Prawo do odliczeń w ramach ulgi remontowej

Pisma urzędowe
Status:  Aktualne

Pismo z dnia 15 grudnia 2003 r. Urząd Skarbowy Poznań-Winogrady Prawo do odliczeń w ramach ulgi remontowej

Treść pytania:

Czy podatnik, który zagubił książeczkę, w której były potwierdzenia wpłat na fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej, może

skorzystać z odliczeń w ramach ulgi remontowej, posiadając jedynie zaświadczenie wystawione przez spółdzielnie mieszkaniową?

Odpowiedź udzielona podatnikowi:

Zgodnie z art. 27a pkt 1 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podatnik może odliczyć od podatku wydatki na remont i modernizację budynku lub lokalu mieszkalnego zajmowanego na podstawie tytułu prawnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej.

Zgodnie z art. 27a ust. 6 ww. ustawy wydatki na powyższy cel ustala się na podstawie faktury wystawionej wyłącznie przez podatnika VAT, nie korzystającego za zwolnienia od tego podatku, a w przypadku wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej- na podstawie dowodu tej wpłaty.

Jeżeli podatnik nie posiada takiego dokumentu Urząd Skarbowy uzna jako dowód przedłożone zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej.

Opublikowano: www.is.poznan.pl