Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych pracowników Wyższego Urzędu Górniczego, okręgowych urzędów górniczych, Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającego przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładu Obsługi Gospodarczej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.WUG.2006.5.36

Akt utracił moc
Wersja od: 21 lipca 2009 r.

ZARZĄDZENIE Nr 1
PREZESA WYŻSZEGO URZĘDU GÓRNICZEGO
z dnia 11 stycznia 2006 r.
w sprawie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pracowników Wyższego Urzędu Górniczego, okręgowych urzędów górniczych, Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającego przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładu Obsługi Gospodarczej

Na podstawie art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854, Nr 100, poz. 1080 i Nr 128, poz. 1405, z 2002 r. Nr 135, poz. 1146 i Nr 240, poz. 2052, z 2003 r. Nr 63, poz. 590 i Nr 213, poz. 2081 oraz z 2004 r. Nr 240, poz. 2407) oraz art. 3 ust. 2 i art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335, Nr 118, poz. 561, Nr 139, poz. 647 i Nr 147, poz. 686, z 1997 r. Nr 82, poz. 518 i Nr 121, poz. 770, z 1998 r. Nr 75, poz. 486 i Nr 113, poz. 717, z 2002 r. Nr 135, poz. 1146, z 2003 r. Nr 213, poz. 2081 oraz z 2005 r. Nr 249, poz. 2104) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych pracowników Wyższego Urzędu Górniczego, okręgowych urzędów górniczych, Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającego przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładu Obsługi Gospodarczej, zwany dalej "Funduszem", jest tworzony przez Wyższy Urząd Górniczy z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych w Wyższym Urzędzie Górniczym, okręgowych urzędach górniczych, Urzędzie Górniczym do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającym przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładzie Obsługi Gospodarczej, zwanych dalej "jednostkami", ustalonej w sposób określony w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 14 marca 1994 r. w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (Dz. U. Nr 43, poz. 168, z 1995 r. Nr 19, poz. 94 oraz z 1997 r. Nr 134, poz. 889).
2.
Stosownie do art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, wysokość odpisu podstawowego wynosi na jednego zatrudnionego w jednostce 37,5 % przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, jeżeli przeciętne wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą.
3.
Wysokość odpisu podstawowego zwiększa się o 6,25 % przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego, o którym mowa w ust. 2, na każdą osobę zatrudnioną w jednostce, w stosunku do której orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności.
4.
Wysokość odpisu podstawowego zwiększa się o 6,25 % przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego, o którym mowa w ust. 2, na każdego emeryta i rencistę uprawnionego do korzystania z Funduszu.
§  2.
Ustala się Regulamin Funduszu, stanowiący załącznik do zarządzenia.
§  3.
Traci moc Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z dnia 20 marca 2003 r.
§  4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą od dnia 1 stycznia 2006 r.

ZAŁĄCZNIK 

REGULAMIN ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

pracowników Wyższego Urzędu Górniczego, okręgowych urzędów górniczych, Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającego przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładu Obsługi Gospodarczej

Rozdział 1

Postanowienia ogólne

§  1.
Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pracowników Wyższego Urzędu Górniczego, okręgowych urzędów górniczych, Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającego przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładu Obsługi Gospodarczej, zwany dalej "Regulaminem", określa zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych tych pracowników, zwanego dalej "Funduszem", oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej.
§  2.
Fundusz jest przeznaczony na przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz dopłat do usług i świadczeń dla osób uprawnionych do korzystania z Funduszu, zwanych dalej "osobami uprawnionymi", z uwzględnieniem ich sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej.
§  3.
Wyższy Urząd Górniczy, zwany dalej "Pracodawcą", gospodaruje środkami Funduszu w zakresie określonym w ustawie z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, w Regulaminie oraz w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
§  4.
Roczny plan rzeczowo-finansowy stanowi podstawę podziału środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej.
§  5.
Projekt rocznego planu rzeczowo-finansowego sporządza Biuro Administracyjno-Budżetowe Wyższego Urzędu Górniczego, zwane dalej "Biurem Administracyjno-Budżetowym", w uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi u Pracodawcy.
§  6. 1
Środki Funduszu, zgromadzone na odrębnym rachunku bankowym Funduszu, przeznacza się w wysokości:
1)
70 % środków na dopłaty do usług i świadczeń oraz udzielanie pomocy materialnej - rzeczowej lub finansowej;
2)
30 % środków na zwrotną lub bezzwrotną pomoc na cele mieszkaniowe.
§  7.
Nie można pokrywać ze środków Funduszu wydatków, które nie są ujęte w rocznym planie rzeczowo-finansowym, ani obciążać Funduszu zobowiązaniami ponad kwotę środków zgromadzonych na odrębnym rachunku bankowym Funduszu.
§  8.
1.
Regulamin nie stanowi podstawy roszczeń o wypłatę świadczeń socjalnych z Funduszu.
2.
Świadczenia socjalne z Funduszu, zwane dalej "świadczeniami", są przyznawane na wniosek osób uprawnionych.
3.
Świadczenia mają charakter uznaniowy.
§  9.
Zakładowe organizacje związkowe działające u Pracodawcy powołują Komisję Socjalną, będącą zespołem opiniodawczo-doradczym Pracodawcy, której zadaniem jest wydawanie opinii w zakresie wniosków dotyczących imiennych i zbiorowych świadczeń.
§  10.
Decyzję o przyznaniu świadczeń podejmuje Dyrektor Generalny Wyższego Urzędu Górniczego, zwany dalej "Dyrektorem Generalnym".
§  11.
Ustalanie celu, rodzaju i wysokości świadczenia jest dokonywane w oparciu o sytuację życiową, rodzinną i materialną osoby uprawnionej.

Rozdział  2

Osoby uprawnione do korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

§  12.
1.
Osobami uprawnionymi są:
1)
pracownicy Wyższego Urzędu Górniczego, okręgowych urzędów górniczych, Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych oraz działającego przy Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładu Obsługi Gospodarczej, zwanych dalej "jednostkami", nieprzebywający na urlopach bezpłatnych, bez względu na podstawę nawiązania stosunku pracy, zwani dalej "pracownikami";
2)
członkowie rodzin pracowników;
3)
pracownicy jednostek przebywający na urlopach wychowawczych;
4)
byli pracownicy jednostek, których stosunek pracy ustał w związku z przejściem na emeryturę lub rentę, oraz byli pracownicy zlikwidowanych komisji do spraw szkód górniczych i Odwoławczej Komisji do spraw Szkód Górniczych, których stosunek pracy ustał w związku z przejściem na emeryturę lub rentę, jeżeli byli objęci opieką socjalną Wyższego Urzędu Górniczego, zwani dalej "emerytami i rencistami";
5)
członkowie rodzin byłych pracowników jednostek, których stosunek pracy ustał w związku z przejściem na emeryturę lub rentę;
6)
członkowie rodzin zmarłych pracowników oraz byłych pracowników, o których mowa w pkt 4, jeżeli byli na utrzymaniu tych osób i pobierają z tego tytułu rentę rodzinną.
2.
Do członków rodziny, o których mowa w ust. 1 pkt 2, 5 i 6, zalicza się:
1)
dzieci własne, przysposobione oraz dzieci przyjęte na wychowanie w rodzinie zastępczej, dzieci współmałżonka oraz pozostające na utrzymaniu wnuki i rodzeństwo w wieku do lat 18, a jeżeli kształcą się w szkole - do czasu ukończenia nauki, jednak nie dłużej niż do ukończenia 25 lat;
2)
osoby wymienione w pkt 1 niezdolne do żadnej pracy - bez względu na wiek;
3)
współmałżonka.

Rozdział  3

Gospodarowanie środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

§  13.
1.
Dopłatami są objęte:
1) 2
14-dniowy wypoczynek organizowany przez pracowników, emerytów i rencistów we własnym zakresie w formie wczasów;
2) 3
wypoczynek osób, o których mowa w § 12 ust. 2 pkt 1, organizowany w formie zimowisk, kolonii, obozów oraz śródrocznych wyjazdów dydaktyczno-wypoczynkowych;
3)
działalność sportowo-rekreacyjna i kulturalno-oświatowa organizowana przez i dla pracowników.
2.
Pomoc materialna rzeczowa jest udzielana poprzez:
1)
zakup paczek żywnościowych dla chorych pracowników;
2)
zakup paczek świąteczno-noworocznych dla dzieci pracowników w wieku do lat 15.
3.
Pomoc materialna finansowa jest udzielana w formie zapomóg losowych zwrotnych lub bezzwrotnych dla:
1)
pracowników, emerytów i rencistów, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej;
2)
pokrycia wydatków związanych z likwidacją skutków klęsk żywiołowych, w szczególności powodzi lub pożaru, w zależności od potrzeb pracowników i możliwości finansowych Funduszu.
§  14.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 1, jest oświadczenie osoby uprawnionej oraz - w przypadku pracowników - wypełniona karta urlopowa.
2.
Świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 1, może zostać przyznane:
1)
pracownikom pozostającym w związku małżeńskim, korzystającym w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze, liczonym łącznie z dniami wolnymi od pracy, co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych - raz na 2 lata;
2)
współmałżonkom pracowników - raz na 2 lata;
3)
pracownikom niepozostającym w związku małżeńskim, korzystającym w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze, liczonym łącznie z dniami wolnymi od pracy, co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych - raz w roku;
4)
dzieciom pracowników w wieku do lat 7 oraz dzieciom pracowników uczęszczającym do szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 18 lat - raz w roku;
5)
dzieciom pracowników od rozpoczęcia 19 roku życia do ukończenia 25 lat - raz w roku, po przedstawieniu aktualnych zaświadczeń o kontynuowaniu nauki i oświadczeniu pracownika, że dzieci nie pracują zawodowo;
6)
emerytom i rencistom - raz na 2 lata.
3.
Wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 1, jest ustalana na podstawie złożonego przez pracownika, emeryta i rencistę oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny za pierwszy kwartał roku, w którym przyznaje się świadczenie.
4.
Przez średni miesięczny dochód brutto, o którym mowa w ust. 3, rozumie się sumę miesięcznych dochodów brutto wszystkich wspólnie zamieszkujących i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe osób w rodzinie, podzieloną przez liczbę tych osób.
5.
Dochód brutto, o którym mowa w ust. 4, obejmuje:
1)
średni miesięczny zarobek brutto, pomniejszony o składki na ubezpieczenia społeczne;
2)
emerytury i renty, zasiłki z ubezpieczenia społecznego, z wyjątkiem zasiłków rodzinnych oraz dodatków z tytułu zaliczenia do I grupy inwalidztwa i dodatku pielęgnacyjnego oraz świadczeń chorobowych;
3)
dochody z gospodarstwa rolnego, ustalone do wymiaru podatku rolnego;
4)
dochody z innych rodzajów działalności gospodarczej, potwierdzone przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego;
5)
stypendia;
6)
zasiłki wychowawcze;
7)
alimenty;
8)
zasiłki dla bezrobotnych.
6.
Maksymalna wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 1, jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
7.
Procentowa wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 1, jest określona w tabeli stanowiącej załącznik nr 1 do Regulaminu.
§  15.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 2, jest wykupienie skierowania na zimowisko, kolonie, obozy oraz śródroczne wyjazdy dydaktyczno-wypoczynkowe i posiadanie faktury VAT, potwierdzającej wysokość poniesionych kosztów i czas trwania wypoczynku, oraz nieotrzymanie dopłaty dla osób, o których mowa w § 12 ust. 2 pkt 1, do wypoczynku, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 1;
2.
Świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 2, może zostać przyznane raz w roku; w przypadku śródrocznych wyjazdów dydaktyczno-wypoczynkowych może zostać przyznane dodatkowe świadczenie.
3.
Wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 2, jest ustalana na podstawie złożonego przez pracownika, emeryta i rencistę oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny za pierwszy kwartał roku, w którym przyznaje się świadczenie, obliczonym według zasad określonych w § 14 ust. 4 i 5.
4.
Maksymalna wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 2, jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
5.
Procentowa wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 2, jest określona w tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do Regulaminu.
§  16.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 3, jest potwierdzenie uczestnictwa w imprezach sportowo-rekreacyjnych i kulturalno-oświatowych dla pracowników, udokumentowane fakturami VAT albo biletami wstępu.
2.
Wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 3, jest ustalana na podstawie złożonego przez pracownika oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny, obliczonym według zasad określonych w § 14 ust. 4 i 5.
3.
Maksymalna wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 3, jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
4.
Procentowa wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 1 pkt 3, jest określona w tabeli stanowiącej załącznik nr 3 do Regulaminu.
§  17.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 1, jest przebywanie przez chorego pracownika na zwolnieniu lekarskim od pracy powyżej kolejnych 20 dni kalendarzowych.
2.
Świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 1, może zostać przyznane raz w roku.
3.
Zakup paczek żywnościowych jest dokumentowany fakturami VAT.
4.
Maksymalna wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 1, jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
§  18.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 2, jest oświadczenie pracownika.
2.
Świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 2, może zostać przyznane raz w roku.
3.
Zakup paczek świąteczno-noworocznych jest dokumentowany fakturami VAT.
3a. 4
Wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 2, jest ustalana na podstawie złożonego przez pracownika oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny, obliczonym według zasad określonych w § 14 ust. 4 i 5.
4.
Maksymalna wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 2, jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
5. 5
Procentowa wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 2 pkt 2, jest określona w tabeli stanowiącej załącznik nr 3a do Regulaminu.
§  19.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1, jest przedłożenie następujących dokumentów potwierdzających zasadność pomocy:
1)
orzeczenia o długotrwałym leczeniu, potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim oraz drukiem L-4 o niezdolności do pracy przez okres co najmniej kolejnych 42 dni kalendarzowych;
2)
rachunków oraz faktur VAT za zakupione lekarstwa, konieczne płatne badania lekarskie, rehabilitację i sprzęt inwalidzki;
3)
niewymienionych w pkt 2 rachunków oraz faktur VAT, potwierdzających zasadność ubiegania się o świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1.
2.
Świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1, może zostać przyznane raz w roku; w szczególnie uzasadnionych przypadkach może zostać przyznane kolejne świadczenie w zależności od możliwości finansowych Funduszu.
3.
Wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1, jest ustalana na podstawie złożonego przez pracownika, emeryta i rencistę oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny, obliczonym według zasad określonych w § 14 ust. 4 i 5.
4.
Maksymalna wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1, jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
5.
Procentowa wysokość świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1, jest określona w tabeli stanowiącej załącznik nr 4 do Regulaminu.
§  20.
1.
Przesłanką uzyskania świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 2, jest przedłożenie następujących dokumentów potwierdzających zasadność pomocy:
1)
orzeczenia instytucji, która w ramach swoich uprawnień jest władna określić stopień szkody pracownika poniesionej wskutek klęski żywiołowej, w szczególności powodzi lub pożaru, albo innych zdarzeń losowych;
2)
rachunków oraz faktur VAT, potwierdzających zasadność ubiegania się o świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 2.
2.
W przypadku klęski żywiołowej, w szczególności powodzi lub pożaru, świadczenie, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 2, nie może przekraczać trzykrotnej maksymalnej wysokości świadczenia, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 1.
§  21. 6
Środki Funduszu są przeznaczone także na udzielanie pracownikom zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe, udzielanej w formie:
1)
zwrotnej pożyczki na remont i modernizację mieszkań lub domów jednorodzinnych, zwanej dalej "pożyczką mieszkaniową";
2)
okresowej lub jednorazowej pomocy finansowej na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych.
§  22.
1.
Wysokość pożyczki mieszkaniowej jest uzależniona od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika, od wysokości środków na odrębnym rachunku bankowym Funduszu oraz wysokości kwoty przeznaczonej na pożyczki mieszkaniowe, określonej w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
2.
Pożyczka mieszkaniowa może być udzielona pracownikowi raz na trzy lata.
3.
Jeżeli kilka osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe jest zatrudnionych na czas nieokreślony w jednostce, pożyczka mieszkaniowa może być przyznana tylko jednej z nich.
4.
Wysokość pożyczki mieszkaniowej jest ustalana na podstawie złożonego przez pracownika oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny, obliczonym według zasad określonych w § 14 ust. 4 i 5.
5.
Maksymalna wysokość pożyczki mieszkaniowej jest określana w rocznym planie rzeczowo-finansowym.
6.
Procentowa wysokość pożyczki mieszkaniowej jest określona w tabeli stanowiącej załącznik nr 5 do Regulaminu.
7.
Pożyczka mieszkaniowa jest oprocentowana w wysokości 2 % w stosunku rocznym.
8.
Udzielona pożyczka mieszkaniowa wraz z odsetkami podlega spłacie w całości. Spłatę pożyczki mieszkaniowej rozpoczyna się nie później niż po upływie miesiąca od daty jej udzielenia. Okres spłaty nie może być dłuższy niż trzy lata.
9.
Udzielenie pożyczki mieszkaniowej wymaga poręczenia wykonania zobowiązania przez pożyczkobiorcę; poręczenia udziela dwóch pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony.
10. 7
W przypadku niewykonania zobowiązania przez pożyczkobiorcę, Pracodawca może dochodzić spłaty pożyczki mieszkaniowej przez poręczycieli, stosownie do przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.1)); każdy z poręczycieli jest zobowiązany do spłaty połowy pożyczki mieszkaniowej.
11.
Niespłacona kwota pożyczki mieszkaniowej wraz z odsetkami staje się natychmiast wymagalna w przypadku:
1)
rozwiązania z pożyczkobiorcą stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika w trybie art. 52 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.2));
2)
rozwiązania stosunku pracy poprzez wypowiedzenie przez pożyczkobiorcę albo Pracodawcę.
12.
Jeżeli rozwiązanie stosunku pracy z pożyczkobiorcą nastąpi z przyczyn niewymienionych w ust. 11, Pracodawca może ustalić nowy tryb i sposób spłaty pożyczki mieszkaniowej, z ewentualnym ograniczeniem liczby rat i czasu spłacania należności.
13.
W przypadku śmierci pożyczkobiorcy, niespłacona pożyczka mieszkaniowa wraz z odsetkami może być - na wniosek członków rodziny zmarłego - umorzona przez Pracodawcę.
14.
Umowa pożyczki mieszkaniowej zawiera postanowienia określone w załączniku nr 6 do Regulaminu.
§  23.
1.
Wydatkami mieszkaniowymi, o których mowa § 21 pkt 2, są miesięczne opłaty wnoszone z tytułu:
1)
najmu lokalu mieszkalnego;
2)
centralnego ogrzewania, dostawy ciepłej i zimnej wody;
3)
zużycia energii elektrycznej do celów bytowych;
4)
dostawy gazu przewodowego i bezprzewodowego do celów bytowych;
5)
zakupu opału do celów bytowych;
6)
wywozu śmieci i nieczystości.
2.
Pomoc finansowa może być udzielona osobie uprawnionej, jeżeli w miesiącu poprzedzającym datę złożenia wniosku o udzielenie tej pomocy dochód brutto na osobę w gospodarstwie domowym, obliczony według zasad określonych w § 14 ust. 4 i 5, nie przekroczył kwoty stanowiącej:
1)
w gospodarstwach domowych jednoosobowych - 150 %,
2)
w gospodarstwach domowych dwuosobowych - 125 %,
3)
w gospodarstwach domowych trzyosobowych i większych - 100 %

- minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 157, poz. 1314).

3.
Osoba ubiegająca się o pomoc finansową nie może korzystać z dodatku mieszkaniowego przyznawanego na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. Nr 71, poz. 734, z późn. zm.3)).
4.
Pomoc finansowa może być udzielona do wysokości różnicy między kwotą wydatków mieszkaniowych określonych w ust. 1 a wpłatą własną zobowiązanego stanowiącą co najmniej:
1)
w gospodarstwach domowych jednoosobowych - 8 %,
2)
w gospodarstwach domowych dwuosobowych i większych - 6 %

- dochodu brutto w tym gospodarstwie domowym, o którym mowa w ust. 2.

5.
Pomoc finansowa jest udzielana na wniosek osoby uprawnionej po udokumentowaniu przez tę osobę uiszczenia opłat za miesiąc poprzedzający datę złożenia wniosku.
6.
Wniosek o udzielenie pomocy finansowej na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych zawiera w szczególności dane dotyczące adresu zajmowanego lokalu mieszkalnego, wysokości miesięcznych opłat, liczby osób zamieszkujących w tym lokalu, wysokości dochodu brutto na osobę w gospodarstwie domowym, informację o pobieraniu lub niepobieraniu dodatku mieszkaniowego i innych form pomocy na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych.
7.
Wypłacona kwota pomocy finansowej jest pomniejszana o podatek dochodowy od osób fizycznych.
§  24.
1.
Osoby uprawnione składają wnioski o przyznanie świadczeń wraz z koniecznymi załącznikami do Biura Administracyjno-Budżetowego.
2.
Koniecznymi załącznikami do wniosku są:
1)
oświadczenie pracownika o dochodach;
2)
odcinki przekazów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, potwierdzające wysokość świadczeń emerytalnych i rentowych;
3)
zaświadczenia ze szkół i uczelni;
4)
oświadczenie pracownika o pozostawaniu dziecka na jego wyłącznym utrzymaniu;
5)
faktury VAT i rachunki potwierdzające wysokość poniesionych kosztów;
6)
orzeczenia lekarskie;
7)
inne dokumenty potwierdzające zasadność przyznania świadczenia.
3. 8
Wydział Administracyjno-Gospodarczy i Transportu Biura Administracyjno-Budżetowego, zwany dalej "Wydziałem Administracyjno-Gospodarczym i Transportu":
1)
sporządza zbiorcze zestawienie wniosków o przyznanie świadczeń, o których mowa w § 13 ust. 1 pkt 1, i przedkłada Komisji Socjalnej do zaopiniowania;
2)
przedkłada Komisji Socjalnej do zaopiniowania wnioski o przyznanie świadczeń, o których mowa w § 13 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 i 3.
4. 9
Komisja Socjalna wydaje opinię w formie uchwały i przekazuje ją Dyrektorowi Generalnemu w terminie 5 dni od jej podjęcia.
§  24a. 10
Jeżeli obydwoje rodzice osób uprawnionych, o których mowa w § 12 ust. 2 pkt 1, są zatrudnieni w jednostkach i w danym roku obydwoje złożą wnioski o świadczenia na rzecz tych osób, świadczenia są realizowane tylko na podstawie jednego z wniosków, korzystniejszego dla osób uprawnionych.
§  24b. 11
W przypadku wątpliwości dotyczących oświadczenia pracownika, emeryta lub rencisty o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny, o którym mowa w § 14 ust. 3, § 15 ust. 3, § 16 ust. 2, § 18 ust. 3a, § 19 ust. 3 i § 22 ust. 4, oraz wątpliwości dotyczących podanych przez pracownika danych o wysokości dochodu brutto na osobę w gospodarstwie domowym, o której mowa w § 23 ust. 2, Pracodawca może żądać przedstawienia przez pracownika, emeryta i rencistę dokumentów potwierdzających wysokość jego dochodów oraz dochodów członków jego rodziny.
§  24c. 12
1.
Wypłata świadczeń, o których mowa w § 13 ust. 1, następuje:
1)
w przypadku osób uprawnionych, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 1 - wraz z wypłatą wynagrodzenia za pracę;
2)
w przypadku osób uprawnionych, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 - wraz z wypłatą wynagrodzenia za pracę pracownikowi;
3)
w przypadku osób uprawnionych, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3-6 - poprzez wypłatę w gotówce w kasie Wyższego Urzędu Górniczego lub przelewem na rachunek bankowy świadczeniobiorcy w terminie do 30 dnia miesiąca.
2.
Wydział Administracyjno-Gospodarczy i Transportu przedkłada listy wypłat świadczeń, o których mowa w ust. 1, Wydziałowi Budżetowo-Księgowemu Biura Administracyjno-Budżetowego, zwanemu dalej "Wydziałem Budżetowo-Księgowym", w terminie do 15 dnia miesiąca.
3.
Wypłata świadczeń, o których mowa w § 13 ust. 3, następuje poprzez wypłatę w gotówce w kasie Wyższego Urzędu Górniczego lub przelewem na rachunek bankowy świadczeniobiorcy w terminie 5 dni od dnia przedłożenia Wydziałowi Budżetowo-Księgowemu przez Wydział Administracyjno-Gospodarczy i Transportu listy wypłat.
4.
Wypłata świadczeń, o których mowa w § 21 pkt 1, następuje poprzez wypłatę w gotówce w kasie Wyższego Urzędu Górniczego lub przelewem na rachunek bankowy świadczeniobiorcy w terminie 5 dni od dnia przedłożenia Wydziałowi Budżetowo-Księgowemu przez Wydział Administracyjno-Gospodarczy i Transportu umowy pożyczki mieszkaniowej.
5.
Wypłata świadczeń, o których mowa w § 21 pkt 2, następuje poprzez przelew na rachunek bankowy instytucji, na który świadczeniobiorca dokonuje wpłat z tytułu wydatków mieszkaniowych, w terminie 5 dni od dnia przedłożenia Wydziałowi Budżetowo-Księgowemu przez Wydział Administracyjno-Gospodarczy i Transportu polecenia wypłaty.
6.
Wnioski o wypłaty świadczeń, które wpłynęły w danym miesiącu, są realizowane w miesiącu kolejnym; termin wypłaty może ulec zmianie ze względu na brak środków finansowych w danym okresie rozliczeniowym.

Rozdział  4

Postanowienia końcowe

§  25.
Biuro Administracyjno-Budżetowe prowadzi ewidencję rodzajów oraz wysokości świadczeń udzielonych poszczególnym osobom uprawnionym zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie.
§  26.
W przypadku stwierdzenia, że osoba uprawniona złożyła nieprawdziwe oświadczenie o wysokości dochodu uprawniającego do świadczeń lub przedłożyła sfałszowany dokument, jest ona obowiązana do zwrotu pobranego świadczenia, a w przypadku świadczeń rzeczowych - jego równowartości.
§  27.
Zmiana postanowień Regulaminu jest dokonywana w trybie jego przewidzianym dla jego ustalenia.
§  28.
Stosownie do przepisów ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, Regulamin został uzgodniony z zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi u Pracodawcy.

Uzgodniono w dniu: 9 stycznia 2006 r.

______

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1971 r. Nr 27, poz. 252, z 1976 r. Nr 19, poz. 122, z 1982 r. Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. 147 i Nr 30, poz. 210, z 1984 r. Nr 45, poz. 242, z 1985 r. Nr 22, poz. 99, z 1989 r. Nr 3, poz. 11, z 1990 r. Nr 34, poz. 198, Nr 55, poz. 321 i Nr 79, poz. 464, z 1991 r. Nr 107, poz. 464 i Nr 115, poz. 496, z 1993 r. Nr 17, poz. 78, z 1994 r. Nr 27, poz. 96, Nr 85, poz. 388 i Nr 105, poz. 509, z 1995 r. Nr 83, poz. 417, z 1996 r. Nr 114, poz. 542, Nr 139, poz. 646 i Nr 149, poz. 703, z 1997 r. Nr 43, poz. 272, Nr 115, poz. 741, Nr 117, poz. 751 i Nr 157, poz. 1040, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 117, poz. 758, z 1999 r. Nr 52, poz. 532, z 2000 r. Nr 22, poz. 271, Nr 74, poz. 855 i 857, Nr 88, poz. 983 i Nr 114, poz. 1191, z 2001 r. Nr 11, poz. 91, Nr 71, poz. 733, Nr 130, poz. 1450 i Nr 145, poz. 1638, z 2002 r. Nr 113, poz. 984 i Nr 141, poz. 1176, z 2003 r. Nr 49, poz. 408, Nr 60, poz. 535, Nr 64, poz. 592 i Nr 124, poz. 1151, z 2004 r. Nr 91, poz. 870, Nr 96, poz. 959, Nr 162, poz. 1692, Nr 172, poz. 1804 i Nr 281, poz. 2783 oraz z 2005 r. Nr 48, poz. 462, Nr 157, poz. 1316 i Nr 172, poz. 1438.

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 717, z 1999 r. Nr 99, poz. 1152, z 2000 r. Nr 19, poz. 239, Nr 43, poz. 489, Nr 107, poz. 1127 i Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 11, poz. 84, Nr 28, poz. 301, Nr 52, poz. 538, Nr 99, poz. 1075, Nr 111, poz. 1194, Nr 123, poz. 1354, Nr 128, poz. 1405 i Nr 154, poz. 1805, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, Nr 135, poz. 1146, Nr 196, poz. 1660, Nr 199, poz. 1673 i Nr 200, poz. 1679, z 2003 r. Nr 166, poz. 1608 i Nr 213, poz. 2081, z 2004 r. Nr 96, poz. 959, Nr 99, poz. 1001, Nr 120, poz. 1252 i Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 10, poz. 71, Nr 68, poz. 610, Nr 86, poz. 732 i Nr 167, poz. 1398.

3) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 216, poz. 1826, z 2003 r. Nr 203, poz. 1966 oraz z 2004 r. Nr 240, poz. 2406.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1 13

TABELA

PROCENTOWEJ WYSOKOŚCI DOPŁAT DO 14-DNIOWEGO WYPOCZYNKU Z ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

NA ...... ROK

GrupaŚredni miesięczny dochód brutto na 1 osobę za I kwartał br.Procentowa wysokość dopłaty do wypoczynku
Ido 2.200,- zł100 %
IIpowyżej 2.200,- zł70 %

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

TABELA

PROCENTOWEJ WYSOKOŚCI DOPŁAT DO ZIMOWISK, KOLONII, OBOZÓW ORAZ ŚRÓDROCZNYCH WYJAZDÓW DYDAKTYCZNO-WYPOCZYNKOWYCH Z ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

NA ....... ROK

GrupaŚredni miesięczny dochód brutto na 1 osobę za I kwartał br.Procentowa wysokość dopłaty do wypoczynku dzieci według stawki dziennej
Ido 2.200,- zł100 %
IIpowyżej 2.200,- zł60 %

ZAŁĄCZNIK  Nr 3 14

TABELA

PROCENTOWEJ WYSOKOŚCI DOPŁAT DO DZIAŁALNOŚCI SPORTOWO-REKREACYJNEJ I KULTURALNO-OŚWIATOWEJ Z ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

NA ...... ROK

GrupaŚredni miesięczny dochód brutto na 1 osobę za I kwartał br.Procentowa wysokość dopłaty do działalności
Ido 4.000,- zł100 %
IIpowyżej 4.000,- zł90 %

ZAŁĄCZNIK  Nr 3a 15

TABELA

PROCENTOWEJ WYSOKOŚCI KWOTY PRZEZNACZONEJ NA ZAKUP PACZEK ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYCH DLA DZIECI PRACOWNIKÓW W WIEKU DO LAT 15

NA ...... ROK

GrupaŚredni miesięczny dochód brutto na 1 osobę za I kwartał br.Procentowa wysokość kwoty przeznaczonej na zakup paczek świąteczno-noworocznych
Ido 2.200,- zł100 %
IIpowyżej 2.200,- zł90 %

ZAŁĄCZNIK  Nr 4 16

TABELA

PROCENTOWEJ WYSOKOŚCI ZAPOMOGI LOSOWEJ, PRZYZNAWANEJ Z ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

NA ...... ROK

GrupaŚredni miesięczny dochód brutto na 1 osobę za I kwartał br.Procentowa wysokość zapomogi
Ido 1.000,- zł100 %
IIpowyżej 1.000,- zł80 %

ZAŁĄCZNIK  Nr 5 17

TABELA

PROCENTOWEJ WYSOKOŚCI POŻYCZKI NA REMONT I MODERNIZACJĘ MIESZKANIA LUB DOMU JEDNORODZINNEGO, PRZYZNAWANEJ Z ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

NA ...... ROK

GrupaŚredni miesięczny dochód brutto na 1 osobę za I kwartał br.Procentowa wysokość pożyczki
Ido 2.200,- zł100 %
IIpowyżej 2.200,- zł80 %

ZAŁĄCZNIK  Nr 6 18

UMOWA Nr PM/...../20...

o przyznanie pożyczki mieszkaniowej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

zawarta w dniu ............... pomiędzy Wyższym Urzędem

Górniczym, zwanym dalej "Pracodawcą", w imieniu którego

działa Dyrektor Generalny Wyższego Urzędu Górniczego

..................., a Panem (Panią) ........................,

zamieszkałym (-łą) w ............ ulica .....................,

legitymującym (-cą) się dowodem osobistym nr ...... wydanym

przez .................., zwanym (-ną) dalej "Pożyczkobiorcą".

§ 1.

Na podstawie Uchwały Komisji Socjalnej przy Wyższym

Urzędzie Górniczym z dnia ....., protokół nr ..., Pracodawca

przyznaje Pożyczkobiorcy ze środków Zakładowego Funduszu

Świadczeń Socjalnych, na podstawie ustawy z dnia 4 marca

1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z

1996 r. Nr 70, poz. 335, z późn. zm.), pożyczkę na remont i

modernizację mieszkania lub domu jednorodzinnego, oprocentowaną 2 % w stosunku rocznym, w wysokości ......... zł

+ ..... zł odsetki (słownie razem: ...................... zł).

§ 2.

Przyznana pożyczka wraz z oprocentowaniem podlega spłacie

w całości w.. ratach miesięcznych. Rozpoczęcie spłaty

pożyczki następuje od dnia .......... w równych miesięcznych

ratach. Pierwsza rata wynosi ....... zł, pozostałe ....... rat

wynosi ......... zł.

§ 3.

Pożyczkobiorca upoważnia Pracodawcę do potrącenia

należnych rat pożyczki wraz z odsetkami zgodnie z § 2

niniejszej Umowy z przysługującego mu wynagrodzenia za pracę

(zasiłku chorobowego), poczynając od dnia ....................

§ 4.

Niespłacona kwota pożyczki wraz z odsetkami staje się

natychmiast wymagalna w przypadku:

1) rozwiązania z Pożyczkobiorcą stosunku pracy bez

wypowiedzenia z winy pracownika w trybie art. 52 ustawy z

dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r.

Nr 21, poz. 94, z późn. zm.);

2) rozwiązania stosunku pracy poprzez wypowiedzenie przez

Pożyczkobiorcę albo Pracodawcę.

Jeżeli rozwiązanie stosunku pracy z Pożyczkobiorcą

nastąpi z innych przyczyn, Pracodawca może ustalić nowy tryb

i sposób spłaty pożyczki mieszkaniowej, z ewentualnym ograniczeniem liczby rat i czasu spłacania należności.

§ 5.

Zmiana niniejszej Umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 6.

W sprawach nieuregulowanych niniejszą Umową stosuje się

postanowienia Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń

Socjalnych oraz przepisy prawa cywilnego.

§ 7.

Pożyczkobiorca oświadcza, że znane są mu postanowienia

Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i

niniejszej Umowy, którą podpisuje.

§ 8.

Umowa została sporządzona w trzech jednobrzmiących

egzemplarzach, z których dwa otrzymuje Pracodawca, a jeden

Pożyczkobiorca.

POŻYCZKOBIORCA PRACODAWCA

.................... ................

Poręczenie spłaty:

W przypadku nieuregulowania należności we właściwym

terminie przez Pożyczkobiorcę, wyrażamy zgodę - jako

poręczyciele - na pokrycie niespłaconej kwoty wraz z

należnymi odsetkami z naszych wynagrodzeń za pracę:

1. Pan (Pani) ............. 2. Pan (Pani) .................

zamieszkały (a) ........... zamieszkały (a) ...............

dowód osobisty ............ dowód osobisty ................

wystawiony przez .......... wystawiony przez ..............

................. ...................

data i podpis data i podpis

Potwierdzam tożsamość Pożyczkobiorcy i poręczycieli oraz

wiarygodność złożonych przez nich podpisów.

................. ........................

data pieczęć i podpis*)

*) w Wyższym Urzędzie Górniczym oraz działającym przy

Wyższym Urzędzie Górniczym Zakładzie Obsługi Gospodarczej

- upoważnionego pracownika Biura Kadr i Szkolenia

Wyższego Urzędu Górniczego; w pozostałych jednostkach -

dyrektora urzędu górniczego

1 Załącznik § 6 zdanie wstępne zmienione przez § 1 zarządzenia nr 20 z dnia 21 lipca 2009 r. (Dz.Urz.WUG.09.8.53) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 21 lipca 2009 r.
2 Załącznik § 13 ust. 1 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 11 z dnia 18 lipca 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.10.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 18 kwietnia 2007 r.
3 Załącznik § 13 ust. 1 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 11 z dnia 18 lipca 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.10.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 18 kwietnia 2007 r.
4 Załącznik § 18 ust. 3a:

- dodany przez § 1 pkt 1 lit. a) zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.

- zmieniony przez § 1 zarządzenia nr 5 z dnia 12 marca 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.4.12) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.

5 Załącznik § 18 ust. 5 dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
6 Załącznik § 21 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
7 Załącznik § 22 ust. 10 zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
8 Załącznik § 24 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 4 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
9 Załącznik § 24 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
10 Załącznik § 24a dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
11 Załącznik § 24b dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
12 Załącznik § 24c dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
13 Załącznik nr 1:

-zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 11 z dnia 18 lipca 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.10.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 18 kwietnia 2007 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 20 z dnia 28 października 2008 r. (Dz.Urz.WUG.08.15.95) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 kwietnia 2008 r.

14 Załącznik nr 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 20 z dnia 28 października 2008 r. (Dz.Urz.WUG.08.15.95) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 kwietnia 2008 r.
15 Załącznik nr 3a:

-dodany przez § 1 pkt 6 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 20 z dnia 28 października 2008 r. (Dz.Urz.WUG.08.15.95) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 kwietnia 2008 r.

16 Załącznik nr 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 zarządzenia nr 20 z dnia 28 października 2008 r. (Dz.Urz.WUG.08.15.95) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 kwietnia 2008 r.
17 Załącznik nr 5 zmieniony przez § 1 pkt 5 zarządzenia nr 20 z dnia 28 października 2008 r. (Dz.Urz.WUG.08.15.95) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 kwietnia 2008 r.
18 Załącznik nr 6 zmieniony przez § 1 pkt 7 zarządzenia nr 3 z dnia 22 lutego 2007 r. (Dz.Urz.WUG.07.3.8) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.