§ 7. - Sposób tworzenia gminnego zespołu reagowania, powiatowego i wojewódzkiego zespołu reagowania kryzysowego oraz Rządowego Zespołu Koordynacji Kryzysowej i ich funkcjonowania.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.215.1818

Akt utracił moc
Wersja od: 26 grudnia 2003 r.
§  7.
1.
Gminne, powiatowe, wojewódzkie i rządowy zespoły, zwane dalej "zespołami", działają na podstawie planów pracy zatwierdzonych odpowiednio przez wójta, starostę, wojewodę i ministra właściwego do spraw wewnętrznych.
2.
Pracami zespołów kierują ich szefowie.
3.
Do zadań szefów zespołów należy w szczególności:
1)
przygotowanie rocznego planu pracy zespołu;
2)
opracowanie regulaminu bieżących prac zespołu oraz działań w sytuacjach zagrożeń katastrofą naturalną lub awarią techniczną noszącą znamiona klęski żywiołowej;
3)
ustalanie przedmiotu i terminu posiedzeń;
4)
zawiadamianie o terminach posiedzeń;
5)
przewodniczenie posiedzeniom;
6)
zapraszanie na posiedzenia osób niebędących członkami zespołu;
7)
inicjowanie i organizowanie prac zespołu.
4.
Posiedzenia zespołu zwołuje jego szef na polecenie odpowiednio wójta, starosty, wojewody i ministra właściwego do spraw wewnętrznych, jednak nie rzadziej niż raz na kwartał, a także w zależności od potrzeb.
5.
W przypadkach wymagających natychmiastowej analizy i oceny zagrożeń oraz koordynacji działań ratowniczych, szef może zarządzić posiedzenie zespołu w trybie natychmiastowym.
6.
Posiedzeniami zespołu kieruje szef, a w razie jego nieobecności - zastępca szefa.
7.
W przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających szefowi zespołu sprawowanie jego funkcji, powierza on kierowanie pracami zespołu zastępcy.
8.
W przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających sprawowanie obowiązków przez zastępcę, szef może wyznaczyć spośród członków zespołu osobę pełniącą obowiązki zastępcy.
9.
Obsługę kancelaryjno-biurową zespołów zapewniają odpowiednio urząd gminy (miasta), starostwo, urząd wojewódzki i urząd obsługujący ministra właściwego do spraw wewnętrznych.