Wiśniewski Paweł, Zaznaczanie na tytule wykonawczym wyniku egzekucji

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 8 września 2016 r.
Autorzy:

Zaznaczanie na tytule wykonawczym wyniku egzekucji

Zaznaczanie na tytule wykonawczym wyniku egzekucji

Zaznaczanie na tytule wykonawczym wyniku egzekucji

Zaznaczanie na tytule wykonawczym wyniku egzekucji organ egzekucyjny organ egzekucyjny zatrzymanie tytułu wykonawczego w aktach zakończenie egzekucji zaznaczenie wyniku egzekucji na tytule wykonawczym czy stwierdzone w tytule świadczenie zostało całkowicie zaspokojone? zwrócenie tytułu wykonawczego wierzycielowi nie tak

Krok: zaznaczenie wyniku egzekucji na tytule wykonawczym

Pomimo uchylenia § 53 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 marca 1968 r. w sprawie czynności komorników), celowe pozostaje, aby w wypadku, gdy roszczenie zostało zaspokojone w części, we wzmiance na tytule wykonawczym komornik zaznaczył, w jakim zakresie dokonane wpłaty zostały zaliczone na odsetki i koszty.

W związku z tym, że obecnie to komornik sądowy wykonuje plan podziału sumy uzyskanej z egzekucji z nieruchomości (art. 10401 k.p.c.), obowiązek wzmianki na tytule wykonawczym w egzekucji z nieruchomości nie obciąża już sekretarza sądu (zob. uchylony § 148 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 marca 1968 r. w sprawie czynności komorników).

W wypadku prowadzenia egzekucji na podstawie tytułu wykonawczego w postaci orzeczenia wydanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym obowiązek odnotowania w systemie teleinformatycznym wyniku egzekucji stanowi odpowiednik zaznaczenia na tytule wykonawczym w postaci papierowej wyniku egzekucji.

Krok: czy stwierdzone w tytule świadczenie zostało całkowicie zaspokojone?