Musiał Krzysztof J., Postępowanie na skutek wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 1 stycznia 2012 r.
Autorzy:

Postępowanie na skutek wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia

Postępowanie na skutek wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia

Postępowanie na skutek wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia

Procedura ma na celu procesowe ujęcie czynności podejmowanych przez organ podatkowy i stronę po wniesieniu przez nią wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia.

Postępowanie na skutek wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia organ II instancji organ II instancji postanowienie podtrzymujące odmowę analiza sprawy otrzymanie zażalenia z aktami i stanowiskiem postanowienie akceptujące zażalenie organ I instancji organ I instancji oczekiwanie na rozstrzygnięcie organu odwoławczego decyzja o uzupełnieniu lub sprostowaniu decyzji oczekiwanie na reakcję strony przekazanie zażalenia organowi odwoławczemu odebranie wniosku otrzymanie rozstrzygnięcia organu odwoławczego postanowienie odmawiające uzupełnienia lub sprostowania decyzji otrzymanie zażalenia analiza wniosku strona strona odebranie postanowienia odmawiającego brak reakcji oczekiwanie na rozstrzygnięcie akceptacja postanowienia odmawiającego złożenie wniosku odebranie postanowienia organu odwoławczego przygotowanie i złożenie zażalenia analiza postanowienia wniesienie odwołania skarga do sądu administracyjnego odebranie decyzji uzupełniającej przygotowanie wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia oczekiwanie na odpowiedź organu termin 7 dni termin 14 dni termin 14 dni

Krok: przygotowanie wniosku o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia

W przypadku wystąpienia wad decyzji polegających na częściowym rozstrzygnięciu sprawy, braku lub niepełnym pouczeniu co do prawa odwołania, wniesienia w stosunku do decyzji powództwa do sądu powszechnego lub skargi do sądu administracyjnego, strona ma prawo złożyć wniosek o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia albo sprostowania pouczenia.

Omawianej tematyki dotyczy procedura Wniosek o uzupełnienie rozstrzygnięcia lub pouczenia.

Krok: złożenie wniosku

Strona może złożyć wniosek pisemnie lub ustnie do protokołu, a także za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu podatkowego, , utworzoną na podstawie ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 57 z późn. zm.), lub portal podatkowy.