Co należy rozumieć pod pojęciem przygotowania do ponownego użycia frakcji odpadów komunalnych, takich jak: papier, metal, tworzywa sztuczne?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Jerzy Janusz
Odpowiedzi udzielono: 4 kwietnia 2013 r.

PYTANIE

Zapisy znowelizowanej ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 391, z późn. zm.) - dalej u.u.c.p.g., zakładają osiąganie przez przedsiębiorców odbierających odpady komunalne "samodzielnie" (nie na podstawie umowy z gminą oraz w trybie zamówienia z wolnej reki), co roku określonych poziomów recyklingu oraz przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła odebranych z terenów gminy oraz określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych z odebranych z terenów gminy odpadów budowlanych.

Co należy rozumieć pod pojęciem przygotowania do ponownego użycia?

Jak można udokumentować ten proces?

Jak należy udokumentować recykling i odzysk ww. odpadów?

Czy przedsiębiorca działający "samodzielnie" będzie mógł sam dokonywać wyboru instalacji, w której będzie dokonywał przygotowania do ponownego użycia, recyklingu i odzysku odebranych ww. odpadów, czy gmina na terenie, której działa będzie wskazywała wybór przedmiotowej instalacji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX