Goldiszewicz Agnieszka, Usuwanie braków wniosku o rejestrację spółki partnerskiej

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 15 grudnia 2022 r.
Autorzy:

Usuwanie braków wniosku o rejestrację spółki partnerskiej

Usuwanie braków wniosku o rejestrację spółki partnerskiej

Usuwanie braków wniosku o rejestrację spółki partnerskiej

Procedura ma na celu przedstawienie przebiegu usuwania braków stwierdzonych na etapie rejestracji spółki partnerskiej.

Usuwanie braków wniosku o rejestrację spółki partnerskiej sąd rejestrowy sąd rejestrowy wpis do rejestru badanie merytoryczne wniosku Brak skutku jaki ustawa wiąże z wniesieniem wniosku do sadu rejestrowego nowy wniosek wywołuje skutek od daty pierwotnego wniesienia nowy wniosek nie wywołuje skutków od chwili pierwotnego wniesienia oddalenie wniosku o wpis termin na rozpoznanie wniosku badanie formularzowe wniosku czy poprawiony wniosek został złożony w terminie i nie zawiera on braków? czy braki zostały usunięte w terminie? czy sąd stwierdza braki? otrzymanie wniosku zarządzenie o zwrocie wniosku jakiego rodzaju braki zawiera wniosek? partnerzy partnerzy złożenie wniosku o wpis nie zawiera braków wniosek zawiera braki nie tak tak nie nie tak wniosek jest nieprawidłowo wypełniony lub opłacony jeżeli brak opłaty

Krok: złożenie wniosku o wpis

Na podstawie art. 26 § 3 k.s.h. w zw. z art. 89 k.s.h. każdy z partnerów ma prawo i obowiązek zgłoszenia spółki partnerskiej do rejestru.

Dokonanie rejestracji leży w interesie publicznym i dlatego obowiązek ten nałożony jest na każdego partnera.

Krok: otrzymanie wniosku

Co do zasady wniosek o wpis do rejestru rozpoznawany powinien być przez sąd rejestrowy. Jednakże większość czynności w postępowaniu rejestrowym (z wyjątkiem prowadzenia rozprawy) może wykonywać także referendarz sądowy (zob. art. 509¹ k.p.c.).