IPPP2/443-304/13-4/RR

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 10 lipca 2013 r. Izba Skarbowa w Warszawie IPPP2/443-304/13-4/RR

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 5 kwietnia 2013 r. (data wpływu 8 kwietnia 2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 26 czerwca 2013 r. (data wpływu 28 czerwca 2013 r.) na wezwanie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr IPPP2/443-304/13-2/RR o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu nieruchomości. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 26 czerwca 2013 r. (data wpływu 28 czerwca 2013 r.) na wezwanie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr IPPP2/443-304/13-2/RR (data doręczenia 24 czerwca 2013 r.).

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka Akcyjna prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego tworzywami sztucznymi oraz działalność produkcyjną polegającą na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Dla sprzedaży swoich towarów i produktów firma stosuje podstawową stawkę VAT. Miesięczne kwoty VAT należnego kształtują sie na poziomie 1.700 zł - 2.000 zł PLN.

Do potrzeb swojej podstawowej działalności firma planuje nabyć nieruchomość (dwie działki na których znajdują się budynki magazynowo-biurowe oraz działkę niezabudowaną). Budynki zostały wykonane i oddane do użytkowania przez potencjalnego zbywcę. Zbywca jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Z pisma z dnia 26 czerwca 2013 r. stanowiącego uzupełnienie do złożonego wniosku wynika:

1.

Budynki będące przedmiotem sprzedaży zostały przez Zbywcę wybudowane.

2.

Zbywcy przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku naliczonego na etapie wybudowania tego budynku.

3.

Nieruchomość była wykorzystywana w działalności gospodarczej Zbywcy.

4.

Zbywca wynajmował nieruchomość będącą przedmiotem przyszłego zbycia w okresie krótszym niż 2 lata.

5.

Wynajmującym był Nabywca nieruchomości. Umowa najmu obejmowała okres od 11 lutego do 20 maja 2013 czyli do dnia podpisania aktu notarialnego na zakup nieruchomości.

6.

Zbywca nie ponosił na przedmiotowe Budynki nakładów przekraczających 30% ich wartości początkowej.

7.

Dostawa nieruchomości nie będzie korzystać ze zwolnienia z podatku VAT, w związku z tym nie było i nie będzie złożone oświadczenie o wyborze opodatkowania dostawy nieruchomości.

8.

Grunt będący przedmiotem sprzedaży w rejestrze gruntów jest określony jako teren przemysłowy, wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określa teren jako strefę terenów usługowo-produkcyjnych.

9.

Zbycie nieruchomości jest potwierdzone fakturą VAT z dnia 21 maja 2013 r. z naliczeniem 23% podatku VAT.

Zdaniem Wnioskodawcy, Zbywca może zastosować art. 43 ust. 10 pkt 1 litera b, ust. 10a litera b, który stanowi wyłączenie ze zwolnienia z podatku VAT ponieważ dostawa jest dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia (art. 2 pkt 14) a przez pierwsze zasiedlenie rozumie się oddanie do użytkowania, w wykonaniu czynności podlegających opodatkowaniu, pierwszemu nabywcy lub użytkownikowi budynków, budowli lub ich części, po ich wybudowaniu lub ulepszeniu, jeżeli wydatki poniesione na ulepszenie, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym, stanowiły co najmniej 30% wartości początkowej oraz ust. 10 litera b, ponieważ pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą budynku, budowli lub ich części upłynął okres krótszy niż 2 lata.Własność Zbywcy wpisana jest do Ksiąg Wieczystych 3 listopada 1993 r.

Zdaniem Strony Zbywca nie może korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 pkt 1 ust. 9 ponieważ wyłączenie dotyczy dostawy terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy Nabywca działający jako czynny podatnik VAT, który wykorzystywać będzie nieruchomość do działalności opodatkowanej, ma prawo odliczyć podatek VAT naliczony. Jeśli tak to czy podatek VAT można odliczyć jednorazowo w deklaracji VAT-7 traktując zakup nieruchomości jako zakup towaru.

Zdaniem Wnioskodawcy:

Spółka będzie mogła odliczyć VAT naliczony związany z nabyciem nieruchomości. Zgodnie z art. 86 ust. 1 Ustawy o VAT w zakresie w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Kwotę podatku naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 2 pkt 1 lit. a Ustawy o VAT stanowi suma kwot podatku określonych w fakturach otrzymanych przez podatnika z tytułu nabycia towarów i usług.

W związku z tym, że przedmiotowa transakcja będzie podlegać opodatkowaniu podstawową stawką VAT, Nabywcy przysługiwać będzie prawo do odliczenia VAT naliczonego.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej opisanego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Zgodnie z treścią art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn.: Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z późn. zm.) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.

Stosownie do art. 7 ust. 1 ww. ustawy przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel (...).

Przez towary, w myśl art. 2 pkt 6 cyt. ustawy rozumie się rzeczy oraz ich części, a także wszelkie postacie energii.

Jak stanowi art. 45 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) rzeczami w rozumieniu niniejszego Kodeksu są tylko przedmioty materialne. Wyjaśnić jednocześnie należy, iż przedmiotami stosunków prawnych są dobra materialne i niematerialne. Wśród dóbr materialnych wyróżniamy m.in. rzeczy. Rzeczy dzieli się na nieruchomości i rzeczy ruchome. Natomiast w myśl art. 46 § 1 ww. Kodeksu, nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem związane lub części takich budynków, jeżeli na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności.

Zgodnie zatem z ww. przepisami grunt spełnia definicję towaru wynikającą z art. 2 pkt 6 ustawy o podatku od towarów i usług, a jego sprzedaż jest traktowana jako czynność odpłatnej dostawy towarów na terytorium kraju.

Podstawowa stawka podatku - w myśl art. 41 ust. 1 ustawy - wynosi 22%, z zastrzeżeniem ust. 2-12c, art. 83, art. 119 ust. 7, art. 120 ust. 2 i 3, art. 122 i art. 129 ust. 1.

Jednocześnie w okresie od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. na podstawie art. 146a pkt 1 ustawy - stawka podatku, o której mowa w art. 41 ust. 1 i 13, art. 109 ust. 2 i art. 110, wynosi 23%, z zastrzeżeniem art. 146f.

Jednakże zarówno w treści ustawy, jak i przepisach wykonawczych do niej, ustawodawca przewiduje dla niektórych czynności obniżone stawki lub zwolnienie od podatku.

Zakres i zasady zwolnienia od podatku od towarów i usług dostawy towarów lub świadczenia usług zostały określone między innymi w art. 43 ww. ustawy o podatku od towarów i usług.

I tak, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 kwietnia 2013 r., zwalnia się od podatku dostawę terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane.

Tereny budowlane, w myśl art. 2 pkt 33 ustawy o VAT, obowiązującego od dnia 1 kwietnia 2013 r., to grunty przeznaczone pod zabudowę zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku braku takiego planu - zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, o którym mowa w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Z cytowanych powyżej przepisów wynika, że opodatkowaniu podlegają te dostawy, których przedmiotem są nieruchomości gruntowe zabudowane i niezabudowane, przy czym w przypadku gruntów niezabudowanych, tylko te, które stanowią tereny budowlane w myśl art. 2 pkt 33 ww. ustawy. Natomiast dostawa gruntów niezabudowanych, będących np. gruntami rolnymi czy leśnymi, które nie są terenami budowlanymi, jest zwolniona z podatku od towarów i usług.

W myśl art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwalnia się od podatku dostawę budynków, budowli lub ich części, z wyjątkiem gdy:

a.

dostawa jest dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia lub przed nim,

b.

pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą budynku, budowli lub ich części upłynął okres krótszy niż 2 lata.

Zatem z powyższych przepisów wynika, iż dostawa nieruchomości, spełniających określone w przepisach warunki, może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT. Wykluczenie z tego zwolnienia następuje w sytuacjach, gdy dostawa jest dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia lub przed nim oraz w sytuacji, gdy od momentu pierwszego zasiedlenia nie minęły co najmniej dwa lata.

Zgodnie z art. 2 pkt 14 ustawy, przez pierwsze zasiedlenie rozumie się oddanie do użytkowania, w wykonaniu czynności podlegających opodatkowaniu, pierwszemu nabywcy lub użytkownikowi budynków, budowli lub ich części, po ich:

a.

wybudowaniu lub

b.

ulepszeniu, jeżeli wydatki poniesione na ulepszenie, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym, stanowiły co najmniej 30% wartości początkowej.

Co istotne, oddanie do użytkowania powinno nastąpić w ramach czynności podlegającej opodatkowaniu, a za taką można rozumieć m.in. objęcie we władanie budynku, budowli lub ich części przez pierwszego nabywcę lub pierwszego użytkownika. Przedmiotowa nieruchomość nie musi być faktycznie zamieszkała, lecz winna być przejęta przez nabywcę do użytkowania. Wydanie przedmiotowego obiektu nabywcy winno nastąpić w ramach wykonania przez sprzedającego czynności podlegających opodatkowaniu.

Z powyższej definicji wynika, iż oddanie do użytkowania powinno nastąpić w ramach czynności podlegającej opodatkowaniu, a za taką należy rozumieć także umowy najmu i dzierżawy podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT. Zatem, należy uznać za pierwsze zasiedlenie moment oddania budynku do użytkowania pierwszemu najemcy (dzierżawcy).

Stosownie do art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, zwalnia się od podatku również dostawę budynków, budowli lub ich części nieobjętą zwolnieniem, o którym mowa w pkt 10, pod warunkiem że:

a.

w stosunku do tych obiektów nie przysługiwało dokonującemu ich dostawy prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego,

b.

dokonujący ich dostawy nie ponosił wydatków na ich ulepszenie, w stosunku do których miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, a jeżeli ponosił takie wydatki, to byly one niższe niż 30% wartości początkowej tych obiektów.

Warunku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10a lit. b - stosownie do art. 43 ust. 7a - nie stosuje się, jeżeli budynki, budowle lub ich części w stanie ulepszonym były wykorzystywane przez podatnika do czynności opodatkowanych przez co najmniej 5 lat.

Należy podkreślić, że w myśl art. 43 ust. 10 ustawy, podatnik może zrezygnować ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1 pkt 10, i wybrać opodatkowanie dostawy budynków, budowli lub ich części, pod warunkiem że dokonujący dostawy i nabywca budynku, budowli lub ich części:

1.

są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni;

2.

złożą, przed dniem dokonania dostawy tych obiektów właściwemu dla ich nabywcy naczelnikowi urzędu skarbowego, zgodne oświadczenie, że wybierają opodatkowanie dostawy budynku, budowli tub ich części.

Tak więc, ustawodawca daje podatnikom - po spełnieniu określonych warunków - możliwość zrezygnowania ze zwolnienia i opodatkowania transakcji na zasadach ogólnych.

Ponadto zgodnie do art. 29 ust. 5 ustawy o VAT, w przypadku dostawy budynków lub budowli trwale z gruntem związanych albo części takich budynków lub budowli z podstawy opodatkowania nie wyodrębnia się wartości gruntu.

Powyższe oznacza, iż do dostawy gruntu stosuje się analogiczną stawkę podatku jak przy dostawie budynków, budowli lub ich części trwale związanych z gruntem. Jeżeli dostawa budynków albo budowli lub ich części korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, bądź też jest opodatkowana 23% stawką podatku, na takich samych zasadach opodatkowana jest dostawa gruntu, na którym posadowione są budynki.

Z opisu sprawy wynika, że Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego tworzywami sztucznymi oraz działalność produkcyjną polegająca na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Dla sprzedaży swoich towarów i produktów firma stosuje podstawową stawkę VAT. Do potrzeb swojej podstawowej działalności firma planuje nabyć nieruchomość (dwie działki na których znajdują się budynki magazynowo-biurowe oraz działkę niezabudowaną). Budynki zostały wykonane i oddane do użytkowania przez potencjalnego zbywcę. Zbywca jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Budynki będące przedmiotem sprzedaży zostały przez Zbywcę wybudowane. Zbywcy przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku naliczonego na etapie wybudowania tego budynku. Nieruchomość była wykorzystywana w działalności gospodarczej Zbywcy. Zbywca wynajmował nieruchomość będącą przedmiotem przyszłego zbycia w okresie krótszym niż 2 lata. Wynajmującym był Nabywca nieruchomości. Umowa najmu obejmowała okres od 11 lutego do 20 maja 2013 czyli do dnia podpisania aktu notarialnego na zakup nieruchomości. Zbywca nie ponosił na przedmiotowe Budynki nakładów przekraczających 30% ich wartości początkowej. Dostawa nieruchomości nie będzie korzystać ze zwolnienia z podatku VAT, w związku z tym nie było i nie będzie złożone oświadczenie o wyborze opodatkowania dostawy nieruchomości. Grunt będący przedmiotem sprzedaży w rejestrze gruntów jest określony jako teren przemysłowy, wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określa teren jako strefę terenów usługowo-produkcyjnych. Zbycie nieruchomości jest potwierdzone fakturą VAT z dnia 21,05,2013 r. z naliczeniem 23% podatku VAT.

Wątpliwości Wnioskodawcy dotyczą prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych nieruchomości, jednak w celu określenia ww. prawa w pierwszej kolejności należy ustalić, czy nabywane nieruchomości podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

W związku z powyższym, mając na uwadze wyżej wskazane przepisy prawa podatkowego uznać należy, iż w odniesieniu do:

* nieruchomości zabudowanych budynkami, mając na uwadze fakt iż:

o Zbywca wybudował przedmiotowe nieruchomości i przysługiwało Mu prawo do odliczenia podatku naliczonego

o Zbywca wynajmował nieruchomość będącą przedmiotem przyszłego zbycia w okresie krótszym niż 2 lata

- dostawa przedmiotowych nieruchomości będzie opodatkowana stawką 23% na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy o VAT, gdyż w przedmiotowej sprawie nie zostały spełnione warunki umożliwiające korzystanie ze zwolnienia z podatku od towarów i usług wskazane w art. 43 ust. 10 pkt b.

* działki niezabudowanej stanowiącej nieruchomość gruntową, która spełnia definicję terenu budowlanego określonego w art. 2 pkt 33 ustawy o VAT - dostawa powinna być opodatkowana stawką 23%, gdyż tego rodzaju grunty wyłączone są ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT. Jak bowiem wskazał Wnioskodawca, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka niezabudowana jest określona jako teren usługowo-produkcyjny.

Tym samym wszystkie nieruchomości będące przedmiotem sprzedaży na rzecz Wnioskodawcy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg. stawki podatku VAT w wysokości 23%

Stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności.

Zgodnie art. 99 ust. 1 ustawy, podatnicy, o których mowa w art. 15, są obowiązani składać w urzędzie skarbowym deklaracje podatkowe za okresy miesięczne w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym miesiącu, z zastrzeżeniem ust. 2-10 i art. 133.

W myśl art. 86 ust. 1 ustawy, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124.

Zgodnie z art. 86 ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy o VAT kwotę podatku naliczonego stanowi suma kwot podatku określonych w fakturach otrzymanych przez podatnika z tytułu nabycia towarów i usług z uwzględnieniem rabatów określonych w art. 29 ust. 4.

Jak stanowi art. 87 ust. 1 ustawy, w przypadku gdy kwota podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2, jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy lub do zwrotu różnicy na rachunek bankowy. Zasady dokonywania zwrotu różnicy podatku na rachunek bankowy podatnika zostały określone w art. 87 ust. 2-6 ustawy.

W świetle art. 88 ust. 4 ustawy, obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do podatników, którzy nie są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni, zgodnie z art. 96, z wyłączeniem przypadków, o których mowa w art. 86 ust. 20.

Należy również wskazać, iż ustawodawca umożliwił podatnikom skorzystanie z prawa do odliczenia podatku naliczonego w określonych terminach, pod warunkiem spełnienia przez nich zarówno przesłanek pozytywnych, wynikających z art. 86 ust. 1 ustawy oraz niezaistnienia przesłanek negatywnych, określonych w art. 88 ustawy.

Jak stanowi art. 88 ust. 3a pkt 1 i pkt 2 ustawy, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 lipca 2011 r., nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego faktury i dokumenty celne m.in. w przypadku, gdy:

1.

sprzedaż została udokumentowana fakturami lub fakturami korygującymi:

a.

wystawionymi przez podmiot nieistniejący,

2.

transakcja udokumentowana fakturą nie podlega opodatkowaniu albo jest zwolniona od podatku.

Zatem, w celu stwierdzenia czy podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury niezbędne jest nie tylko ustalenie do wykonywania jakich czynności będą wykorzystywane towary i usługi udokumentowane tą fakturą, ale również stwierdzenie, czy nie występują przesłanki negatywne wskazane w art. 88 ust. 3a ustawy.

Z przedstawionego opisu sprawy wynika, iż Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego tworzywami sztucznymi oraz działalność produkcyjną polegająca na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Dla sprzedaży swoich towarów i produktów firma stosuje podstawową stawkę VAT. Do potrzeb swojej podstawowej działalności firma planuje nabyć nieruchomość (dwie działki na których znajdują się budynki magazynowo-biurowe oraz działkę niezabudowaną). Budynki zostały wykonane i oddane do użytkowania przez potencjalnego zbywcę. Zbywca jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Mając zatem na uwadze wskazany wyżej przepis art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług stwierdzić należy, że w przedmiotowej sprawie zostaną spełnione podstawowe warunki uprawniające do odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w fakturach dokumentujących nabycie przedmiotowych nieruchomości. Jak wynika bowiem z danych przedstawionych we wniosku, Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT czynnym, a przedmiotowa nieruchomość będzie służyła Spółce do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług (działalności produkcyjnej polegającej na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych). Ponadto dostawa nieruchomości dokonywana przez Zbywcę będzie transakcją podlegającą opodatkowaniu, która nie korzysta ze zwolnienia z podatku VAT.

W konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup przedmiotowych nieruchomości, a tym samym Strona będzie miała możliwość do jednorazowego odliczenia kwoty podatku naliczonego w składanej deklaracji.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 Płock.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl