TW-2 (4) Tytuł wykonawczy stosowany w egzekucji obowiązków o charakterze niepieniężnym

Wzory

TW-2 (4)

Wzór nieaktualny
Wersja od: 20 lutego 2021 r. do: 24 marca 2024 r.

OBJAŚNIENIA DOTYCZĄCE SPORZĄDZANIA TYTUŁU WYKONAWCZEGO (TW-2)

Wierzyciel wypełnia pozycje niezaciemnione. Zgodnie z art. 27 i art. 27d ustawy obowiązkowe jest wypełnienie pozycji dotyczącej:

-oznaczenia wierzyciela;

-wskazania imienia i nazwiska lub nazwy zobowiązanego, a w przypadku gdy zobowiązany będący przedsiębiorcą zmarł przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego - imienia i nazwiska zobowiązanego oraz firmy zobowiązanego z dodaniem oznaczenia "w spadku"; wskazanie firmy zobowiązanego z dodatkowym oznaczeniem "w spadku" następuje tylko wtedy, gdy prawa i obowiązki zobowiązanego wykonuje zarządca przedsiębiorstwa w spadku (przed albo po ustanowieniu zarządu sukcesyjnego);

-numeru Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (PESEL), numeru identyfikacji podatkowej (NIP) lub numeru identyfikacji w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej (REGON) zobowiązanego, jeżeli taki numer posiada;

-adresu zobowiązanego, przez który rozumie się ostatni znany wierzycielowi adres miejsca zamieszkania lub siedziby zobowiązanego;

-treści podlegającego egzekucji obowiązku oraz podstawy prawnej tego obowiązku;

-wskazania podstawy prawnej prowadzenia egzekucji administracyjnej;

-daty wystawienia tytułu wykonawczego, podpisu, imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do działania w imieniu wierzyciela;

-daty doręczenia upomnienia;

-imion i nazwisk oraz adresów wspólników, jeżeli tytuł wykonawczy dotyczy obowiązku spółki nieposiadającej osobowości prawnej.

W pozostałym zakresie wierzyciel podaje dane będące w jego posiadaniu.

Organ egzekucyjny wypełnia pozycje zaciemnione.

Datę podaje się w formacie dd-mm-rrrr.

1)W przypadku niewypełniania pozycja może zostać pominięta (niewydrukowana).

2)Zaznacza się właściwy kwadrat, wstawiając znak "x".

3)Pozycji nie wypełnia się w przypadku zobowiązanego niebędącego osobą fizyczną lub gdy zobowiązany będący przedsiębiorcą zmarł przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego.

4)Wpisuje się datę urodzenia, jeżeli zobowiązany nie posiada numeru PESEL albo gdy numer PESEL nie jest znany wierzycielowi.

Część ogólna

W przypadku wydania dalszego tytułu wykonawczego w:

-poz. 1 - wpisuje się numer dotychczasowego tytułu wykonawczego;

-poz. 2 - wpisuje się datę wystawienia dotychczasowego tytułu wykonawczego;

-wypełnia się poz. 3 i 4.

W przypadku ponownego wydania tytułu wykonawczego w:

-poz. 1 - wpisuje się numer dotychczasowego tytułu wykonawczego;

-poz. 2 - wpisuje się datę wystawienia dotychczasowego tytułu wykonawczego;

-poz. 5 - umieszcza się adnotację: "Tytuł wykonawczy został ponownie wydany w dniu ... w związku z postanowieniem ... (należy wskazać wierzyciela) nr ... z dnia ... o utracie tytułu wykonawczego".

Część A

W przypadku gdy zobowiązany będący przedsiębiorcą zmarł przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego i prawa i obowiązki zobowiązanego wykonuje zarządca przedsiębiorstwa w spadku, w części A w poz. 1 zaznacza się kwadrat 2 oraz w poz. 3 wpisuje się imię i nazwisko zobowiązanego oraz firmę zobowiązanego z dodaniem oznaczenia "w spadku".

Część B

poz. 1 - podaje się przepis prawa wraz z jednostką redakcyjną stanowiący podstawę do wydania aktu administracyjnego ustalającego obowiązek.

W przypadku gdy w poz. 5 ilość miejsca jest niewystarczająca do wpisania treści obowiązku, pole to może być powiększane w dół do niezbędnych rozmiarów.

Część C

poz. 2 - wpisuje się adres siedziby wierzyciela lub jego jednostki organizacyjnej. Jeżeli wierzyciel posiada obsługujący go urząd, wpisuje się adres tego urzędu.

poz. 3 - wpisuje się identyfikator podatkowy NIP wierzyciela, a jeżeli wierzyciel go nie posiada - urzędu obsługującego wierzyciela lub jednostki samorządu terytorialnego, której organ jest wierzycielem, poz. 4 - wpisuje się numer REGON wierzyciela, a jeżeli wierzyciel go nie posiada - urzędu obsługującego wierzyciela lub jednostki samorządu terytorialnego, której organ jest wierzycielem.

poz. 11 - nie wymaga się podpisu osoby upoważnionej do działania w imieniu wierzyciela w przypadku opatrzenia tytułu wykonawczego zaawansowaną pieczęcią elektroniczną weryfikowaną za pomocą kwalifikowanego certyfikatu albo kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną. W przypadku opatrzenia tytułu wykonawczego podpisem zaufanym nie wymaga się wpisania stanowiska służbowego osoby upoważnionej do działania w imieniu wierzyciela.

W przypadku wydania dalszego tytułu wykonawczego poz. 11 nie wypełnia się. Dane te wpisuje się w części E w poz. 2.

Część D

Wypełnia się w przypadku wydania dalszego tytułu wykonawczego i posiadania informacji o nadaniu tytułowi wykonawczemu klauzuli o skierowaniu tytułu wykonawczego do egzekucji administracyjnej.

Jeżeli wierzyciel nie może ustalić informacji o nadaniu tytułowi wykonawczemu klauzuli o skierowaniu tytułu wykonawczego do egzekucji administracyjnej, nie wypełnia się części D.

Część E

poz. 2 - wpisuje się dane osoby upoważnionej do działania w imieniu wierzyciela; nie wymaga się podpisu tej osoby w przypadku opatrzenia dalszego tytułu wykonawczego zaawansowaną pieczęcią elektroniczną weryfikowaną za pomocą kwalifikowanego certyfikatu albo kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną. W przypadku opatrzenia dalszego tytułu wykonawczego podpisem zaufanym nie wymaga się wpisania stanowiska służbowego osoby upoważnionej do działania w imieniu wierzyciela.

Część F

poz. 2 - nie wymaga się podpisu osoby upoważnionej do działania w imieniu organu egzekucyjnego w przypadku opatrzenia tytułu wykonawczego zaawansowaną pieczęcią elektroniczną weryfikowaną za pomocą kwalifikowanego certyfikatu albo kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną. W przypadku opatrzenia tytułu wykonawczego podpisem zaufanym nie wymaga się wpisania stanowiska służbowego osoby upoważnionej do działania w imieniu organu egzekucyjnego.

poz. 1-3 - wypełnia się w dalszym tytule wykonawczym, w przypadku o którym mowa w art. 26c § 2b ustawy.