Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 312.

Akty korporacyjne

Sędz.2021.9.21

Akt nieoceniany
Wersja od: 21 września 2021 r.

UCHWAŁA NR 1273/2021
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 21 września 2021 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 312

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pani Ewy Magdaleny Olejarz do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku;

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Iwony Anny Kuźniar, Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza i Pana Dawida Kamila Skrzypczyka do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku.

UZASADNIENIE

I

Postępowanie przed Krajową Radą Sądownictwa

Na jedno wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2021 r. pod poz. 312, zgłosili się: - Pani Iwona Anna Kuźniar - referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, - Pan Witold Ryszard Ochenduszkiewicz - radca prawny - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie,

- Pani Ewa Magdalena Olejarz - starszy referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Przeworsku oraz

- Pan Dawid Kamil Skrzypczyk - radca prawny - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie.

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz

o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269; dalej: ustawa o KRS).

Na posiedzeniu w dniu 20 września 2021 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami i ich przeanalizowaniu, omówił szczegółowo kandydatów, odbył naradę i uznał, że materiały są wystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie. W posiedzeniu zespołu nie uczestniczył, prawidłowo zawiadomiony o terminie posiedzenia, w związku z kandydowaniem osób wykonujących zawód radcy prawnego, przedstawiciel Krajowej Rady Radców Prawnych. Podczas głosowania członkowie zespołu oddali na: Panią Iwonę Annę Kuźniar - 1 głos "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 2 głosach "wstrzymujących się", Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza - 2 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 1 głosie "wstrzymującym się", Panią Ewę Magdalenę Olejarz - 2 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 1 głosie "wstrzymującym się" a na Pana Dawida Kamila Skrzypczyka nie oddali głosów "za" ani "przeciw", przy 3 głosach "wstrzymujących się".

W wyniku powyższego głosowania, zespół przyjął stanowisko o rekomendowaniu Krajowej Radzie Sądownictwa na wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza i Pani Ewy Magdaleny Olejarz.

Wniosek taki, w ocenie zespołu, jest w pełni uzasadniony treścią załączonych ocen kwalifikacyjnych, informacjami dotyczącymi posiadanego przez kandydatów doświadczenia zawodowego, w tym doświadczenia w stosowaniu przepisów prawa, opiniami służbowymi, a także opinią Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Przedstawiając powyższe, zespół kierował się dyspozycją art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, przy ustalaniu kolejności na liście kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu.

W uzasadnieniu stanowiska zespół wskazał, że za rekomendowaniem kandydatury Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza przemawia w szczególności: najdłuższy spośród wszystkich kandydatów staż zawodowy (22 lata), wnioski zawarte w pozytywnej ocenie kwalifikacji oraz pozytywna opinia Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu. Z kolei za rekomendowaniem kandydatury Pani Ewy Magdaleny Olejarz przemawia w szczególności: doświadczenie orzecznicze w pracy na stanowisku referendarza sądowego, wnioski zawarte w pozytywnej ocenie kwalifikacji, najwyższe spośród wszystkich kandydatów poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu oraz umiejętne łączenie funkcji orzeczniczej i administracyjnej na stanowisku Przewodniczącej IV Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Przeworsku.

Podejmując niniejszą uchwałę, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że kandydaci spełniają wymagania ustawowe, określone w art. 61 § 1 i § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2072) oraz art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1139, ze zm.).

Dokonując oceny kandydatów, Rada kierowała się także kryteriami, wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS, w tym: ocenami kwalifikacyjnymi, doświadczeniem zawodowym kandydatów, opiniami przełożonych, a także uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa, uznała, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pani Ewy Magdaleny Olejarz do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku.

II

Charakterystyka kandydatów

Pani Ewa Magdalena Olejarz urodziła się 24 grudnia 1976 r. w Jarosławiu. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Rzeszowie, w 2005 r. złożyła egzamin sędziowski z łączną oceną dobrą. Od 16 stycznia do 15 kwietnia 2006 r. była zatrudniona jako prawnik konsultant w KRISLEX - Centrum Prawniczo Finansowym w Łodzi. Z dniem 22 maja 2006 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Obowiązki orzecznicze pełniła w VII Wydziale Ksiąg Wieczystych. Od 1 kwietnia do 31 lipca 2016 r. była delegowana przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie do pełnienia czynności referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Ropczycach. Obowiązki orzecznicze wykonywała w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. Z dniem 1 grudnia 2018 r. została mianowana starszym referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Z dniem 1 stycznia 2019 r. została przeniesiona na stanowisko starszego referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku. Obowiązki orzecznicze pełni w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. Z dniem 1 lutego 2019 r. powierzono jej pełnienie funkcji Przewodniczącej tego Wydziału. Podnosi swoje kwalifikacje przez udział w licznych szkoleniach zawodowych.

Ocenę kwalifikacji Pani Ewy Magdaleny Olejarz sporządził Pan Piotr Guzy - sędzia wizytator ds. cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Z oceny wynika, że analiza spraw oraz dane statystyczne uzasadniają pozytywną ocenę pracy kandydatki. Opiniowana posiada duży zasób wiedzy prawniczej, którą stale pogłębia, uczestnicząc w licznych szkoleniach. Znajomość przepisów zarówno cywilnego prawa materialnego, jak i procesowego oraz z zakresu wieczystoksięgowego, a także bieżącego orzecznictwa pozwala jej - zdaniem sędziego wizytatora - na sprawne i rzeczowe prowadzenie postępowań w przydzielonych jej do rozpoznania sprawach, a także utrzymywanie na właściwym poziomie stabilności orzeczniczej. Sporządzane orzeczenia oraz ich treść nie budzą żadnych zastrzeżeń. Także sporządzane przez nią zwięźle sformułowane zasadnicze powody rozstrzygnięcia zawierają właściwe wskazania podstawy faktycznej oraz precyzyjnie wyjaśniają ich podstawę prawną z powołaniem właściwych przepisów prawa. Pani referendarz jest osobą rzetelną, sumiennie wywiązującą się ze swoich obowiązków. Posiada także umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, właściwie organizując swoją pracę. Ponadto odznacza się kulturą osobistą i zdyscyplinowaniem, co sprzyja sprawnemu rozpoznawaniu przydzielonych jej spraw. Zasób wiedzy, umiejętność jej wykorzystywania, posiadane doświadczenie zawodowe na stanowisku referendarza sądowego, a także wyniki osiągane w pracy oraz cechy osobowościowe opiniowanej przedstawione w opinii służbowej przez Prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku, w ocenie sędziego wizytatora, dają pełną podstawę do stwierdzenia, że Pani Ewa Magdalena Olejarz spełnia wszelkie wymogi do wykonywania zawodu sędziego sądu rejonowego.

Pani Iwona Anna Kuźniar, Pan Witold Ryszard Ochenduszkiewicz i Pan Dawid Kamil Skrzypczyk posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak - w ocenie Rady - w niniejszej procedurze konkursowej nie spełniają wszystkich kryteriów wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie do powołania Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Pani Iwona Anna Kuźniar urodziła się 9 czerwca 1978 r. w Jarosławiu. W 2004 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z oceną dobrą plus, uzyskując tytuł magistra. Od 20 lipca 2006 r. do 10 kwietnia 2007 r. pracowała jako asystent w INGLOT sp. z o.o. w Przemyślu. Od 11 kwietnia 2007 r. do 31 maja 2018 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Obowiązki pełniła w II Wydziale Karnym. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Przemyślu, w 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z łączną oceną dobrą. Z dniem 1 czerwca 2018 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Obowiązki orzecznicze wykonuje w I Wydziale Cywilnym. Bierze udział w szkoleniach zawodowych.

Ocenę kwalifikacji Pani Iwony Anny Kuźniar sporządził Pan Krzysztof Kamiński - sędzia wizytator ds. cywilnych i komorniczych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Analiza spraw pozwoliła oceniającemu na stwierdzenie, że w całości zachowują swoją aktualność wnioski końcowe, zawarte w ocenie kwalifikacji Pani referendarz z 29 lipca 2020 r. Powtórzył, że posiadana wiedza, umiejętności i już zdobyte doświadczenie zawodowe dają-w jego ocenie - pełne podstawy do uznania, że Pani Iwona Anna Kuźniar spełnia wszelkie wymogi do wykonywania zawodu sędziego sądu rejonowego.

Pan Witold Ryszard Ochenduszkiewicz urodził się 9 października 1970 r. w Przemyślu. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej - filia w Rzeszowie z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od 26 czerwca 1995 r. do 31 marca 1996 r. był zatrudniony jako prawnik ds. związanych z obrotem nieruchomościami w Kancelarii Radców Prawnych nr 1 s.c. w Przemyślu. Od 1 kwietnia 1996 r. do 30 września 1997 r. pracował jako referent prawny w Urzędzie Wojewódzkim w Przemyślu. Od 1 października 1997 r. do 31 sierpnia 2002 r. był zatrudniony jako referent prawny w Fumel S.A. z siedzibą w Hajnówce - Oddział w Przemyślu, przy czym od 1 lutego 1999 r. jako radca prawny. Po odbyciu aplikacji radcowskiej w okręgu Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, w 1998 r. złożył egzamin radcowski z wynikiem dostatecznym plus. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie z dnia 26 listopada 1998 r. został wpisany na listę radców prawnych, prowadzoną przez tę Radę. Od 1 lutego 1999 r. wykonuje zawód radcy prawnego w Kancelarii Radców Prawnych TEMIDA w Przemyślu. Od 1 grudnia 2002 r. do 28 lutego 2005 r. był zatrudniony na stanowisku radcy prawnego w PKO BP S.A. - Oddział w Przemyślu.

Ocenę kwalifikacji Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza sporządziła Pani Elżbieta Kwaśny - sędzia Sądu Okręgowego w Przemyślu. Dokonana analiza akt spraw i opinii przedstawionych do oceny pozwoliła oceniającej na przyjęcie, że opiniowany spełnia wymogi do pełnienia urzędu sędziego. Okres 22 lat pracy w charakterze radcy prawnego pozwolił mu na nabycie stosownego doświadczenia zawodowego, a wiek 51 lat - życiowego. Fakt zaś wykonywania obecnej profesji w sposób odpowiedzialny, poważny i rzetelny oraz bardzo dobra znajomość zarówno przepisów prawa, jak i ich wykładni, pozwala - zdaniem opiniującej - przypuszczać, że również urząd, o który się ubiega, będzie traktował stosownie do jego powagi oraz rangi i realizował związane z nim obowiązki z pełnym zaangażowaniem.

Pan Dawid Kamil Skrzypczyk urodził się 18 lipca 1989 r. w Lublinie. W 2013 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od kwietnia 2014 r. do września 2016 r. pracował początkowo jako asystent prawny, a następnie jako prawnik w Kancelarii Radcy Prawnego Radosława Śliżewskiego w Lublinie. Od października 2015 r. do września 2016 r. prowadził zajęcia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z zakresu prawa konstytucyjnego i konstytucyjnych środków ochrony praw człowieka. Od września 2016 r. do maja 2017 r. pracował jako prawnik w OMEGA Kancelarie Prawne sp. z o.o. w Warszawie. Po odbyciu aplikacji radcowskiej w okręgu Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, w 2017 r. złożył egzamin radcowski z wynikiem pozytywnym (prawo karne - 3, prawo cywilne - 3, prawo gospodarcze - 3, prawo administracyjne - 3, zasady wykonywania zawodu i zasady etyki - 3). Jest autorem artykułu dotyczącego przetwarzania danych osobowych przez organy samorządowe pt. " Czy PUMA pokazuje zbyt wiele? Jeśli tak, to samorządy mogą mieć kłopot. " - opublikowanego w tygodniku "Samorząd i Administracja" Dziennik Gazeta Prawna z 22 lutego 2017 r., nr 37. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie z dnia 29 maja 2017 r. został wpisany na listę radców prawnych, prowadzoną przez tę Radę. Od 3 lipca 2017 r. wykonuje zawód radcy prawnego w indywidualnej kancelarii radcowskiej a od 22 listopada 2018 r. także w spółce Lenarczyk & Skrzypczyk Kancelaria Radców Prawnych s.c.

Ocenę kwalifikacji Pana Dawida Kamila Skrzypczyka sporządziła Pani Małgorzata Reizer - sędzia Sądu Okręgowego w Przemyślu. Przedstawiona analiza spraw uzasadnia, zdaniem oceniającej, pozytywną ocenę pracy. Z oceny wynika, że opiniowany posiada spory zasób wiedzy prawniczej, ugruntowany praktyką. Nabył znajomość przepisów prawa, a także orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz sądów apelacyjnych i okręgowych, którą wielokrotnie wykorzystywał przy formułowaniu różnego rodzaju pism procesowych, których redakcja nie budzi zastrzeżeń. Powyższe ustalenia, a także cechy charakteru uprawniły oceniającą do stwierdzenia, że Pan Dawid Kamil Skrzypczyk spełnia wymogi stawiane kandydatom na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

HI

Porównanie kandydatów

W każdym postępowaniu nominacyjnym Krajowa Rada Sądownictwa dokonuje oceny kandydatów na podstawie załączonych materiałów, ocenianych indywidualnie. Rada jest wyposażona w prawo swobodnej oceny zgromadzonego materiału i możliwość nadania decydującego znaczenia określonym, wybranym kryteriom ustawowym, na podstawie których podejmuje uchwałę. Od stanu faktycznego konkretnej sprawy zależy, jakie kryteria są stosowane przez Radę w danym postępowaniu, w szczególności co do rozpatrywanych łącznie kryteriów, na które składają się kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, poparcie środowiska sędziowskiego oraz dane potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Uczestnicy postępowania, pretendujący do objęcia stanowiska sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, spełniają formalnie wszystkie kryteria wyboru, a zatem zadaniem Rady było przeprowadzenie weryfikacji i dokonanie wyboru tej osoby, która spełnia wszystkie kryteria - oceniane łącznie - najpełniej i w najwyższym stopniu.

Kryteria, przyjęte przez Krajową Radę Sądownictwa, przy ocenie kandydatów:

1. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Pani Ewa Magdalena Olejarz legitymuje się wszechstronnym doświadczeniem zawodowym, uzyskanym podczas wieloletniego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku referendarza, a obecnie starszego referendarza sądowego. Kandydatka posiada doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu spraw i zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa posiadane przez nią doświadczenie orzecznicze oraz wiedza prawnicza pozwolą rzetelnie pełnić obowiązki na stanowisku sędziego sądu rejonowego. Jako jedyna uzyskała pełne poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu. Dodatkowym atutem jest umiejętne łączenie funkcji administracyjnej na stanowisku Przewodniczącej IV Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Przeworsku z wykonywaniem obowiązków orzeczniczych.

Pani Iwona Anna Kuźniar posiada porównywalną do Pani Ewy Magdaleny Olejarz długość stażu zawodowego w strukturach sądownictwa. Niemniej jednak, legitymuje

7 się zdecydowanie mniejszym doświadczeniem na stanowisku orzeczniczym, albowiem na stanowisku referendarza sądowego jest zatrudniona od ponad trzech lat, a wybrana do przedstawienia z wnioskiem o powołanie kandydatka - od ponad piętnastu. Ponadto Pani Iwona Anna Kuźniar uzyskała tylko 3 głosy poparcia Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu a Pani Ewa Magdalena Olejarz - 7, uzyskując przy tym pełne poparcie tego gremium.

Pan Witold Ryszard Ochenduszkiewicz jest kandydatem z najdłuższym spośród wszystkich uczestników postępowania stażem zawodowym. Uzyskał pozytywną ocenę swojej pracy i kwalifikacji merytorycznych. Kryterium różnicującym jego kandydaturę i kandydaturę Pani Ewy Magdaleny Olejarz był wynik uzyskany przez nich na Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu - Pan Witold Ryszard Ochenduszkiewicz uzyskał zaledwie 2 głosy poparcia a wybrana kandydatka - 7. Wprawdzie Pan Witold Ryszard Ochenduszkiewicz, podobnie jak Pani Ewa Magdalena Olejarz, uzyskał rekomendację zespołu, jednakże każdorazowo to Krajowa Rada Sądownictwa decyduje o wyborze osoby, która - w jej ocenie - spełnia najpełniej i w stopniu najwyższym kryteria wyboru na stanowisko sędziego a w tym wypadku oceniła wyżej przygotowanie zawodowe i merytoryczne Pani Ewy Magdaleny Olejarz.

Pan Dawid Kamil Skrzypczyk od ponad czterech lat wykonuje zawód radcy prawnego. Jest dobrym kandydatem, jednakże w niniejszej procedurze nominacyjnej uzyskał negatywną opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu, zaś Pani Ewa Magdalena Olejarz -jednogłośnie pozytywną. Dodatkowo, wybrana kandydatka posiada zdecydowanie dłuższy staż zawodowy w pracy na samodzielnym stanowisku prawniczym.

W ocenie Rady, te wszystkie okoliczności zadecydowały o uznaniu Pani Ewy Magdaleny Olejarz za kandydatkę spełniającą w niniejszej procedurze konkursowej kryteria wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do powołania.

2. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu na posiedzeniu 24 czerwca 2021 r. zaopiniowało: Panią Iwonę Annę Kuźniar pozytywnie - 3 głosami "za", przy 1 głosie "przeciw" i 3 głosach "wstrzymujących się", Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza pozytywnie - 2 głosami "za", przy 1 głosie "przeciw" i 4 głosach "wstrzymujących się", Panią Ewę Magdalenę Olejarz pozytywnie - 7 głosami "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się" a Pana Dawida Kamila Skrzypczyka negatywnie - 1 głosem "za", przy 2 głosach "przeciw" i 4 głosach "wstrzymujących się".

Najwyższą liczbę głosów "za", a tym samym jednogłośne poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu uzyskała Pani Ewa Magdalena Olejarz.

3. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pani Ewa Magdalena Olejarz posiada wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Przeworsku.

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Ewy Magdaleny Olejarz zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte podczas wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku referendarza i obecnie starszego referendarza sądowego, wnioski płynące z pozytywnej oceny jej pracy i kwalifikacji zawodowych, potwierdzające rzetelną praktykę zawodową oraz umiejętności predestynujące do pełnienia urzędu sędziego sądu rejonowego, najwyższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu, umiejętne łączenie pracy orzeczniczej z pełnieniem funkcji Przewodniczącej IV Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Przeworsku, a także doskonalenie zawodowe przez udział w szkoleniach.

IV

Wyniki głosowania Rady

Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 21 września 2021 r. na:

- Panią Iwonę Annę Kuźniar oddano 1 głos "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 12 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 13 osób), w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Witolda Ryszarda Ochenduszkiewicza oddano 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 11 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 14 osób), w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Panią Ewę Magdalenę Olejarz oddano 14 głosów "za", nie oddając głosów "przeciw" ani "wstrzymujących się" (przy udziale 14 osób), w rezultacie czego uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów,

- Pana Dawida Kamila Skrzypczyka oddano 2 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 12 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 14 osób) w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę, jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz. U. z 2021 r. poz. 269).