Skubiszak-Kalinowska Irena, Badanie posiadania uprawnienia do wniesienia skargi do sądu administracyjnego

Procedury
Status:  Nieaktualna
Wersja od: 1 marca 2013 r. do: 13 grudnia 2016 r.
Autorzy:

Badanie posiadania uprawnienia do wniesienia skargi do sądu administracyjnego

Badanie posiadania uprawnienia do wniesienia skargi do sądu administracyjnego

Badanie posiadania uprawnienia do wniesienia skargi do sądu administracyjnego

Podstawą wniesienia skargi do WSA jest czynność bądź bezczynność koncesjodawcy, niezgodna z przepisami ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Natomiast warunkiem niezbędnym do jej wniesienia jest posiadanie interesu w zawarciu umowy koncesji. Dodatkowo, podmiot wnoszący skargę musi wykazać, że niezgodne z prawem działanie koncesjodawcy doprowadziło lub może doprowadzić do poniesienia przez niego szkody. Kolejną przesłanką jest zaistnienie związku przyczynowego pomiędzy działaniem koncesjodawcy a wystąpieniem lub możliwością wystąpienia szkody. Wszystkie powyżej wskazane przesłanki muszą wystąpić kumulatywnie, a brak spełnienia którejkolwiek z nich będzie skutkował oddaleniem skargi przez sąd.

Krok: przekazanie skargi zainteresowanego podmiotu

Skargę do sądu wnosi się za pośrednictwem koncesjodawcy, którego czynność jest przedmiotem skargi. Koncesjodawca jest obowiązany do przekazania skargi sądowi wraz z aktami sprawy i odpowiedzią na skargę w terminie 10 dni od dnia jej wniesienia.

Badanie posiadania uprawnienia do wniesienia skargi do sądu administracyjnego WSA WSA oddalenie skargi badanie czy podmiot posiada interes w zawarciu umowy przyjęcie skargi badanie czy została poniesiona szkoda lub istnieje groźba jej poniesienia badanie czy zaistniał lub może zaistnieć związek przyczynowy między naruszeniem przepisów a szkodą rozpatrzenie skargi oddalenie skargi koncesjodawca koncesjodawca przekazanie skargi zainteresowanego podmiotu tak nie tak nie tak nie

Krok: przyjęcie skargi

Po przyjęciu skargi sąd dokonuje jej badania.