0111-KDIB1-1.4010.403.2022.4.SG - Prawo do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów kosztów wytworzenia towarów wraz z kosztami pośrednimi

Pisma urzędowe
Status:  Aktualne

Pismo z dnia 19 września 2022 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej 0111-KDIB1-1.4010.403.2022.4.SG Prawo do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów kosztów wytworzenia towarów wraz z kosztami pośrednimi

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA - stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 czerwca 2022 r. za pośrednictwem platformy e-PUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy spółka ma prawo do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów kosztów wytworzenia przedstawionych we wniosku towarów wraz z kosztami pośrednimi (transport, ubezpieczenie, serwis pogwarancyjny).

Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 8 września 2022 r. (data wpływu 12 września 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Spółka mająca siedzibę na terytorium Polski (czynny podatnik VAT) sprzedała towar osobie fizycznej na podstawie umowy sprzedaży z dnia 29 marca 2022 r. Przedmiotem dostawy był uniwersalny stół operacyjny z wyposażeniem. Strony umowy ustaliły w umowie, iż ww. przedmiot dostawy zakupiony zostanie na rzecz szpitala na Ukrainie, a miejscem dostawy będzie przejście graniczne (...). Ponadto strony ustaliły, iż cena sprzedaży przedmiotu dostawy obejmuje wszystkie koszty związane z realizacją transakcji, tj. koszty transportu, ubezpieczania dostawy oraz serwisu gwarancyjnego. Osoba fizyczna zapłaciła za towar polskiej Spółce. Transport zorganizowała polska Spółka. Polska Spółka wystawiła osobie fizycznej paragon fiskalny z zastosowaniem stawki VAT 8%.

Polska Spółka w ramach ww. transakcji zawarła z tym samym szpitalem na Ukrainie umowę darowizny, której przedmiotem były: wózek logistyczny, wózek pod aparaturę oraz wózek zabiegowy. Darczyńca (polska Spółka) oświadczyła w umowie darowizny, że jest właścicielem powyższych produktów będących przedmiotem darowizny oraz że przedmiot darowizny jest wolny od wad prawnych. Ponadto spółka oświadczyła, iż przekazała obdarowanemu na własność w ramach pomocy humanitarnej na terytorium Ukrainy ww. przedmioty darowizny, a obdarowany oświadczył, że darowiznę tą przyjmuje. Spółka w ramach zorganizowanego przez siebie transportu dostarczyła do szpitala na Ukrainie towary wskazane w ww. transakcjach tj. stół operacyjny z wyposażeniem, wózek logistyczny, wózek pod aparaturę oraz wózek zabiegowy. Spółka otrzymała wywozowy dokument towarzyszący MRN dnia 30 marca 2022 r. w którym jako eksportera wskazano polską Spółkę, a jako odbiorcę szpital znajdujący się na Ukrainie. Na dzień składania przedmiotowej interpretacji spółka nie otrzymała dokumentu SAD.

W uzupełnieniu wniosku ujętym w piśmie z 8 września 2022 r. wskazali Państwo ponadto, że Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży wyrobów medycznych. Przeważający przedmiot działalności przedsiębiorcy to zgodnie z KRS 46.46.Z (sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych). Spółka współpracuje z inwestorami, projektantami, firmami budowlanymi, a także bezpośrednio z obiektami medycznymi.

Stół operacyjny wraz z wyposażeniem został nabyty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (podstawową działalnością spółki jest sprzedaż wyrobów medycznych). W umowie sprzedaży w cenie sprzedaży uwzględniono standardowe koszty związane z realizacją umowy, w szczególności koszty transportu do miejsca wyznaczonego przez kupującego, koszty ubezpieczenia przedmiotu umowy w transporcie, koszty rozładunku oraz serwis gwarancyjny. W umowie sprzedaży udzielono na przedmiot umowy gwarancji wynoszącej 24miesiące od daty podpisania protokołu końcowego. Gwarancja nie obejmuje materiałów i części podlegających normalnemu eksploatacyjnemu zużyciu.

Towar będący przedmiotem darowizny przekroczył granicę z Ukrainą przejściem w (...) dnia 31 marca 2022 r. Towar został przekazany po przekroczeniu granicy przedstawicielom szpitala (...). Następnie towar trafił do miejsca przeznaczenia - do szpitala (...). Odbiór towaru potwierdziła na protokole odbioru przedstawicielka szpitala - przedmioty darowizny zostały przekazane szpitalowi 31 marca 2022 r.

Darowizna, o której mowa we wniosku została przekazana na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom wojennym na terytorium Ukrainy.

Sporne może być zakwalifikowanie podmiotu zagranicznego (szpitala na Ukrainie) do kategorii podmiotów leczniczych o których mowa w art. 38w ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych tj. jest podmiotów wykonujących na terytorium Ukrainy działalność leczniczą, w związku z tym, iż podmiot zagraniczny nie jest wymieniony w art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. Mając jednak na uwadze wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z 30 stycznia 2015 r., sygn. akt I SA/Wr 2354/14 przy interpretacji pojęcia "podmiotu leczniczego" nie należy sięgać po inną wykładnię przepisu niż językowa. Oznacza to, że "podmiot leczniczy" to jakikolwiek podmiot (osoba fizyczna lub jednostka organizacyjna) świadcząca usługi służące zachowaniu (zapobieganiu pogorszenia) lub polepszeniu stanu zdrowia zgodnie z wiedzą medyczną. W ocenie Spółki szpital na Ukrainie, który otrzymał darowiznę od spółki będącą przedmiotem wniosku mieści się w katalogu, o którym mowa w art. 38w ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. jest podmiotem wykonującym na terytorium Ukrainy działalność leczniczą. Szpital ten realizuje te same zadania i cele co polskie szpitale, tj. świadczy usługi służące zachowaniu lub polepszeniu stanu zdrowia zgodnie z wiedzą medyczną.

Strony w umowie darowizny ustaliły, iż koszty transportu do granicy państwa ponosi darczyńca, a koszty przeładunku i dalszy transport do miejsca przeznaczenia ponosi obdarowany. Umowa darowizny nie obejmuje ubezpieczenia dostawy jak również serwisu pogwarancyjnego.

Koszty wytworzenia przekazanych na podstawie umowy sprzedaży i umowy darowizny rzeczy oraz koszty związane z transportem zostały przez spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Transport do miejsca odbioru dokonywany był samochodem firmowym przy udziale pracowników spółki.

Wydatki będące przedmiotem umowy sprzedaży i umowy darowizny nie mogą być Spółce zwrócone w żadnej formie.

Pytanie

Czy Spółka ma prawo do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów kosztów wytworzenia przedstawionych we wniosku towarów wraz z kosztami pośrednimi (transport, ubezpieczenie, serwis pogwarancyjny)?

Państwa stanowisko w sprawie

Zdaniem Wnioskodawcy, Spółka ma prawo ująć w kosztach uzyskania przychodów koszty wytworzenia towarów będących przedmiotem dostawy na Ukrainę wraz z kosztami transportu, ubezpieczenia oraz serwisu gwarancyjnego.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE interpretacji indywidualnej

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800, dalej: "ustawa o CIT"):

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1.

Ustawą z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 583, art. 76) wprowadzony został do ustawy o podatku dochodowym art. 38w, w przypadku którego możliwość zaliczenia określonych wydatków związanych z wojną na Ukrainie w ciężar kosztów podatkowych nie jest uzależniona od spełnienia warunku celowości, o którym mowa w ww. art. 15 ust. 1 ustawy o CIT. Ustawodawca wyraźnie wskazuje w tym przepisie, że kosztem uzyskania przychodów są (o ile nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w tym poprzez odpisy amortyzacyjne) koszty wytworzenia lub cena nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem darowizn, przekazanych na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy w okresie od 24 lutego 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. oraz koszty poniesione z tytułu nieodpłatnego świadczenia, w okresie jw., którego celem jest przeciwdziałanie skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Jak wynika bowiem z brzmienia ww. art. 38w ust. 1 i 2 ustawy o CIT:

Kosztem uzyskania przychodów są koszty wytworzenia lub cena nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem darowizn przekazanych w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy:

1)

organizacjom, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub równoważnym organizacjom określonym w przepisach regulujących działalność pożytku publicznego obowiązujących na terytorium Ukrainy,

2)

jednostkom samorządu terytorialnego,

2a) wojewodom,

3) Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych,

4) podmiotom wykonującym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub na terytorium Ukrainy działalność leczniczą lub działalność z zakresu ratownictwa medycznego

- o ile koszty wytworzenia lub cena nabycia nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w tym poprzez odpisy amortyzacyjne.

2. Kosztem uzyskania przychodów są koszty poniesione z tytułu nieodpłatnego świadczenia, którego celem jest przeciwdziałanie skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy, realizowanego w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. na rzecz podmiotów wymienionych w ust. 1, o ile nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w tym poprzez odpisy amortyzacyjne.

Wskazany powyżej przepis dopuszcza czasowo zaliczanie wydatków (przekazanych darowizn oraz nieodpłatnych świadczeń) realizowanych w okresie od 24 lutego 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na Ukrainie do kosztów podatkowych, jednakże wydatek taki musi zostać poniesiony na rzecz wymienionych w tym przepisie podmiotów/organizacji i musi bezwzględnie stanowić darowiznę na rzecz tych ww. podmiotów. Ponadto stosownie do wskazanego powyżej przepisu art. 38w ustawy o CIT, podatnicy mają możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów wytworzenia lub ceny nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem określonych darowizn (o ile koszty wytworzenia lub cena nabycia nie zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w tym poprzez odpisy amortyzacyjne).

Państwa wątpliwości dotyczą kwestii ustalenia, czy Spółka ma prawo do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów kosztów wytworzenia przedstawionych we wniosku towarów wraz z kosztami pośrednimi (transport, ubezpieczenie, serwis pogwarancyjny).

Jak wynika z opisu sprawy Spółka sprzedała towar osobie fizycznej na podstawie umowy sprzedaży z dnia 29 marca 2022 r. Przedmiotem dostawy był uniwersalny stół operacyjny z wyposażeniem. Strony umowy ustaliły w umowie, iż ww. przedmiot dostawy zakupiony zostanie na rzecz szpitala na Ukrainie. Ponadto strony ustaliły, iż cena sprzedaży przedmiotu dostawy obejmuje wszystkie koszty związane z realizacją transakcji, tj. koszty transportu, ubezpieczania dostawy oraz serwisu gwarancyjnego. Osoba fizyczna zapłaciła za towar polskiej Spółce. Transport zorganizowała polska Spółka. Polska Spółka wystawiła osobie fizycznej paragon fiskalny z zastosowaniem stawki VAT 8%.

Ponadto polska Spółka w ramach ww. transakcji zawarła z tym samym szpitalem na Ukrainie umowę darowizny, której przedmiotem były: wózek logistyczny, wózek pod aparaturę oraz wózek zabiegowy. Darowizna, o której mowa we wniosku została przekazana na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom wojennym na terytorium Ukrainy. Darczyńca (polska Spółka) oświadczyła w umowie darowizny, że jest właścicielem powyższych produktów będących przedmiotem darowizny oraz że przedmiot darowizny jest wolny od wad prawnych. Ponadto Spółka oświadczyła, iż przekazała obdarowanemu na własność w ramach pomocy humanitarnej na terytorium Ukrainy ww. przedmioty darowizny, a obdarowany oświadczył, że darowiznę tą przyjmuje. Przedmioty darowizny zostały przekazane szpitalowi 31 marca 2022 r. Umowa darowizny nie obejmuje ubezpieczenia dostawy jak również serwisu pogwarancyjnego.

Spółka w ramach zorganizowanego przez siebie transportu dostarczyła do szpitala na Ukrainie towary wskazane w ww. transakcjach tj. stół operacyjny z wyposażeniem, wózek logistyczny, wózek pod aparaturę oraz wózek zabiegowy.

Koszty wytworzenia przekazanych na podstawie umowy sprzedaży i umowy darowizny rzeczy oraz koszty związane z transportem zostały przez spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Wydatki będące przedmiotem umowy sprzedaży i umowy darowizny nie mogą być Spółce zwrócone w żadnej formie.

Odnosząc się zatem do Państwa wątpliwości w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 38w ustawy o CIT kosztów dotyczących sprzedaży osobie fizycznej stołu operacyjnego na podstawie umowy sprzedaży z dnia 29 marca 2022 r., w której Strony umowy ustaliły, iż ww. przedmiot dostawy zakupiony zostanie na rzecz szpitala na Ukrainie i obejmuje wszystkie koszty związane z realizacją transakcji, tj. koszty transportu, ubezpieczania dostawy oraz serwisu gwarancyjnego wskazać należy, że w myśl tego przepisu, podatnicy mają możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na rzecz wymienionych w tym przepisie podmiotów/organizacji, które muszą bezwzględnie stanowić darowiznę na rzecz tych ww. podmiotów. W przedmiotowej kwestii sprzedaż stołu operacyjnego osobie fizycznej tych warunków nie spełnia, bowiem nie mamy do czynienia z umową darowizny przedmiotowego stołu tylko z umową sprzedaży.

Tym samym nie mają Państwo prawa do zaliczenia kosztów wytworzenia lub ceny nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem umowy sprzedaży do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 38w ustawy o CIT.

Z kolei odnosząc sie do Państwa wątpliwości w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 38w ustawy o CIT kosztów związanych z zawartą ze szpitalem na Ukrainie umową darowizny wózka logistycznego, wózka pod aparaturę oraz wózka zabiegowego na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom wojennym na terytorium Ukrainy wskazać należy, że w myśl art. 38w ust. 1 ustawy o CIT, podatnicy mają możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów wytworzenia lub ceny nabycia rzeczy lub praw, które muszą zostać poniesione na rzecz wymienionych w tym przepisie podmiotów/organizacji i muszą bezwzględnie stanowić darowiznę na rzecz tych podmiotów (o ile koszty wytworzenia lub cena nabycia nie zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w tym poprzez odpisy amortyzacyjne).

Zatem mając na uwadze powyższe wskazać należy, że w odniesieniu do wydatków związanych z wózkiem logistycznym, wózkiem pod aparaturę i wózkiem zabiegowym Spółka, co do zasady spełnia warunki wynikające z art. 38w ust. 1 ustawy o CIT dotyczące przekazania w darowiźnie ww. składników majatku na rzecz Szpitala (podmiotu wskazanego w art. 38w ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT), jednakże z uwagi na fakt, że koszty wytworzenia przekazanych na podstawie umowy darowizny ww. rzeczy zostały przez Państwa zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, to nie został spełniony ostatni warunek wskazany w tym przepisie "o ile koszty wytworzenia lub cena nabycia nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w tym poprzez odpisy amortyzacyjne". Jednocześnie wskazać należy, że kwestia zasadności zaliczenia przez Państwa kosztów wytworzenia wózka logistycznego, wózka pod aparaturę oraz wózka zabiegowego do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, nie jest przedmiotem niniejszej interpretacji indywidualnej. W konsekwencji koszty wytworzenia przekazanych na podstawie umowy darowizny ww. rzeczy nie mogą zostać zaliczone przez Państwa do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 38w ustawy o CIT.

Natomiast odnosząc się do poniesionych przez Państwa kosztów transportu wskazać należy, że ustawodawca określa w art. 38w ustawy o CIT, jakie kategorie wydatków mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów. Powyższa preferencja nie obejmuje kosztów związanych z transportem. Koszty związane z transportem są usługą, a nie kosztem wytworzenia lub ceną nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem określonych darowizn oraz nie są kosztami poniesionymi z tytułu nieodpłatnego świadczenia. Tym samym poniesione przez Państwa wydatki związane z transportem nie spełniają określonej w art. 38w ustawy o CIT przesłanki dotyczącej możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów określonej kategorii wydatków.

Zatem koszty wytworzenia przekazanych na podstawie umowy darowizny rzeczy oraz koszty związane z transportem nie mogą zostać zaliczone przez Państwa do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 38w ustawy o CIT.

W związku z powyższym Państwa stanowisko należało uznać za nieprawidłowe.

Należy zaznaczyć, że pytanie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych przedstawione przez Państwa we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wyznacza zakres przedmiotowy tego wniosku. Ponadto we wniosku wskazali Państwo, że oczekują Państwo wydania interpretacji indywidualnej w zakresie art. 38w ustawy o CIT. W związku z powyższym, tutejszy organ informuje, że wydana interpretacja dotyczy tylko kwestii objętej pytaniem. Tym samym przedmiotem niniejszej interpretacji podatkowej nie była kwestia możliwości zaliczenia kosztów, o których mowa we wniosku do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ustawy o CIT.

Ponadto nadmienić również należy, że w pozostałym zakresie, tj. dotyczącym podatku od towarów i usług wydane zostało/zostanie odrębne rozstrzygnięcie.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia w przedstawionym stanie faktycznym.

Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie z opisem stanu faktycznego podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swoją aktualność.

POUCZENIE o funkcji ochronnej interpretacji

Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 z późn. zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)

z zastosowaniem art. 119a;

2)

w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)

z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

POUCZENIE o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w (...). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. z 2022 r. poz. 329 z późn. zm.; dalej jako "p.p.s.a.").

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 p.p.s.a.). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 p.p.s.a.):

- w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 p.p.s.a.), albo

- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a p.p.s.a.).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a p.p.s.a.).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 z późn. zm.).

Opublikowano: http://sip.mf.gov.pl