Co powinien zrobić organ wydający decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku otrzymania sprzecznych postanowień wydanych na podstawie art. 64 ust. 1 u.o.o.ś. ?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gawroński Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 14 sierpnia 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Burmistrz Miasta prowadzi postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, którego inwestorem jest sama gmina.

Co powinien zrobić organ wydający decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku otrzymania sprzecznych postanowień wydanych na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy z 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko - dalej u.o.o.ś.?

RDOŚ uzgodnił konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, natomiast Wody Polskie oraz Sanepid wyraził opinię, iż nie istnieje taka konieczność.

Czy Burmistrz może w tym przypadku wydać decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko?

Czy też uzgodnienia RDOŚ w przypadku inwestycji gminnych są wiążące?

W jakiej formie organ właściwy do wydania decyzji środowiskowej rozstrzyga sprzeczne uzgodnienia organów?

Jak powinno przebiegać porozumienie z organami, których uzgodnienia były ze sobą sprzeczne, o czym mowa w art. 77 ust. 9 u.o.o.ś.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX