ILPP2/443-980/11-4/TW

Pisma urzędowe
Status:  Nieoceniane

Pismo z dnia 10 października 2011 r. Izba Skarbowa w Poznaniu ILPP2/443-980/11-4/TW

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2011 r. (data wpływu 21 czerwca 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 września 2011 r. (data wpływu 30 września 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży gruntów budowlanych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży gruntów budowlanych.

Pismem z dnia 27 września 2011 r. (data wpływu 30 września 2011 r.) uzupełniono przedmiotowy wniosek w zakresie złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 14b § 4 ustawy - Ordynacja podatkowa, opisu zdarzenia przyszłego oraz doprecyzowania pytania.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - posiada zgłoszoną działalność w zakresie sprzedaży wyrobów stalowych. W zakresie podatku VAT z tytułu prowadzonej działalności nie korzysta on ze zwolnienia. Nie prowadził i nie prowadzi działalności w zakresie odpłatnej dostawy nieruchomości gruntowych czy budynkowych jak również w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nie prowadzi również działalności rolniczej.

Zainteresowany w przeszłości nie dokonywał odpłatnych dostaw gruntu. Od roku 2010 ze względu na zły stan zdrowia zgłosił zawieszenie działalności gospodarczej, które trwa nadal. Z powyższych względów w roku 2010 Wnioskodawca wraz z małżonką przekazał nieodpłatnie swojemu synowi, dwiema umowami sporządzonymi w formie aktu notarialnego, następujące nieruchomości:

* w dniu 10 lutego 2010 r. prawo użytkowania wieczystego zabudowanej budynkiem hali produkcyjno-magazynowej działki gruntu nr 172/4 o pow. 0,1583 ha oraz prawo użytkowania wieczystego niezabudowanej działki gruntu nr 172/8 o pow. 0,0940 ha. Obydwie działki położone są w miejscowości J.,

* w dniu 7 kwietnia 2010 r. prawo użytkowania wieczystego zabudowanej budynkami hali przemysłowej oraz magazynami, wiatami itp. budynkami działki gruntu o nr 3/14 o pow. 0,8087 ha, położonej w Z.

Innych rozporządzeń zabudowanymi czy też niezabudowanymi działkami gruntu Wnioskodawca nie dokonywał.

Zainteresowany wskazał następnie, iż on i jego małżonka są w wieku emerytalnym. Razem z małżonką, do majątku wspólnego małżonków nabyli od Gminy Miejskiej w dniu 24 maja 2002 r., aktem notarialnym niezabudowane nieruchomości stanowiące dwie graniczące ze sobą działki gruntu położone w Z., oznaczone nr geodezyjnymi: 18/1 Obr.ll, AM-8 o powierzchni 0,4387 ha i 17/4 Obr.ll, AM-8 o powierzchni 0,3024 ha. Małżonkowie za kwotę 184.425 zł nabyli niezabudowane działki gruntu o łącznej powierzchni 0,7411 ha. Opisane powyżej działki graniczą bezpośrednio z jedną z dróg wjazdowych do miasta. Zgodnie z treścią aktu notarialnego przenoszącego ich własność, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ww. działki gruntu przeznaczone były pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe. Na dzień złożenia wniosku, przedmiotowe działki gruntu uchwałą Rady Miejskiej oznaczone zostały w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Z.P. symbolem U2 - jako tereny usług komercyjnych oraz symbolem KZ1 - tereny dróg publicznych, klasa techniczna zbiorcza.

Wnioskodawca wraz z małżonką nabyli ww. działki w celu realizacji potrzeb mieszkaniowych własnych oraz swoich dzieci. Powyższy cel według planów Zainteresowanego miał zostać osiągnięty poprzez podział nabytych działek i budowę domu mieszkalnego jednorodzinnego. Pozostała część z wydzielonych działek miała zostać przekazana dzieciom lub wnukom Wnioskodawcy w celu realizacji ich potrzeb mieszkaniowych. Przedstawionych powyżej planów Zainteresowany nie zrealizował, tzn. nie dokonał podziału nabytych działek gruntu dla ww. celów oraz niezabudował budynkiem mieszkalnym lub innym budynkiem lub budowlą. Dla zabezpieczenia nabytych działek przed nielegalnym składowaniem na nich odpadów, działki zostały w roku 2002 r. przez niego ogrodzone.

Od czasu nabycia, ww. działki gruntu nie były w żaden sposób użytkowane przez Wnioskodawcę lub jego małżonkę prywatnie czy też wykorzystywane w prowadzonej działalności. Ww. działki ani Zainteresowany, ani jego małżonka od daty zakupu do chwili obecnej nie udostępniał i nie udostępnia innym osobom na podstawie umów najmu, dzierżawy czy z innego tytułu prawnego np. nieodpłatnie.

Z uwagi na fakt iż od roku 2004 zmieniono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i w bliskim sąsiedztwie działek wzniesiono stację paliw, warsztat mechaniki samochodowej, budowa domu jednorodzinnego na przedmiotowych działkach, zdaniem Wnioskodawcy, stała się niemożliwa. Ponadto, ze względu na zły stan zdrowia Zainteresowany wraz z małżonką rozpoczął budowę domu mieszkalnego na innej działce gruntu w bliskiej odległości od adresu zamieszkania jednego z ich dzieci, w celu zapewnienia sobie opieki.

W roku 2011 Wnioskodawcy i jego małżonce złożono ofertę zakupu części ww. działek gruntu. Wraz z ofertą kupna części działek przyszły nabywca przedłożył projekt podziału ww. działek, w którym to projekcie uwidocznił również planowaną inwestycję w zakresie zabudowy wydzielonej działki lokalami użytkowymi. Przyszły plan podziału działek przewidywał powstanie 2 nowych działek. Wnioskodawca z uwagi na prawa do gruntu, złożył wniosek i obecnie otrzymał decyzję administracyjną zatwierdzającą projekt podziału działek, z którego treści wynika, iż likwidacji ulegają dotychczasowe działki gruntu o nr 17/4 i 18/1, a w ich miejsce powstają 2 działki o nr 18/12 i 18/13, przy czym działka nr 18/12 o pow. 0,2768 ha przylega bezpośrednio do drogi i stanowić ma przedmiot transakcji. Działki nr 18/13 Wnioskodawca nie zamierza sprzedać.

Czynności techniczne związane z podziałem działek wykonał przyszły nabywca, tj. zlecił sporządzenie planu podziału, przygotowanie wniosku o wydanie decyzji. Spółka (nabywca) ma zamiar nabyć działkę o nr 18/12 za kwotę 553.600 zł.

Wnioskodawca wraz z małżonką zamierzają przenieść własność ww. działki na rzecz Spółki. W powyższym zakresie zawarto umowę przedwstępną sprzedaży. Uzyskane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na dokończenie rozpoczętej budowy oraz pokrycie wydatków związanych z chorobą Wnioskodawcy. Od daty zakupu ww. działek nie podejmował on żadnych czynności zmierzających do zbycia ww. działek czy którejkolwiek z nich, oprócz uzyskania ww. decyzji. Zainteresowany nie planuje sprzedaży kolejnych gruntów.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie.

Czy sprzedaż niezabudowanej dziatki gruntu nr 18/12 (powstałej w wyniku podziału nabytych wcześniej gruntów, tj. działki nr 18/1 i 17/4) jest opodatkowaną podatkiem VAT, czy też nie podlega opodatkowaniu, biorąc pod uwagę opis sprawy i brak zamiaru zbycia gruntu przy jego zakupie oraz nieprowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie dostawy nieruchomości obecnie i w przyszłości.

Zdaniem Wnioskodawcy, sprzedaż działki gruntu nr 18/12 powstałej w wyniku opisanego wyżej podziału działki nr 18/1 i 17/4 z uwagi na art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o VAT, nie podlega opodatkowaniu.

W świetle art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Przez towary w rozumieniu art. 2 pkt 6 rozumieć należy rzeczy ruchome, wszelkie postacie energii, budynki i budowle a także grunty. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności. W myśl art. 15 ust. 2 ww. ustawy działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Zdaniem Zainteresowanego, opisane zdarzenie przyszłe wskazuje wprost, iż dostawa gruntów wykonana zostanie jednorazowo, bez zamiaru wykonywania tych czynności w sposób częstotliwy. Podjęta przez małżonków wspólna decyzja o zbyciu części nieruchomości nie stanowi rozszerzenia działalności Wnioskodawcy o obrót nieruchomościami, w szczególności własnymi nabytymi w innych celach niż handlowe. Brak jest zatem podstaw do stwierdzenia, iż dostawa gruntów będzie miała charakter działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem od towarów i usług.

Z uwagi na brak spełnienia przez Wnioskodawcę, co najmniej jednej z przesłanek koniecznych do uznania go za podatnika VAT dla sprzedaży ww. działki, planowana w przyszłości czynność nie będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług.

Stanowisko to znajduje również odzwierciedlenie w linii orzecznictwa NSA, a w szczególności w wyroku z dnia 30 kwietnia 1999 r., sygn. akt I SA/Lu 233/98 oraz w interpretacjach podatkowych Dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku Nr Pl/005-370/04/CIP/03 lub Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu Nr ILPP2/443-184/08/11-S/lSN.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054), zwanej dalej ustawą, opodatkowaniu ww. podatkiem podlegają:

1.

odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju;

2.

eksport towarów;

3.

import towarów;

4.

wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju;

5.

wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.

W myśl art. 2 pkt 6 ustawy, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2011 r., przez towary rozumie się rzeczy oraz ich części, a także wszelkie postacie energii.

Artykuł 7 ust. 1 ustawy stanowi, iż przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel (...).

Z uwagi na powyższe uregulowania, sprzedaż gruntu jest dostawą towarów.

Jednakże samo stwierdzenie, że podmiot dokonuje czynności podlegających opodatkowaniu nie jest wystarczającą przesłanką, aby daną czynność opodatkować podatkiem od towarów i usług. Istotnym jest, aby podmiot działał w charakterze podatnika, a więc osoby prowadzącej działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy.

Stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy, podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności.

Działalność gospodarcza - na mocy ust. 2 powołanego artykułu - obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Z przywołanych powyżej przepisów wynika, iż podatnicy dokonujący odpłatnej dostawy towaru, w tym także nieruchomości, winni taką transakcję opodatkować. Aby jednak dostawę towarów (nawet jednorazową) uznać za działalność gospodarczą, należy wykazać, że w momencie jej realizacji podatnik miał zamiar dokonywać takich czynności wielokrotnie, a wykorzystywane przez niego towary zostały nabyte w celu spożytkowania ich do wykonywania tych czynności.

Mając na uwadze powyższe uzasadnionym jest twierdzenie, że warunkiem opodatkowania danej czynności podatkiem od towarów i usług jest spełnienie dwóch przesłanek łącznie: po pierwsze dana czynność ujęta jest w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, po drugie - czynność została wykonana przez podmiot, który w związku z jej wykonaniem był podatnikiem podatku od towarów i usług.

Zatem, w przedmiotowej sprawie podstawowym kryterium dla opodatkowania sprzedaży nieruchomości jest ustalenie, czy nieruchomość była wykorzystywana w sposób ciągły do celów zarobkowych, czy majątek nabyty został na potrzeby własne, czy też z przeznaczeniem do działalności handlowej.

Z opisu sprawy wynika, iż Wnioskodawca jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - posiada zgłoszoną działalność w zakresie sprzedaży wyrobów stalowych. W zakresie podatku VAT z tytułu prowadzonej działalności nie korzysta on ze zwolnienia. Nie prowadził i nie prowadzi działalności w zakresie odpłatnej dostawy nieruchomości gruntowych czy budynkowych jak również w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Zainteresowany nie prowadzi również działalności rolniczej.

W przeszłości nie dokonywał odpłatnych dostaw gruntu. Ze względu na zły stan zdrowia zgłosił zawieszenie działalności gospodarczej, które trwa nadal.

Z powyższych względów w roku 2010 Wnioskodawca wraz z małżonką przekazał nieodpłatnie swojemu synowi prawa użytkowania wieczystego: zabudowanej budynkiem hali produkcyjno-magazynowej działki gruntu, niezabudowanej działki gruntu oraz zabudowanej budynkami hali przemysłowej i magazynami, wiatami itp. budynkami działki gruntu.

Innych rozporządzeń zabudowanymi czy też niezabudowanymi działkami gruntu Wnioskodawca nie dokonywał.

Razem z małżonką, do majątku wspólnego nabył on niezabudowane nieruchomości stanowiące dwie graniczące ze sobą działki gruntu oznaczone nr geodezyjnymi: 18/1 Obr.ll, AM-8 o powierzchni 0,4387 ha i 17/4 Obr.ll, AM-8 o powierzchni 0,3024 ha, o łącznej powierzchni 0,7411 ha.

Zgodnie z treścią aktu notarialnego przenoszącego ich własność, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ww. działki gruntu przeznaczone były pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe. Na dzień złożenia wniosku, przedmiotowe działki gruntu uchwałą Rady Miejskiej oznaczone zostały w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego symbolem U2 - jako tereny usług komercyjnych oraz symbolem KZ1 - tereny dróg publicznych, klasa techniczna zbiorcza.

Wnioskodawca wraz z małżonką nabyli ww. działki w celu realizacji potrzeb mieszkaniowych własnych oraz swoich dzieci. Powyższy cel według planów Zainteresowanego miał zostać osiągnięty poprzez podział nabytych działek i budowę domu mieszkalnego jednorodzinnego. Pozostała część z wydzielonych działek miała zostać przekazana dzieciom lub wnukom Wnioskodawcy w celu realizacji ich potrzeb mieszkaniowych. Przedstawionych powyżej planów Zainteresowany nie zrealizował, tzn. nie dokonał podziału nabytych działek gruntu dla ww. celów oraz niezabudował budynkiem mieszkalnym lub innym budynkiem lub budowlą. Dla zabezpieczenia nabytych działek przed nielegalnym składowaniem na nich odpadów, działki zostały w roku 2002 r. przez niego ogrodzone.

Od czasu nabycia ww. działki gruntu nie były w żaden sposób użytkowane przez Wnioskodawcę lub jego małżonkę prywatnie czy też wykorzystywane w prowadzonej działalności. Ww. działki ani Zainteresowany, ani jego małżonka, od daty zakupu do chwili obecnej nie udostępniał i nie udostępnia innym osobom na podstawie umów najmu, dzierżawy czy z innego tytułu prawnego np. nieodpłatnie.

Z uwagi na fakt, iż od roku 2004 zmieniono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i w bliskim sąsiedztwie działek wzniesiono stację paliw, warsztat mechaniki samochodowej, budowa domu jednorodzinnego na przedmiotowych działkach, zdaniem Wnioskodawcy, stała się niemożliwa. Ponadto ze względu na zły stan zdrowia Zainteresowany wraz z małżonką rozpoczął budowę domu mieszkalnego na innej działce gruntu w bliskiej odległości od adresu zamieszkania jednego z ich dzieci, w celu zapewnienia sobie opieki.

W roku 2011 Wnioskodawcy i jego małżonce złożono ofertę zakupu części ww. działek gruntu. Wraz z ofertą kupna części działek przyszły nabywca przedłożył projekt podziału ww. działek, w którym to projekcie uwidocznił również planowaną inwestycję w zakresie zabudowy wydzielonej działki lokalami użytkowymi. Przyszły plan podziału działek przewidywał powstanie 2 nowych działek. Wnioskodawca z uwagi na prawa do gruntu, złożył wniosek i obecnie otrzymał decyzję administracyjną zatwierdzającą projekt podziału działek, z którego treści wynika, iż likwidacji ulegają dotychczasowe działki gruntu o nr 17/4 i 18/1, a w ich miejsce powstają 2 działki o nr 18/12 i 18/13, przy czym działka nr 18/12 o pow. 0,2768 ha przylega bezpośrednio do drogi i stanowić ma przedmiot transakcji.

Działki nr 18/13 Wnioskodawca nie zamierza sprzedać.

Wnioskodawca od daty zakupu ww. działek nie podejmował żadnych czynności zmierzających do zbycia ww. działek, czy którejkolwiek z nich, oprócz uzyskania ww. decyzji.

Zainteresowany nie planuje sprzedaży kolejnych gruntów.

Grunt spełnia definicję towarów wynikającą z art. 2 pkt 6 ustawy, a jego sprzedaż jest traktowana jako czynność odpłatnej dostawy towarów na terytorium kraju, jednak w przedmiotowej sprawie Wnioskodawcy nie można uznać za podatnika prowadzącego działalność gospodarczą, w myśl art. 15 ustawy w odniesieniu do przedmiotu dostawy. Okoliczności sprawy nie wskazują bowiem na to, iż dokonując sprzedaży działki gruntu będzie działał on w charakterze handlowca, bowiem w chwili zakupu gruntu nie była zamiarem Zainteresowanego jego późniejsza sprzedaż. Przy czym grunt ten nie był wykorzystywany w działalności gospodarczej, lecz stanowił jego majątek prywatny.

Z powyższego wynika, że przedmiotowe działki nie zostały nabyte w celach handlowych, lecz prywatnych, a Wnioskodawca sprzedając wydzieloną z nich działkę nr 18/12 o pow. 0,2768 ha korzysta z przysługującego mu prawa do rozporządzania własnym majątkiem, a zatem czynność ta nie oznacza wykonywania działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy.

Reasumując, ponieważ grunt podlegający sprzedaży (działka nr 18/12) nie był wykorzystywany przez Zainteresowanego w działalności gospodarczej, a nabyty został wyłącznie do celów prywatnych (na własny użytek), stwierdzić należy, iż jego sprzedaż nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Należy zauważyć, iż stosownie do przepisu art. 14b § 3 ustawy - Ordynacja podatkowa, składający wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej obowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia zaistniałego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. Należy zatem zaznaczyć, że wydając przedmiotową interpretację tut. Organ oparł się na wynikającym z treści wniosku opisie zdarzenia przyszłego. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu opisanego zdarzenia przyszłego, udzielona interpretacja traci swą aktualność.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, ul. Św. Mikołaja 78/79, 50-126 Wrocław po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Poznaniu, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie, ul. Dekana 6, 64-100 Leszno.

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl