IPPB3/423-131/13-2/DP

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 4 czerwca 2013 r. Izba Skarbowa w Warszawie IPPB3/423-131/13-2/DP

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2013 r. (data wpływu 4 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie potwierdzenia prawidłowości sposobu ustalania przychodów podatkowych oraz kosztów ich uzyskania w związku z uczestnictwem w spółce osobowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie potwierdzenia prawidłowości sposobu ustalania przychodów podatkowych oraz kosztów ich uzyskania w związku z uczestnictwem w spółce osobowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W momencie składania niniejszego wniosku spółka R Sp. z o.o. (dalej jako: Wnioskodawca lub Spółka) jest jednym z dwóch komplementariuszy oraz jednocześnie akcjonariuszem w spółce działającej pod nazwą RO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna (dalej jako SKA). Wnioskodawca posiada 1 akcję o wartości nominalnej 3 704 zł w kapitale zakładowym SKA. Status komplementariusza SKA Wnioskodawca uzyskał w wyniku podjęcia w dniu 25 września 2012 r. uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia SKA, zgodnie z którą Spółka, jako nowy komplementariusz, otrzymała prawo do 49,5% udziału w zysku wskazanym w sprawozdaniu finansowym SKA za dany rok obrotowy.

Jednocześnie Wnioskodawca jako akcjonariusz jest w dalszym ciągu uprawniony do udziału w zysku SKA w związku z posiadaniem 1 akcji w kapitale zakładowym SKA. Udział w zysku SKA z tego tytułu wynosi 0,025% (kapitał zakładowy SKA składa się z 2060 akcji o wartości nominalnej 3 704 zł każda; zgodnie z umową spółki akcjonariusze są uprawnieni do 50% udziału w zysku SKA).

W trakcie roku podatkowego 2012 Wnioskodawca jako komplementariusz ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do posiadanego prawa do udziału w zysku zgodnie z brzmieniem umowy spółki SKA, tzn. od dnia dokonania prawnie skutecznej zmiany udziału w zysku SKA do 31 grudnia 2012 r. uwzględniał 49,5% przychodów i kosztów podatkowych SKA dla celów ustalenia zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych za poszczególne miesiące.

W trakcie roku podatkowego 2012 Wnioskodawca jako akcjonariusz, nie odprowadzał zaliczek na podatek dochodowy z tytułu udziału w zyskach SKA, gdyż nie był do tego zobowiązany zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa oraz brzmieniem orzecznictwa sądów administracyjnych w tym zakresie w tym w szczególności uchwały NSA w składzie 7 sędziów z dnia 16 stycznia 2012 r. sygn.: II FPS 1/11.

Wnioskodawca posiada wiedzę, iż wspólnicy spółki SKA nie wykluczają przeznaczenia części lub całości zysku SKA osiągniętego w 2012 r. na wypłatę dywidendy. Przed ewentualnym podjęciem uchwały o wypłacie dywidendy wspólnicy nie wykluczają podjęcia uchwały o zmianie udziału w zysku poszczególnych wspólników, tj. komplementariuszy i akcjonariuszy.

W związku ze zmianą udziału w zyskach SKA w trakcie roku podatkowego 2012 oraz możliwą zmianą udziału w zyskach po zakończeniu roku podatkowego a przed podjęciem uchwały o wypłacie dywidendy za 2012 r. pojawiła się wątpliwość w zakresie określenia po stronie Wnioskodawcy wysokości udziału w zysku SKA (i odpowiednim przypisaniu przychodów i kosztów podatkowych Wnioskodawcy z tego tytułu) w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) CIT-8 za 2012 r.

W związku z powyższym zadano następujące pytania.

1. Przy założeniu braku zmiany proporcji udziału w zyskach pomiędzy komplementariuszami a akcjonariuszami po zakończeniu roku podatkowego, a przed dniem powzięcia uchwały o wypłacie dywidendy, w jaki sposób należy określić wysokość udziału w zysku Wnioskodawcy jako komplementariusza SKA w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) CIT-8 za 2012 r., tzn. czy 49,5% udział w zyskach spółki SKA zastosować należy do przychodów i kosztów (dochodu) za cały 2012 r., czy też do przychodów i kosztów (dochodu) Wnioskodawcy za okres od dnia dokonania skutecznej prawnie zmiany umowy SKA (tekst jedn.: od momentu uzyskania statusu komplementariusza SKA przez Wnioskodawcę) w zakresie udziału w zyskach - do dnia 31 grudnia 2012 r.

2. Czy ewentualny podział zysków Spółki za cały rok podatkowy 2012 pomiędzy Wspólnikami SKA, dokonany w oparciu o zmienioną umowę (statut) Spółki SKA w zakresie wysokości udziału w zysku komplementariuszy i akcjonariuszy po zakończeniu roku podatkowego 2012 r., a przed dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy będzie podatkowo neutralny dla Wnioskodawcy, jako komplementariusza, tj. czy np. w związku z podwyższeniem lub obniżeniem przysługującego Wnioskodawcy procentu udziału w zysku SKA, Wnioskodawca będzie zobowiązany do dokonania odpowiednio korekty (tekst jedn.: zwiększenia lub zmniejszenia) przychodów i kosztów podatkowych w rozliczeniu rocznym (w stosunku do przyjmowanych pierwotnie w trakcie roku podatkowego wartości dla celów ustalenia zaliczek), i w konsekwencji będzie zobowiązany do dopłaty podatku lub też uprawniony do zwrotu podatku za rok 2012 lub też do uwzględnienia dodatkowego dochodu do opodatkowania z tego tytułu w 2013 r. względnie jego pomniejszenia w 2013 r.

3. Jeżeli wskazany w pytaniu nr 2 nowy podział zysków Spółki SKA za cały rok podatkowy 2012 pomiędzy Wspólnikami Spółki nie będzie neutralny podatkowo dla Wnioskodawcy, jako komplementariusza, to czy Wnioskodawca po otrzymaniu zysków obliczonych wedle wyższej lub niższej proporcji udziału w zyskach SKA niż przyjętej w trakcie roku podatkowego 2012 powinien dokonać korekty zeznania rocznego o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) CIT-8 za rok podatkowy 2012 r., uwzględniającego nowy podział zysków Spółki za cały rok podatkowy 2012, w tym dokonać korekty zaliczek na podatek dochodowy we wszystkich miesiącach 2012 r.

4. Czy nowy umowny podział zysków Spółki za cały rok podatkowy 2012 pomiędzy Wspólnikami Spółki, dokonany poprzez zmianę umowy (statutu) Spółki po zakończeniu roku podatkowego, a przed dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy będzie podatkowo neutralny dla Wnioskodawcy, jako akcjonariusza SKA, tj. czy będzie zobowiązany do opodatkowania otrzymanych kwot należnej dywidendy, skalkulowanej według zmienionej proporcji udziału w zysku SKA komplementariuszy i akcjonariuszy po zakończeniu roku podatkowego.

Interpretacja niniejsza stanowi odpowiedź na pytania od nr 1 do nr 3 wniosku w zakresie określenie obowiązku podatkowego Wnioskodawcy, występującego w charakterze komplementariusza spółki komandytowo-akcyjnej. Odpowiedź na pozostałe pytanie udzielona zostanie w odrębnym rozstrzygnięciu.

Stanowisko Spółki w odniesieniu do pytania nr 1

Zdaniem Wnioskodawcy, dochód do opodatkowania osiągnięty przez spółkę komandytowo-akcyjną podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym po stronie Wnioskodawcy, jako komplementariusza, proporcjonalnie do posiadanego prawa do udziału w zysku zgodnie z brzmieniem umowy spółki obowiązującym w trakcie roku 2012 r. (na podstawie którego były kalkulowane zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy), tj. dochód za okres od dnia prawnie skutecznej zmiany umowy spółki w zakresie udziału w zyskach (tekst jedn.: od momentu uzyskania statusu komplementariusza SKA przez Wnioskodawcę) - do dnia 31 grudnia 2012 r. - według wskaźnika udziału w zysku 49,5%. Ustawa z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037 z późn. zm., dalej jako: k.s.h.) klasyfikuje spółkę komandytowo-akcyjną jako spółkę osobową, która nie jest wyposażona w osobowość prawną, ale przysługuje jej prawo do nabywania we własnym imieniu prawi zaciągania zobowiązań. Na mocy art. 147 § 1 k.s.h. komplementariusz i akcjonariusz uczestniczą w zysku spółki proporcjonalnie do wkładu wniesionego do spółki, chyba że statut stanowi inaczej. Prawo do udziału w zysku, wykazanym w sprawozdaniu finansowym i przeznaczonym do wypłaty, zostaje przyznane na mocy uchwały walnego zgromadzenia.

Status spółki komandytowo-akcyjnej na gruncie k.s.h. jako spółki osobowej niemającej osobowości prawnej powoduje, iż na gruncie przepisów podatkowych podatnikami osiąganych przez spółkę dochodów są jej wspólnicy.

W przypadku, gdy komplementariuszem SKA jest spółka kapitałowa, do dochodów uzyskiwanych przez spółkę komandytowo-akcyjną stosuje się przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Na podstawie dyspozycji art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm., dalej jako: ustawa o CIT) przychody m.in. z udziału w spółce niebędącej osobą prawną, u każdego podatnika określa się proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku. W przypadku braku przeciwnego dowodu przyjmuje się, że prawa do udziału w zysku są równe.

Zasady wyrażone w ust. 1 ustawy o CIT stosuje się odpowiednio do rozliczania kosztów uzyskania przychodów, wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, zwolnień i ulg podatkowych oraz obniżenia dochodu, podstawy opodatkowania i podatku.

Z przytoczonych regulacji ustawowych wynika, iż przychody i koszty uzyskania przychodów osiągane m.in. przez wspólników SKA z tytułu udziału w tej spółce stanowią dla każdego ze wspólników przychody i koszty, które określane są proporcjonalnie do posiadanego przez nich prawa do udziału w zysku SKA. W rezultacie każdy ze wspólników, za rok podatkowy 2012, obowiązany jest rozpoznać przychody i koszty podatkowe - z uwzględnieniem wskazanych zasad - w tym z uwzględnieniem postanowień zawartych w umowie spółki dotyczących ustalania udziału w zyskach i stratach spółki w poszczególnych okresach roku podatkowego, niezależnie od posiadanego udziału w zysku spółki na koniec roku podatkowego oraz niezależnie od faktycznie wypłaconych kwot zysku na rzecz poszczególnych wspólników po zakończeniu roku obrotowego.

Z informacji przedstawionych we wniosku wynika, iż Wnioskodawca jest komplementariuszem spółki komandytowo-akcyjnej (SKA), a umowa SKA w brzmieniu obowiązującym od dnia dokonania prawnie skutecznej zmiany proporcji udziału w zysku w trakcie 2012 r. wskazywała, iż Wnioskodawca jako komplementariusz posiadał 49,5% udział w zyskach i stratach SKA.

Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, iż Wnioskodawca w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) CIT 8 za 2012 r. powinien wykazać przychody, koszty, dochód/stratę za okres od dnia dokonania skutecznej prawnie zmiany umowy spółki do końca roku podatkowego proporcjonalnie do posiadanego udziału w spółce SKA w tym okresie, tj. w wysokości 49,5%.

Stanowisko Wnioskodawcy koresponduje z poglądami wyrażonymi w interpretacjach indywidualnych organów podatkowych w podobnych stanach faktycznych, tj. np.:

1. Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 17 stycznia 2011 r., sygn.: ILPB1/415-1179/10-2/Agr;

2. Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 5 maja 2008 r., sygn. IP-PB3-423-192/08-4/AG;

3. Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 27 października 2011 r., sygn. IPPB1-415-722/11-2/ES.

Stanowisko Spółki w odniesieniu do pytania nr 2

Zdaniem Wnioskodawcy zmiana umowy (statutu) Spółki po zakończeniu roku podatkowego, a przed dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy, w wyniku której doszłoby do zmiany wysokości udziałów w zysku komplementariusza jest zdarzeniem neutralnym podatkowo i w wyniku ewentualnego podwyższenia lub obniżenia przysługującego komplementariuszowi procentu udziału w zysku Spółki SKA w porównaniu do procentu udziału w zysku obowiązującego w trakcie roku 2012 r., Wnioskodawca zarówno przy sporządzeniu zeznania podatkowego CIT-8 za 2012 r., jak i przy kalkulacji kwoty należnych zaliczek na podatek dochodowy za 2013 r. (rok otrzymania zysku od SKA za 2012 r. przez komplementariusza) nie będzie zobowiązany do zwiększenia lub zmniejszenia odpowiednio przychodów i kosztów podatkowych roku 2012 a w konsekwencji nie będzie zobowiązany do opodatkowania otrzymanych kwot z tytułu udziału w zyskach SKA lub nie będzie uprawniony do żądania zwrotu części podatku z uwagi na powstanie nadpłaty podatku w zeznaniu podatkowym.

Należy podkreślić, iż zgodnie z powszechnie prezentowanym stanowiskiem, Komplementariusz w spółce komandytowo-akcyjnej będący osobą prawną uzyskuje z tytułu uczestnictwa w tej spółce co do zasady przychód z działalności gospodarczej, który powinien rozpoznawać w momencie, gdy stanie się on przychodem należnym z tej działalności prowadzonej w formie spółki komandytowo-akcyjnej, tj. w momencie uzyskania go przez spółkę z tytułu przeprowadzenia poszczególnych transakcji gospodarczych w trakcie roku podatkowego.

Taka kwalifikacja momentu uzyskania przychodu przez Komplementariusza oznacza, iż nie jest istotny moment otrzymania pieniędzy (wartości pieniężnych). Przychód po stronie Komplementariusza z tytułu uczestnictwa w zyskach spółki komandytowo-akcyjnej ustala się w kwocie należnej choćby nie została ona faktycznie otrzymana.

Biorąc powyższe pod uwagę stwierdzić należy, iż Wnioskodawca - Komplementariusz spółki komandytowo-akcyjnej w trakcie roku podatkowego stosownie do okresu posiadania przez niego udziału w zysku, osiąga przychód z działalności gospodarczej, z uwzględnieniem przysługującego mu prawa udziału w zysku spółki, na podstawie prowadzonych przez SKA ksiąg rachunkowych W konsekwencji Komplementariusz SKA zobowiązany jest wpłacać w trakcie roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy, a po zakończeniu roku podatkowego złożyć stosowne zeznanie podatkowe Wnioskodawca pomimo możliwej zmiany (tekst jedn.: zwiększenia lub zmniejszenia) wysokości udziału w zysku SKA po zakończeniu roku podatkowego, a przez dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy, nie będzie zobowiązany do dopłaty podatku za rok 2012 (w przypadku zwiększenia udziału w zysku po zakończeniu roku podatkowego, a przez dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy) ani nie będzie uprawniony do zwrotu uiszczonych zaliczek na podatek dochodowy (w przypadku zmniejszenia udziału w zysku po zakończeniu roku podatkowego, a przez dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy). Zmiana proporcji udziału w zysku po zakończeniu roku 2012 nie będzie również skutkować koniecznością zwiększenia lub zmniejszenia przychodów komplementariusza, uzyskiwanych w 2013 r. z tytułu udziału w zyskach SKA.

W składanym zeznaniu rocznym za 2012 r. Wnioskodawca powinien wykazać przychody oraz koszty podatkowe według obowiązującej w umowie (statucie) Spółki w trakcie roku 2012 wysokości prawa do udziału w zysku, tj. za okres od dnia dokonania skutecznej prawnie zmiany umowy spółki w zakresie udziału w zyskach do dnia 31 grudnia 2012 r. - według wskaźnika 49,5%.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podział przychodów i kosztów między wspólnikami spółki komandytowo-akcyjnej powinien być dokonany jednolicie w takiej proporcji, w jakiej poszczególni wspólnicy partycypują w zyskach tej spółki. Zatem proporcję, o której mowa w art. 5 ustawy o CIT, ustala się w stosunku do przysługującego wspólnikowi udziału w przychodach i kosztach spółki komandytowo-akcyjnej stosownie do postanowień zawartych w umowie spółki.

Tym samym decydujące znaczenie dla określenia wysokości przychodów i kosztów przysługujących Wnioskodawcy z tytułu udziału w zyskach SKA będzie miało brzmienie umowy spółki obowiązujące w trakcie 2012 r.

Wstanie faktycznym będącym przedmiotem niniejszego wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej Wnioskodawca uiszczał zaliczki na podatek w trakcie 2012 r. według obowiązującego udziału w zysku zgodnie z postanowieniami umowy spółki, tj. za okres od dnia dokonania prawnie skutecznej zmiany umowy spółki w zakresie udziału w zyskach do dnia 31 grudnia 2012 r. Wnioskodawca uwzględniał 49,5% przychodów i kosztów podatkowych w SKA.

W opinii Wnioskodawcy podział przychodów i kosztów SKA według opisanej powyżej proporcji w 2012 r. w części przypadającej na Wnioskodawcę jest ostateczny i nie podlega modyfikacji w przypadku otrzymania zysku w wyższej bądź niższej wysokości (na skutek zwiększenia bądź zmniejszenia jego udziału w zysku SKA przed dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy).

Jak wskazał w imieniu Ministra Finansów Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej wydanej w dniu 5 maja 2008 r. (sygn.: IP-PB3-423-192/08-4/AG) ze względu na fakt, iż wartość przychodu należnego spółki komandytowej lub poniesionego kosztu przypisuje się bezpośrednio wspólnikom, bez znaczenia dla opodatkowania podatkiem dochodowym pozostaje ustalenie wartości roszczenia o wypłatę zysku przysługującego poszczególnym wspólnikom. (...) Późniejszy podział zysku między wspólników spółki komandytowej jest zatem podatkowo neutralny (...). Stanowisko Wnioskodawcy koresponduje z poglądem wyrażonym w interpretacjach indywidualnych organów podatkowych w podobnych stanach faktycznych, tj. np.:

1. interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 9 grudnia 2011 r. IPTPB2/415-546/11-2/Kr

Wnioskodawca stoi tym samym na stanowisku, iż procentowa zmiana udziału w zysku po zakończeniu roku obrotowego, a przed dniem podjęcia uchwały o podziale zysku nie będzie skutkowała koniecznością korekty zaliczek na podatek dochodowy uiszczanych zgodnie z wcześniej ustalonymi proporcjami i jednocześnie dopłatą lub powstaniem nadpłaty podatku dochodowego w zeznaniu rocznym CIT-8 za 2012 r. Zmiana proporcji udziału w zysku po zakończeniu roku 2012 nie będzie również skutkowała koniecznością zwiększenia lub zmniejszenia przychodów komplementariusza, uzyskiwanych w 2013 r. z tytułu udziału w zyskach SKA.

Stanowisko Spółki w odniesieniu do pytania nr 3

W przypadku stwierdzenia, iż stanowisko spółki w odpowiedzi na pytanie nr 2 jest nieprawidłowe, tj., iż podział zysku SKA za rok 2012 r. według proporcji zmienionych uchwałą podjętą po zakończeniu roku podatkowego, a przez podjęciem uchwały o wypłacie zysku, nie będzie neutralny podatkowo, wówczas, w opinii Wnioskodawcy będzie on zobowiązany do dokonania następujących czynności:

* dokonania korekty przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów za te okresy, za które dokonana zostanie (zgodnie ze stosowną planowaną uchwałą wspólników Spółki) zmiana wysokości udziału zysku SKA,

* złożenia korekty zeznania podatkowego CIT-8 za rok 2012 i wykazania przychodów oraz kosztów z tytułu udziału w zyskach SKA według proporcji udziału w zysku Wnioskodawcy obowiązującej na dzień podjęcia uchwały o wypłacie zysku,

* wykazania w złożonej korekcie zeznania podatkowego CIT-8 za 2012 r. właściwie określonych (według obowiązującego w trakcie roku udziału w zysku SKA) zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, za poszczególne miesiące 2012 r., bez konieczności korekt ich wysokości w związku ze zmianą proporcji udziału w zysku na Wnioskodawcy na dzień podziału zysku.

W opinii Wnioskodawcy stanowisko takie jest uzasadnione z uwagi na fakt, iż zaliczki były kalkulowane przez Wnioskodawcę w trakcie roku podatkowego w sposób prawidłowy (tekst jedn.: proporcjonalne do posiadanego prawa do udziału w zysku SKA zgodnie z umową spółki w brzmieniu po dokonaniu jej zmiany w dniu 25 września 2012 r.).

Fakt późniejszych zmian procentowych udziału w zysku nie powoduje konieczności korekt wysokości zaliczek, które na dzień ich zapłaty były kalkulowane w sposób prawidłowy. Korekty zgodnie z ogólnymi zasadami, dokonywane są w przypadku popełnienia błędu w momencie powstania obowiązku podatkowego, a w przedmiotowej sprawie błąd taki nie został popełniony.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej opisanego zdarzenia przyszłego, w zakresie pytania nr 1 oraz pytania nr 2, uznaje się za prawidłowe.

Mając powyższe na względzie, stosownie do art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej, odstąpiono od uzasadnienia prawnego dokonanej przez Spółkę oceny swego stanowiska.

W tej sytuacji wyjaśnić dodatkowo należy, iż brak jest podstaw do udzielenia odpowiedzi na pytanie nr 3 wniosku. Pytanie to bowiem zostało przez Wnioskodawcę sformułowane w trybie warunkowym, tzn. odnośnie do sytuacji otrzymania negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 2.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania niniejszej interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr z 2012 poz. 270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 Płock.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl