§ 5. - Sposób tworzenia gminnego zespołu reagowania, powiatowego i wojewódzkiego zespołu reagowania kryzysowego oraz Rządowego Zespołu Koordynacji Kryzysowej i ich funkcjonowania.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.215.1818

Akt utracił moc
Wersja od: 26 grudnia 2003 r.
§  5.
1. 3
 Wojewódzki zespół reagowania kryzysowego, zwany dalej "wojewódzkim zespołem", składa się z szefa, dwóch zastępców: stałego i czasowego oraz grup roboczych o charakterze stałym i czasowym.
2.
 Grupami roboczymi wojewódzkiego zespołu o charakterze stałym są:
1)
grupa bezpieczeństwa powszechnego i porządku publicznego;
2)
grupa planowania cywilnego;
3)
grupa monitorowania, prognoz i analiz.
3.
Grupy robocze, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 3, stanowią wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego, będące komórką organizacyjną urzędu wojewódzkiego.
4.
Grupami roboczymi wojewódzkiego zespołu o charakterze czasowym są:
1)
grupa operacji;
2)
grupa zabezpieczenia logistycznego;
3)
grupa opieki zdrowotnej i pomocy socjalno-bytowej.
5.
Szefa wojewódzkiego zespołu i jego zastępców wyznacza wojewoda spośród działających pod zwierzchnictwem wojewody kierowników zespolonych służb, inspekcji i straży bądź ich zastępców oraz innych osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych służb, inspekcji i straży wojewódzkich, pracowników urzędu wojewódzkiego, posiadających wykształcenie specjalistyczne w zakresie ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej, inżynierii bezpieczeństwa cywilnego lub zarządzania kryzysowego, a także absolwentów wojskowych szkół wyższych.
6.
Grupę roboczą, o której mowa w ust. 2 pkt 1, tworzy się spośród członków zarządu województwa wyznaczonych przez marszałka województwa na wniosek wojewody, kierowników zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich, organów administracji niezespolonej w województwie oraz kierowników komórek organizacyjnych urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskiego.
7.
Grupy robocze, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 3 oraz ust. 4, tworzy się spośród pracowników urzędu wojewódzkiego, osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych służb, inspekcji i straży wojewódzkich oraz przedstawicieli samorządu województwa wyznaczonych przez marszałka województwa na wniosek wojewody.
8.
W skład grup roboczych, o których mowa w ust. 4, mogą wchodzić również specjaliści, eksperci, osoby zaufania społecznego, a także przedstawiciele organów administracji publicznej lub społecznych organizacji ratowniczych.
3 § 5 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 28 listopada 2003 r. (Dz.U.03.210.2038) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 grudnia 2003 r.