PP/443-39-1-GK/07 - Czy podatnik może wystawiać faktury VAT sprzedaży w taki sposób, że faktura jest przesyłana drogą elektroniczną bezpośrednio na drukarkę znajdującą się u nabywcy towarów, na której następuje wydruk oryginału faktury, natomiast kopia faktury jest jednocześnie drukowana przez Spółkę i pozostaje w Spółce w formie papierowej?

Pisma urzędowe
Status:  Aktualne

Pismo z dnia 20 września 2007 r. Opolski Urząd Skarbowy w Opolu PP/443-39-1-GK/07 Czy podatnik może wystawiać faktury VAT sprzedaży w taki sposób, że faktura jest przesyłana drogą elektroniczną bezpośrednio na drukarkę znajdującą się u nabywcy towarów, na której następuje wydruk oryginału faktury, natomiast kopia faktury jest jednocześnie drukowana przez Spółkę i pozostaje w Spółce w formie papierowej?

POSTANOWIENIE

Działając na podstawie art. 14a § 4 i art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 lipca 2007 r. w związku z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1590) Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu stwierdza, iż stanowisko Podatnika przedstawione w piśmie z dnia 25 czerwca 2007 r. w sprawie podatku od towarów i usług w zakresie wydruku faktury na drukarce kontrahenta, jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

Pismem z dnia 25 czerwca 2007 r. (złożonym w tut. Urzędzie dnia 29 czerwca 2007 r.) Jednostka zwróciła się do Naczelnika Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w Jej indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.

Spółka przedstawiła następujący stan faktyczny:

Podatnik zamierza wystawiać faktury VAT sprzedaży w taki sposób, że faktura jest przesyłana drogą elektroniczną bezpośrednio na drukarkę znajdującą się u nabywcy towarów, na której następuje wydruk oryginału faktury. Natomiast kopia faktury jest jednocześnie drukowana przez Spółkę i pozostaje w Spółce w formie papierowej.

Spółka zadała pytanie czy w świetle art. 106 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm. - zwanej dalej "ustawą") w związku z przepisami rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798 - zwanego dalej "rozporządzeniem"), jest uprawniona do wystawiania faktur w opisany sposób.

W opinii Podatnika nie istnieją przeciwwskazania do postępowania w opisany sposób.

Po przeanalizowaniu przedstawionego stanu faktycznego, oraz obowiązującego stanu prawnego Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje, iż:

Mając na uwadze zaistniałe okoliczności postanowiono jak na wstępie.

Jednocześnie Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje, iż przedmiotowa interpretacja o zakresie stosowania prawa podatkowego ma zastosowanie wyłącznie w przedstawionym stanie faktycznym.

Ponadto informuje się, iż zgodnie z art. 14b § 1 oraz art. 14b § 2 ustawy Ordynacja w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 lipca 2007 r. w związku z art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1590) niniejsza interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, ale jest wiążąca dla organów podatkowych i organów kontroli skarbowej właściwych dla Strony. Zgodnie natomiast z art. 4 ust. 2 ww. ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw niniejsza interpretacja wygasa z mocy prawa w razie zmiany przepisów, które były jej przedmiotem.

Na podstawie art. 14a § 4 w związku z art. 4 ust. 2 ww. ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw, art. 236 § 2 pkt 1 oraz art. 223 § 1 w związku z art. 239 ustawy - Ordynacja podatkowa, na niniejsze postanowienie służy zażalenie, które wnosi się do Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu, za pośrednictwem tut. organu podatkowego w terminie 7 dni od dnia doręczenia tego postanowienia.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl