIE

Co powinno być ujęte w decyzji wydanej na podstawie art. 363 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska - dalej p.o.ś.?

Przedmiotowa decyzja będzie dotyczyła nakazania usunięcia obornika składowanego bezpośrednio na gruncie, niezabezpieczonego przed wyciekami do gruntu.

Czy wystarczającym w sentencji decyzji byłoby określenie: "nakazuje się właścicielowi gruntu przywrócenie go do stanu poprzedniego poprzez usunięcie składowanego obornika" i określenie terminu wykonania ww. obowiązku?

Czy też należy szczegółowo wskazać, gdzie powinien być wywieziony obornik, np. "usunięty obornik należy wykorzystać rolniczo i zagospodarować poprzez nawiezienie na pola", Czy raczej nie powinno się uszczegóławiać nakazu?

Czy termin wykonania obowiązku usunięcia opadów może być określony precyzyjnie, np. do 31 sierpnia 2014 r., czy też może być określony, np. "obornik należy usunąć niezwłocznie po zakończeniu okresu prac żniwnych, ale nie później niż do 31 sierpnia 2014 r."?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX