IPTPP3/443-94/11-4/BJ - Stawki podatku VAT na dostawę książek i czasopism.

Pisma urzędowe
Status:  Aktualne

Pismo z dnia 24 listopada 2011 r. Izba Skarbowa w Łodzi IPTPP3/443-94/11-4/BJ Stawki podatku VAT na dostawę książek i czasopism.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 sierpnia 2011 r. (data wpływu 12 września 2011 r.), uzupełnione pismem z dnia 21 października 2011 r. (data wpływu: 24 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na dostawę książek i czasopism - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2011 r. r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 21 października 2011 r. (data wpływu 24 października 2011 r.) na wezwanie z dnia 12 października 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką preferencyjną podatku VAT w wysokości 5% dostawy drukowanych książek oznaczonych symbolem ISBN sklasyfikowanych w PKWiU ex 58.11.1 oraz czasopism oznaczonych symbolem ISSN i sklasyfikowanych w PKWiU 58.14.1.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą oznaczoną zgodnie z PKD jako: pozostałe drukowanie 18.12.Z oraz działalność usługową związaną z przygotowywaniem do druku 18.13.Z. W bieżącym roku Wnioskodawca otrzymał zlecenie od Uniwersytetu oraz Towarzystwa na drukowanie książek (PKWiU - 58.11.12). Książki te są oznaczone symbolem ISSN (ISSN 1898-6188; ISSN 1898-6196; ISSN 1898-017X). Od zleceniodawcy Wnioskodawca dostaje drogą elektroniczną gotowy skład całej książki (produkt, który według PKWiU zaliczany jest do grupy 58.11.12). Usługa polega na tym, iż od zleceniodawcy Wnioskodawca otrzymuje elektronicznie gotowy skład komputerowy książki - złożone strony. Do czynności Wnioskodawcy należy montowanie stron w taki sposób, aby została zachowana kolejność, drukowanie, składanie kartek, sklejanie tzw. bloku, zszywanie i zawieszanie okładki oraz obcinanie całości do odpowiedniego formatu. W efekcie końcowym wychodzi książka, która jest gotowa do sprzedaży.

W uzupełnieniu wniosku złożonym w dniu 24 października 2011 r. na wezwanie tut. Organu z dnia 12 października 2011 r. Zainteresowany wyjaśnił, iż jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę jest działalność poligraficzna; a w przyszłości Zainteresowany zamierza realizować zamówienia na zlecenie wydawcy, drukując książki i czasopisma. Usługi będą wykonywane z materiałów własnych, przy wykorzystaniu własnego papieru, farb, klejów, kartonów, oklein, tasiemek i programów komputerowych. Wnioskodawca będzie drukował i oprawiał zamawiane książki i czasopisma, a następnie dokonywał dostawy gotowych pozycji wydawniczych do zleceniodawcy. W wyniku czynności poligraficznych wykonywanych przez Zainteresowanego powstaje gotowy wyrób: książka posiadająca symbol ISBN lub czasopismo posiadające symbol ISSN. Prawa autorskie do rozpowszechniania dzieła przysługiwać będą zleceniodawcy-wydawcy lub autorom.

Przedmiotem zapytania zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 października 2008 r. (Dz. U. Nr 207, poz. 1293 z późn. zm.) są wydania książkowe oznaczone symbolem ISBN sklasyfikowane w PKWiU ex 53.11.1 oraz czasopisma naukowe, znajdujące się na liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oznaczone symbolem ISSN sklasyfikowane pod symbolem PKWiU - 58.14.1. Czasopisma te wypełniają ustawową definicję czasopism specjalistycznych, zgodnie z art. 2 pkt 27f ustawy o podatku VAT.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie: (ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku).

Czy drukowanie książek oznaczonych symbolem ISBN, sklasyfikowanych w PKWiU jako ex 58.11.1 oraz czasopism specjalistycznych oznaczonych odpowiednim symbolem ISSN, sklasyfikowanych w PKWiU pod numerem 58.14.1 i ich dostawę należy opodatkować preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 5%.

Zdaniem Wnioskodawcy, zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, jako dostawę towarów rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Zainteresowany zamierza realizować usługi metodami poligraficznymi, polegające na drukowaniu książek oznaczonych symbolem ISBN sklasyfikowanych w PKWiU ex 58.11.1 oraz czasopism oznaczonych symbolem ISSN - PKWiU 58.14.1. Zdaniem Wnioskodawcy czasopisma oznaczone symbolem ISSN - PKWiU 58.14.1, zgodnie z art. 2 pkt 27f ustawy z dnia 11 marca 2004 r. wypełniają ustawową definicję czasopism specjalistycznych oraz znajdują się one na liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Produkcja odbywa się na zlecenie wydawcy i obejmuje drukowanie, oprawę i dostawę towarów do nabywcy. W wyniku procesu produkcji przebiegającego wyłącznie w oparciu o materiały własne powstaje nowe dobro materialne, rzecz o funkcji odmiennej niż wykorzystywane materiały, gotowy wyrób - książka lub czasopismo, które są więc rzeczami ruchomymi w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. Aby wydawca mógł sam rozporządzać towarem jako właściciel następuje przeniesienie prawa z Wnioskodawcy jako przedsiębiorcy, który zajmuje się produkcją wyrobu na nabywcę - wydawcę lub autora. Zdaniem Zainteresowanego zostają więc zachowane warunki klasyfikujące produkcję tego typu wydawnictw jako dostawę towarów, opodatkowaną preferencyjną 5% stawką podatku VAT.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, opodatkowaniu ww. podatkiem podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.

W myśl art. 7 ust. 1 ustawy, przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel (...).

Zgodnie z obowiązującym od dnia 1 stycznia 2011 r. art. 5a ustawy o VAT, towary lub usługi, będące przedmiotem czynności, o których mowa w art. 5, wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, są identyfikowane za pomocą tych klasyfikacji, jeżeli dla tych towarów lub usług przepisy ustawy lub przepisy wykonawcze wydane na jej podstawie powołują symbole statystyczne.

Przepis art. 2 pkt 6 ustawy, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2011 r. stanowi, iż przez towary rozumie się rzeczy ruchome oraz ich części, a także wszelkie postacie energii.

Z kolei przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się, zgodnie z art. 8 ust. 1 ww. ustawy o VAT, każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7 (...).

Stosownie do zapisów § 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 października 2008 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) - (Dz. U. Nr 207, poz. 1293 z późn. zm.), obowiązującego od 1 stycznia 2009 r. wprowadza się do stosowania w statystyce, ewidencji i dokumentacji oraz rachunkowości, a także w urzędowych rejestrach i systemach informacyjnych administracji publicznej Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług (PKWiU) stanowiącą załącznik do rozporządzenia. Natomiast w myśl § 3 ww. rozporządzenia do celów m.in. opodatkowania podatkiem od towarów i usług do dnia 31 grudnia 2010 r. stosowało się Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 1997 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) - (Dz. U. Nr 42, poz. 264 z późn. zm.). Zatem z dniem 1 stycznia 2011 r. dla celów opodatkowania podatkiem od towarów i usług stosuje się Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług z roku 2008.

W myśl pkt 4.1 Zasad metodycznych Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług - zakres rzeczowy PKWiU, Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług jest klasyfikacją produktów pochodzenia krajowego oraz z importu, przy czym:

* pod pojęciem produktów rozumie się wyroby i usługi;

* pod pojęciem wyrobów rozumie się surowce, półfabrykaty, wyroby finalne oraz zespoły i części wyrobów - o ile występują w obrocie;

* pod pojęciem usług rozumie się:

* wszelkie czynności świadczone na rzecz jednostek gospodarczych prowadzących

* działalność o charakterze produkcyjnym, tzn. usługi dla celów produkcji nietworzące

* bezpośrednio nowych dóbr materialnych;

* wszelkie czynności świadczone na rzecz jednostek gospodarki narodowej oraz na rzecz ludności, przeznaczone dla celów konsumpcji indywidualnej, zbiorowej i ogólnospołecznej.

W związku z nowelizacją przepisów ustawy, zgodnie z art. 146a ustawy, w okresie od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2013 r., z zastrzeżeniem art. 146f ustawy, tzw. podstawowa stawka podatku wynosi 23%, natomiast dla towarów i usług, wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 8%, z zastrzeżeniem ust. 12 i art. 114 ust. 1.

Z kolei przepis art. 41 ust. 2a dodany przez art. 19 pkt 2 lit. a) ustawy z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 238, poz. 1578) z dniem 1 stycznia 2011 r. wprowadza dla towarów wymienionych w załączniku nr 10 do ustawy stawkę podatku wynoszącą 5%.

Z opisu zdarzenia przyszłego wynika, że w wyniku otrzymania zlecenia Wnioskodawca będzie wykonywał na rzecz zleceniodawcy, który jest zazwyczaj wydawcą, czynności polegające na drukowaniu książki czy też czasopisma specjalistycznego. Wyroby oznaczone są odpowiednimi symbolami ISBN (w przypadku książek) lub też ISSN (w przypadku czasopism). Symbole ISSN jak też ISBN, które są umieszczone na książce czy też czasopiśmie podawane są przez zleceniodawcę - wydawcę. Książki, wytwarzane metodami poligraficznymi, klasyfikowane są w grupowaniu PKWiU 58.11.1 (nie są ulotkami) zaś czasopisma wytwarzane metodami poligraficznymi spełniają definicję czasopisma specjalistycznego zawartą w art. 2 pkt 27f ustawy o podatku od towarów i usług.

W związku z powyższym pojawiła się u Wnioskodawcy wątpliwość, czy ww. działalność jest dostawą towarów czy też wykonywaniem usług oraz czy należy ją opodatkować stawką preferencyjną w wysokości 5%, czy też stawką podstawową - 23%.

Zainteresowany stanął na stanowisku, iż wykonywana przez niego działalność jest dostawą towarów w postaci książek i czasopism specjalistycznych oraz że dostawa ta powinna być opodatkowana stawką preferencyjną w wysokości 5%.

Z analizy powyższych przepisów prawa podatkowego oraz opisu zdarzenia przyszłego wynika, iż kluczowe znaczenie ma w przedmiotowej sprawie ustalenie czy mamy do czynienia z dostawą towarów, czy też z wykonywaniem usług, a następnie przyporządkowanie odpowiedniej stawki podatku VAT. W tym celu należy rozważyć czy dochodzi do przeniesienia prawa do rozporządzania towarem jak właściciel, tj. czy w wyniku danej transakcji nabywca będzie mógł faktycznie dysponować rzeczą.

Proces wydrukowania książki lub czasopisma specjalistycznego w oparciu o własne materiały jest procesem wytworzenia nowej rzeczy ruchomej (w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy), o funkcji całkiem odmiennej od funkcji związanych z wykorzystywanymi materiałami, która to rzecz staje się przedmiotem obrotu w momencie przeniesienia prawa na wydawcę do rozporządzenia nim jak właściciel. Przedmiotem obrotu w tym przypadku nie są prawa autorskie należące do autora lub wydawcy, ale rzeczowa postać utworu czyli książka lub czasopismo. Przeniesienie własności tych towarów na wydawcę wymaga ich wydania, jako rzeczy określonych co do gatunku (art. 155 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny - Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.), czyli przeniesienia również ich posiadania na wydawcę, co pozwala temu ostatniemu na rozporządzanie tymi rzeczami jak właściciel. W przedmiotowym przypadku występuje przeniesienie przez drukarnię Wnioskodawcy na wydawcę prawa do rozporządzania jak właściciel wyprodukowanym przez drukarnię z jej materiałów majątkiem rzeczowym, tak więc mamy do czynienia z dostawą towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Po analizie przepisów ustawy należy stwierdzić, iż towary oznaczone zastosowanymi przez Wnioskodawcę symbolami PKWiU są ujęte w dwóch różnych załącznikach do ustawy, a mianowicie:

1.

w załączniku nr 3 do ustawy, tj. w "Wykazie towarów i usług, opodatkowanych stawką podatku w wysokości 8%:

* pod pozycją 72 zostały ujęte książki drukowane - wyłącznie książki (oznaczone stosowanymi na podstawie odrębnych przepisów symbolami ISBN), mapy - wytwarzane metodami poligraficznymi, z wyłączeniem ulotek, oznaczone symbolem PKWiU ex 58.11.1,

* pod pozycją 74 określono czasopisma i pozostałe periodyki drukowane lub na nośnikach (dyskach, taśmach i innych) - wyłącznie czasopisma i pozostałe periodyki oznaczone stosowanymi na podstawie odrębnych przepisów symbolami ISSN, wytwarzane metodami poligraficznymi, z wyłączeniem: wydawnictw, w których nie mniej niż 67% powierzchni jest przeznaczone na nieodpłatne lub odpłatne ogłoszenia handlowe, reklamy lub teksty reklamowe, oznaczone symbolem PKWiU ex 58.14.1 oraz

2.

w załączniku nr 10 do ustawy, tj. w "Wykazie towarów opodatkowanych stawką podatku w wysokości 5%":

* pod pozycją 32 ujęto książki drukowane - wyłącznie książki (oznaczone stosowanymi na podstawie odrębnych przepisów symbolami ISBN), mapy - wytwarzane metodami poligraficznymi, z wyłączeniem ulotek; wydawnictwa w alfabecie Braillea, oznaczone symbolem PKWiU 58.11.1,

* pod pozycją 34 - czasopisma specjalistyczne, symbolu PKWiU nie podano, przy czym zgodnie z art. 2 pkt 27f przez czasopisma specjalistyczne rozumie się drukowane wydawnictwa periodyczne oznaczone symbolem ISSN, objęte kodem PKWiU 58.14.1 i CN 4902, o tematyce szeroko pojętych zagadnień odnoszących się do działalności kulturalnej lub twórczej, edukacyjnej, naukowej lub popularnonaukowej, społecznej, zawodowej i metodycznej, regionalnej lub lokalnej, a także przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących, publikowane nie częściej niż raz w tygodniu w postaci odrębnych zeszytów (numerów) objętych wspólnym tytułem, których zakończenia nie przewiduje się, ukazujące się na ogół w regularnych odstępach czasu w nakładzie nie wyższym niż 15 000 egzemplarzy, z wyjątkiem:

a.

periodyków o treści ogólnej, stanowiących podstawowe źródło informacji bieżącej o aktualnych wydarzeniach krajowych lub zagranicznych, przeznaczonych dla szerokiego kręgu czytelników,

b.

publikacji zawierających treści pornograficzne, publikacji zawierających treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość lub znieważające z tych powodów grupę ludności lub poszczególne osoby oraz publikacji propagujących ustroje totalitarne,

c.

wydawnictw, w których co najmniej 33% powierzchni jest przeznaczone nieodpłatnie lub odpłatnie na ogłoszenia handlowe, reklamy lub teksty reklamowe, w szczególności czasopism informacyjno-reklamowych, reklamowych, folderów i katalogów reklamowych,

d.

wydawnictw, które zawierają głównie kompletną powieść, opowiadanie lub inne dzieło w formie tekstu ilustrowanego lub nie, albo w formie rysunków opatrzonych opisem lub nie,

e.

publikacji, w których więcej niż 20% powierzchni jest przeznaczone na krzyżówki, kryptogramy, zagadki oraz inne gry słowne lub rysunkowe,

f.

publikacji zawierających informacje popularne, w szczególności porady, informacje o znanych i sławnych postaciach z życia publicznego,

g.

czasopism, na których nie zostanie uwidoczniona wysokość nakładu.

Przez PKWiU ex - zgodnie z art. 2 pkt 30 ustawy - rozumie się zakres wyrobów lub usług węższy niż określony w danym grupowaniu Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług.

Umieszczenie tego dopisku przy konkretnym symbolu statystycznym ma na celu zawężenie stosowania zwolnienia lub obniżonej stawki podatku VAT tylko do towarów należących do wymienionego grupowania statystycznego, spełniającego określone warunki sprecyzowane przez ustawodawcę w rubryce "Towar (grupa towarów)". Zatem, wynikająca z konkretnego załącznika stawka VAT lub zwolnienie dotyczy wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania.

Dla ustalenia stawek podatku w przedstawionych wyżej przypadkach należy przeanalizować objaśnienia do załącznika nr 3 do ustawy, z których wynika, że wykaz towarów i usług opodatkowanych w 2011 r. stawką 8%, nie ma zastosowania dla zakresu sprzedaży towarów i usług zwolnionych od podatku lub opodatkowanych stawkami niższymi niż stawka, której dotyczy załącznik. Oznacza to, że jeżeli dany towar (lub usługa) jest wymieniony w załączniku nr 3 jako opodatkowany stawką 8%, a jednocześnie został wymieniony w art. 43 ust. 1 ustawy jako zwolniony od podatku lub w załączniku nr 10, jako objęty opodatkowaniem stawką 5% - stosowanie stawki podatku z załącznika nr 3 (stawka 8%) jest wyłączone na rzecz zwolnienia od podatku lub opodatkowania stawką 5%.

Reasumując, w świetle przepisu art. 41 ust. 2a ustawy, w związku z poz. 32 i 34 załącznika nr 10 do ustawy, Wnioskodawca ma prawo do zastosowania obniżonej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 5% przy dostawie książek i czasopism specjalistycznych drukowanych przez własne przedsiębiorstwo, o ile został spełniony warunek prawidłowej klasyfikacji do właściwych grupowań według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, dokonanej przez Wnioskodawcę.

Jednocześnie podkreślić należy, że analiza prawidłowości dokonanej przez Wnioskodawcę we wniosku klasyfikacji towarów do właściwego grupowania statystycznego, nie mieści się w ramach określonych przepisem art. 14b § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa. Minister Finansów nie jest uprawniony do zajmowania stanowiska w zakresie prawidłowości przyporządkowania formalnego towarów i usług do grupowania klasyfikacyjnego, w związku z czym niniejszej odpowiedzi udzielono wyłącznie w oparciu o grupowania wskazane w złożonym wniosku. Zgodnie bowiem z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie trybu udzielania, informacji dotyczących standardów klasyfikacyjnych (Dz. Urz. GUS Nr 1 poz. 11) zasadą jest, że zainteresowany podmiot sam klasyfikuje prowadzoną działalność, swoje produkty (wyroby i usługi), towary, środki trwałe i obiekty budowlane według zasad określonych w poszczególnych klasyfikacjach i nomenklaturach, wprowadzonych rozporządzeniami Rady Ministrów lub stosowanych bezpośrednio na podstawie przepisów Wspólnoty Europejskiej i to jego obciążają ewentualne negatywne konsekwencje z tytułu błędnego zaklasyfikowania towarów i usług.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu ul. Kośnego 70, 45-372 Opole, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Łodzi, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Wronia 65, 97-300 Piotrków Trybunalski.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl