Musiał Krzysztof J., Zażalenie na postanowienie w sprawie zarzutów egzekucyjnych

Procedury
Status:  Nieaktualna
Wersja od: 7 października 2016 r. do: 29 lipca 2020 r.
Autor:

Zażalenie na postanowienie w sprawie zarzutów egzekucyjnych

Zażalenie na postanowienie w sprawie zarzutów egzekucyjnych

Zażalenie na postanowienie w sprawie zarzutów egzekucyjnych

Procedura opisuje proces wniesienia zażalenia na postanowienie w sprawie zarzutów egzekucyjnych (legitymację czynną, stronę formalną zażalenia oraz termin na jego wniesienie).

Zażalenie na postanowienie w sprawie zarzutów egzekucyjnych zobowiązany oraz wierzyciel (jeśli nie jest jednocześnie organem egzekucyjnym) zobowiązany oraz wierzyciel (jeśli nie jest jednocześnie organem egzekucyjnym) legitymacja czynna do złożenia zażalenia termin na wniesienie zażalenia forma i treść zażalenia właściwość organu egzekucyjnego organ egzekucyjny organ egzekucyjny termin na rozpatrzenie zażalenia wydanie postanowienia w sprawie zarzutów egzekucyjnych

Krok: wydanie postanowienia w sprawie zarzutów egzekucyjnych

Jednym z rodzajów postanowień wydawanych w postępowaniu egzekucyjnym, na który przysługuje zażalenie, jest postanowienie w sprawie zgłoszonych zarzutów.

Krok: legitymacja czynna do złożenia zażalenia

Na mocy art. 34 § 5 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1427 z późn. zm.) - dalej u.p.e.a., zażalenie na postanowienie w sprawie zgłoszonych zarzutów przysługuje:

1) zobowiązanemu;

2) wierzycielowi, jeśli nie jest jednocześnie organem egzekucyjnym.